İşte 2018 Diyetisyen maaşları!

En düşük memur maaşına 137 ₺ zam geldi! İşte derecelerine göre diyetisyen ve memur maaşları… Açıklanan aralık ayı enflasyonuyla memur, memur emeklisi, işçi emeklisi herkes %5,69 zam alacak. En düşük memur maaşına 137 ₺, en düşük emekli memur maaşına ise 103 ₺ zam yapıldı.

Memur ve memur emeklileri 15 Ocak 2018’de %4 zam toplu sözleşme zammına ek olarak %1,69 da enflasyon farkı alacak. Böylece memur ve memur emeklilerinin ocak zammı toplamda %5.69’u bulacak. Gerçekleşen altı aylık enflasyona göre zam alan işçi, esnaf ve çiftçi emeklileri ise doğrudan yüzde 5.69 zam alacak. İşte yeni zamlı maaşlar:

Unvan

Derece/Kademe

2018 Ocak maaşı

Uzman Hekim 1/4 5,900 ₺
Diyetisyen 5/1 3,800 ₺
Diyetisyen 6/1 3,750 ₺
Diyetisyen 7/1 3,700 ₺
Sağlık teknisyeni 11/1 3,250 ₺
Araştırma görevlisi 7/1 4,900 ₺
Profesör 1/4 8,360 ₺
Lisans mezunu memur 9/1 3,120 ₺

Memur ve emekli maaş zammı nasıl hesaplanıyor?

Memur ve emeklilerin zam oranları toplu sözleşmeye göre önceden belirleniyor, geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı bir fark oluşursa da bu fark zam oranının üzerine maaşlara yansıtılıyor. İşçi ve Bağ-Kur emeklileri de memurlar gibi senede iki kere zam alıyor ve zam oranı da bir önceki 6 aylık dönemde, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan, TÜFE’deki enflasyon oranına göre hesaplanıyor.

Zamlı yeni maaşlar ne zaman ödenecek?

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zamlı paralarını bu ay içinde maaş ödeme günlerinde ceplerine koyacak. Devlet memurları, sözleşmeliler ve geçici personel zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak’ta alacak. Maaşlarını her ayın 1’i ile 5’i arasında alan memur emeklilerinin ise ödemeleri zamsız olarak hesaplarına yatırıldı. %4’lük artış ve enflasyon farkıyla oluşan zam farkı, daha sonradan memur emeklilerine verilecek.

🍏  Memur maaş zammında anlaşma sağlandı!

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *