İkinci Oktar Babuna Olayı: “Yine kan toplamışlar!”

Adnan Oktar grubuna yapılan operasyon sonrasında el konulan şirketler arasında ** Sağlık Turizm adlı şirket de bulunuyor. İsim değişikliği öncesinde ***Test adıyla faaliyet gösteren şirket, besin intolerans testi yaptıklarını söyleyerek aralarında ünlü isimlerin de olduğu yüzlerce kişiden kan örneği aldı.

Habertürk’ten Öznur Karslı’nın haberine göre ‘*** Test’ adlı şirket Adnan Oktar’ın müridi Ferit Erdem Rahvancı‘ya ait. Hakkında gözaltı kararı olan ancak yakalanamayan Rahvancı’nın ABD’de olduğu belirtiliyor. Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve ABD’de yaşayan Rahvancı’nın 4 şirketi de el konulan 86 şirket arasında yer alıyor. Rahvancı’nın şirketleri arasında kuyumculuk, bilişim ve sağlık sekttöründe faaliyet gösteriyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise ** Sağlık Turizm adlı şirket. Bir süre önce isim değiştirdiği öğrenilen şirket, öncesinde ***Test Sağlıklı Yaşam adıyla faaliyet gösteriyordu.

Nereye hizmet ediyorlar?

***Test şirketi ise besin intoleransı testi yaptırmak isteyen kişilerden kan örnekleri alıyordu. Alınan örnekler ise iddiaya göre test için yurt dışına gönderiliyordu. Besin alerjisi testi için kan veren vatandaşlar ise kan örneklerinin nereye ve ne amaçla gönderildiğini bilmiyor. Adnan Oktar ve grubuna yapılan operasyondan sonra Türkiye’de birden fazla şehirde faaliyet gösteren şirkete ulaşılamıyor. Şirketin merkez telefonunu aradığında ‘müşteri hizmetlerimiz çok yoğun, sırada beklemeniz gerekiyor ya da daha sonra arayın‘ şeklinde sesli yanıt sistemi devreye giriyor. Öte yandan ‘şikayetvar.com‘ adlı forumda da ***Test’le ilgili şikayetler paylaşılıyor. İki gün önce paylaşılan şikayette bir kullanıcı kan vermesinin üzerinden 15 gün geçmesine rağmen hala besin intolerans testinin sonuçlarının gelmediğini söylüyor.

Testi yaptıranların bir kısmı ünlü isimler

Murat Boz, Özge Özpirinçci, Elçin Sangu, Buğra Gülsoy, Damla Sönmez, Aslı Enver, Ezgi Mola, Erkan Petekkaya, Hande Erçel, Sinem Kobal, Serkan Çayoğlu gibi çok sayıda isim sosyal medya aracılığıyla ***Test yaptırdıklarını açıklamıştı.

🍏  Uçakta tıbbi müdahale tartışması: "Teşekkür dahi edilmiyor!"

120.000 İlik ve kan örneği ABD’deki kliniğe gönderildi

Gözaltında olan Oktar Babuna için de yıllar önce binlerce kişiden kan örneği alınmıştı. 1999 yılında kan kanserine yakalandığını açıklayıp, gazeteye ilik kampanyası ilanı veren Oktar Babuna için o dönem 160.000 ilik ve kan bağışı yaptı. 120.000 ilik ve kan örneği ABD’deki bir kliniğe gönderildi. Buraya gönderilen örneklerin ne olduğu ve ne amaçla kullanıldığı bilinmiyor. Kampanyaya karşı çıkan ve kan örneklerinin geri alınması için girişimlerde bulunan dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş,

Yapılan işlem o gün için yanlıştı. Kemik iliği temin amaçlı değildi. Zaten böyle bir dertleri yoktu. Bu dokuların kimlik bilgileri kimlerin elinde bilmiyoruz, demişti.

Medi Magazin
https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-ikinci-oktar-babuna-olayi-yine-kan-toplamislar-11-681-77796.html
⚠Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *