MHRS ile devlet hastanesinden “diyetisyen” randevusu alma

MHRS hastane randevusu alma nasıl yapılır? ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır? Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden hastane randevusu alabilirsiniz. Ayrıca ALO 182 ile de diyetisyen randevusu almak mümkün. Peki MHRS ile hastane randevusu nasıl alınır? ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır? Detaylar haberimizde…

MHRS! Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile hastane randevusu almak çok kolay. Bir hastaneden diyetisyen randevusu almak için MHRS sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca ALO 182 numaralı telefonu arayarak da hastane randevusu alabilirsiniz.

Peki MHRS hastane randevusu alma nasıl yapılır? ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır? MHRS randevu sistemi veya ALO 182 üzerinden randevu iptali nasıl yapılır? İşte MHRS ve ALO 182 hakkında tüm detaylar!

MHRS hastane diyetisyen randevusu alma nasıl yapılır?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra Randevu Al butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS hastane randevusu alma işlemi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Diyetisyen randevunuzu 4 adımda alabileceksiniz.

1. adımda sol taraftaki klinik kısmına İç Hastalıkları (Dahiliye) seçiyoruz.

2. adımda sol taraftaki arama araçlarını kullanarak uygun hekimlerin listesini getirebilirsiniz.

3. adımda hekim listesinden istediğiniz hekimi seçerek hekim çalışma cetvelini görüntüleyebilirsiniz.

4. adımda hekim çalışma cetvelinden uygun bir saat dilimi seçip randevunuzu kaydedebilirsiniz.

Dahiliye uzman hekimi ile görüşürken Beslenme uzmanı (diyetisyen) ile görüşmek istediğinizi belirtmeyi unutmayınız. Eğer uzman hekim uygun görürse sizi beslenme uzmanına konsülte edecektir.

ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş da seçimini yaparak randevusunu alır.

🍏  Diş hekimlerini bekleyen tehlike: "İşsizlik"

MHRS randevu sistemi ile randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz. MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki Randevu Geçmişi kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki İptal et butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO 182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

MHRS ile devlet hastanesinden “diyetisyen” randevusu alma” konusu hakkında 3 adet yorum yapıldı!

  1. Diyetisyen için randevu almak istiyorum ama bütün hasta bölümleri çıkıyor ama diyetisyen bölümünü görmüyorum yardımcı olabilirmisiniz

    1. Üstte bu konu ile ilgili açıklama yapılmış önce dahiliye’den randevu alıyorsun ona söylüyorsun diyetisyen ile görüşmek istediğini uygun görürse yönlendiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *