Memura ek zam!

Maliye Bakanı Naci Ağbal milyonlarca memuru sevindiren bir açıklama yaptı.

İşte enflasyon nedeniyle memur ve memur emeklisine ek zammın gündeme gelebileceğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Ağbal’ın açıklamaları:

Yıl başında %4 zam yaptık. İkinci yarasında %3,5 zam yapacağız. Mayıs sonu itibariyle %6,39. %4 olan zam oranının aşmış durumdayız. Haziran ayında ilave olarak enflasyonda yukarı yönlü bir gelişme olursa, 1 Temmuz itibarıyla 1 kuruş eksik olmaksızın maaşlara yansıyacak İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin zammında da ilk 6 ayki enflasyonu yansıtacağız. Kabaca memur maaşlarındaki her %1’lik artışın maliyeti 2,3 milyar ₺. Enflasyon haziran sonu itibariyle de % 6,39 seviyesinde kalırsa en düşük memur maaşı 2.839 ₺’dan 3.050 liraya çıkacak. En düşük memur emekli maaşı 1.978 liradan 2.094 liraya çıkacak. En düşük SSK emekli aylığı 1.570 liradan 1.670 liraya çıkacak. En düşük Bağ-Kur emekli aylığı 1.405 liradan 1.495 liraya çıkacak. Bu ay içerisinde emeklilere vermiş olduğumuz bayram ikramiyesi de ilave olarak gelirlerine yansımış olacak.

🍏  Bursa'daki sahte hekim yakalandı!

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *