Sosyal medya “sağlıkta mülakata hayır” ile yıkılıyor!

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli sağlık personeli alımında sözlü sınava dair usul ve esas yayımlanması sonrasında sosyal medya ‘Sağlıkta Mülakata Hayır’ etiketi ile yıkılıyor…

Sağlık Bakanlığı, 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi uyarınca, sözlü sınava dair usul ve esasları belirledi. Belirlenen usul ve esaslara göre en yüksek 3 katı puanlı aday sözlü sınava alınabilecek. Düzenleme, sözleşmeli sağlık personeli alımının mutlak surette sözlü sınavla yapılacağı anlamına gelmemektedir. Usul ve esasların yayınlanmış olması sayısız adayı tedirgin etmiştir.

2 yıla yakın zamandır kadro izni çıkmadığı için başlatılamayan atama süreci varken, bir de atamaların sözlü sınavla yapılabileceği ihtimaline adaylar tepkilerini ortaya koymaktadır.

Memurlar.net
https://www.memurlar.net/haber/829945/sosyal-medya-saglikta-mulakata-hayir-ile-yikiliyor.html

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Sosyal medya “sağlıkta mülakata hayır” ile yıkılıyor!” konusu hakkında 6 adet yorum yapıldı!

  1. BAKIYORUM DA DİYETİSYENLİKTE KPSS SAÇMA, İYİ Bİ DİYETİSYEN İYİ COĞRAFYA ÇÖZEN DEĞİLDİR DİYENLER BİRDEN KPSS PUANIMA DOKUNDURTMAM DEMEYE BAŞLAMIŞ. HAYROLA??

  2. Twitter sağlıkta mülakata hayırdan önce mülakat torpildir diye haykırıyor sağlığı öğretmenliği arkeologluğu yok mülakat toptan kalkmalıdır!

  3. yöneticilerin tamamı sözleşmeli, devlete maddi külfetten başka yaptıkları yok. ihaleler şaibeli. atamalar torpilli. alımlar kiralamalar hepsi kamu aleyhine olacak şekilde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *