Diyetisyenler Derneği’nden “kokoreç” ile ilgili çok önemli basın açıklaması!

Son günlerde bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan; kokoreç konulu haber nedeni ile basın açıklaması yapılması gereği doğmuştur.

kokoreç sağlıklı mı en yakın kokoreççi diyet kokoreç hayvan bağırsağı (1)

Kokoreçin ana malzemesinin hayvan bağırsağı olması nedeniyle, dışkı ile bulaşma olasılığı ve taşıdığı mikrobiyolojik yükü önemli sağlık risklerini beraberinde getirmektedir. Hayvanın kesimi sürecinde, özellikle temizleme, hazırlanma ve pişirme aşamalarında gerekli hijyenik ilkelere uyulması büyük önem taşımaktadır.

Kokoreçlerle ilgili olarak yapılan bilimsel nitelikli araştırmalarda düşük hijyen kalitesi ve yüksek mikrobiyolojik yükünün yanı sıra uygun olmayan hazırlama koşulları ve yetersiz pişirme sıcaklık ve süresi sonucunda tüketime sunumunun halk sağlığı açısından ciddi risk oluşturabileceği bildirilmektedir.

Basın ve Kamuoyuna önemle duyurulur.
TDD YÖNETİM KURULU

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *