Sağlık İl Müdürü: “Diyetisyenler büyük sorumluluk üstleniyor”

Sağlık İl Müdürü Dr. Ender Feramiş Güngüneş: Sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde büyük sorumluluklar üstlenmişlerdir.

Obezite her geçen gün artış göstermekte

6 Haziran Diyetisyenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Ender Feramiş Güngüneş,

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde büyük sorumluluklar üstlenmişlerdir. Diyetisyenlik mesleğinin önemi; fazla kiloluluğun ve obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır.

Dünyada hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının da etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Sağlığın korunması ve geliştirilmesine önemli katkısı olan, sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığının kazandırılmasında büyük rol oynayan, birçok hastalığın tedavisinde görev alan, toplu beslenme hizmeti verilen kurumlarda sağlıklı beslenme lehine uygulamalar yapan tüm değerli Diyetisyenlerimizin 6 Haziran Diyetisyenler Gününü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim…

🍏  2018'de sağlıkta 7.000 ek atama!

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *