Diyetisyene göre: “Teff tohumu”

Teff tohumu bilinen bir tahıl çeşididir. Üç farklı renkten oluşmaktadır. Beyaz renginin tadı kestaneye benzemektedir. Kırmızı renkli olanı içerisinde bolca demir barındırmaktadır. Kahverengi renkli olan ise fındık tadını andırmaktadır.

Bir diyetisyene göre bütün glütensiz tahıllar bir yana teff tohumu bir yanadır. Neden mi? Çünkü teff tohumu; 8 çeşit esansiyel aminoasit, yüksek demir ve kalsiyum içeriği ile farkını ortaya koymuştur.

  • Yüksek lif içeriğiyle kan şekerini dengeler, diyabetliler için  kaçınılmaz bir tahıldır.
  • Enerji artırıcı ve eşsiz protein kaynağı özelliği ile sporcular için birebirdir.
  • Sindirimi kolay olup kolon kanserinde savaşmada etkili olabilir.
  • Glütenle başı dertte olanların birebir un yerine kullanabileceği bir tahıldır.
  • Kilo kontrolünde bir destekçi olabilir.

İsmini çok duyduğumuz kinoadan çok farklı kullanım alanları yoktur. Teff tohumu ile ekmek, salata, kek, kurabiye hatta ve hatta çorba tarifleri geliştirebilirsiniz. Sağlıkla kalın, sağlıklı yaşayın. Dahası için diyet uzmanınıza danışın.

🍏  Tüm demir destekleri aynı işlevi mi görür?

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *