Sağlık Bakanlığı duyurdu: “Diyetisyen alınacak”

Önemli uyarı: Bu bir personel alım ilanı değil, kadro tahsisi duyurusudur. Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı içerisinde toplam 16.000 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edileceğini duyurdu. Sözleşmeli Sağlık Personellerinin istihdam edilmesine dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, sağlık hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yataklı tedavi kurumlarına:

Verilen kadro sayıları

Unvan Kadro sayısı
Uzman hekim 8.232
Pratisyen 5.552
Ebe 998
Sağlık memuru 45
Hemşire 5
Diyetisyen 1
Diş hekimi 1
Psikolog 1
Sağlık teknikeri 1

Bu yıl toplamda 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

🍏  Haziran merkezi alımlarında kadrolu diyetisyen alımı olur mu?

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: “Diyetisyen alınacak”” konusu hakkında 4 adet yorum yapıldı!

  1. Diyetisyen atamaları yetersiz. Sağlık Bakanlığı, gerçek anlamda obeziteyle mücadele ve sağlıklı yaşam vurgusu yapmasına karşın Beslenme Uzm.’larını her defasında hayal kırıklığına uğratmaktadır.

  2. Insanlarla dalga geciyorsunuz galiba ama insanlar size secimde gosterecekler 90 puan uzeri bissuru diyetisyen var ve siz atamicaksiniz 1 kisi alicaksiniz 50 puanlada din gorevlisi alicaksiniz neyse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *