Oğlunu, kızını, baldızını, kaynını taşeron yapıp kadroya aldıran yönetici!

Oğlunu, kızını, baldızını, kaynını taşeron yapıp kadroya aldıran yönetici… Taşeronların kadroya alınmasıyla birlikte Hatay Sağlık yöneticilerinden İ.S. ve Y.Ç. taşeron akrabalarının kadroya alınmaları Hatay’ın gündemine bomba gibi oturdu.

Yönetici İ.S’in oğlu Z.S ambulans şoförü, (şuan 112 Acil lojistik biriminde masa başında çalışmaktadır) kızı M.S Hastanede bilgi işlemci, baldızı G.Ç Hastanede taşeron, kaynı Ö.Ç hastanede taşeron vs. Ayrıca abisi Dr. S.S ise Hatay Devlet hastanesinde Başhekim Yardımcısı. Yönetici Y.Ç’un ise Mustafa Kemal Üniversitesi ve diğer kurumlar dışında sadece sağlık kurumuna alımını yaptırdığı birkaç akrabasını yazıyorum. Ç.Ç, C.Ç F.Ç T.P ve A.Ç. Adı geçen İ.S ve Y.Ç Hatay Halk Sağlık Müdürlüğünde yöneticilik yaptıklarında Mart 2016 tarihinde 25 vekil ebe-hemşire alımında yerleşme ikametgah adreslerine göre yapılacağından eş, dost ve akrabalarına ilana çıkmadan önce alınacak sağlık evlerini önceden bilgi vererek adreslerini oralara taşıtarak sadece onların yerleşmelerini sağlamış oldular. İstenildiği takdirde yerleşen 25 kişinin Nüfus Müdürlüğünden adres değişikliğinin alımdan hemen önce yapıldığı tespit edilir. Ayrıca İ.S ve Y.Ç Hatay Halk Sağlık Müdürlüğünde yöneticilik yaptıklarında yaklaşık 30 Vekil ebe-hemşire 4 yıl boyunca yönetmelik dışı bir şekilde sağlık evlerinde çalışacaklarına merkez toplum sağlığı merkezlerinde görev yaptılar. Yine vekil ebe-hemşireler yönetmelik gereği sağlık evlerinde çakılı bir şekilde görev yapmak zorundalar. Ancak bu yöneticiler vekil ebe ve hemşirelere yönetmelikte olmamasına rağmen sürekli tayin yaptılar. Kamu yöneticisi, görevin gerektirdiği itibar, güven ve adalete sahip olduğunu davranışlarıyla göstermeli ve hatta örnek olmalıdır. Kamuda güven zedeleyen şüphe oluşturan ve adalet ilkesine zarar veren davranışların kamu etiği açısından uygun olmadığı aşikârdır. Hatay’da yaşanan bu olaylara rağmen Sağlıkta yeni yapılanma sonrasında sırtını S.E dayayan İ.S ve Y.Ç’un yeniden üst düzey görev almaları şaşkınlıkla karşılandı. Devletimizin bu konuya el atmasını bekliyor, saygılar sunuyorum…

Medi Haber
https://www.medihaber.com/guncel/oglunukizinibaldizini-kaynini-taseron-yapip-kadroya-aldiran-h5676.html
🍏  Kamu personeline yüksek maaş!

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *