Eskişehir-diyetisyen

Eskişehir Diyetisyen, Eskişehir’deki Beslenme Uzmanlarının listesi!

Diyetisyen, sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik eğitim ve öğretim programını tamamlayarak “Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması” alarak “Diyetisyen” unvanını kazanıp; diyetisyenlik mesleğini yapmaya ve uygulamaya hak kazanan profesyonel sağlık personelidir.

Eskişehir’de toplam 11 beslenme uzmanı bulunmaktadır. İşte Eskişehir Diyetisyen listesi:

Unvan
Uzman
Görev yaptığı yer
Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Diyetisyen Anıl Çiğdem UYGUR Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Diyetisyen Erhan ARISOY Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi
Diyetisyen Faruk ÇETİNKAYA Eskişehir Devlet Hastanesi
Uzman Diyetisyen Aylin SAYAN Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü
Diyetisyen Sümeyye EROĞLU Sümeyye Eroğlu Klinik
Diyetisyen Ayda ERKEN Özel Ümit Vişnelik Hastanesi
Diyetisyen Şeyma YAŞAR Özel Eskişehir Psikiyatri Merkezi
Diyetisyen İbrahim DÖNGEL Özel Diyetera Spor Diyet Terapi
Uzman Diyetisyen Gözde GENCE Özel Acıbadem Eskişehir Hastanesi
Uzman Diyetisyen Mine ŞENARSLAN Özel Acıbadem Eskişehir Hastanesi
Diyetisyene gitmeden önce nelere dikkat edilmeli, diyetisyen şenol yıldız, eskişehir diyetisyen, eskişehir zayıflama, eskişehir beslenme uzmanı, eskişehir diyetisyen doktorları, eskişehir diyet doktorları, eskişehir belediye diyetisyeni, eskişehir şenol hoca, en iyi diyetisyenler, diyetisyene gitmek, diyet tahlilleri, diyetisyen hangi tahlilleri ister, devlet hastanesi diyetisyene gitmek, yunusemre diyetisyen, eskişehir devlet diyetisyen, ssk diyetisyen, mavi hastane diyetisyen, fakülte diyetisyen, acıbadem eskişehir diyetisyen, eskişehir sakarya hastanesi diyetisyen

Diyetisyene gitmeden önce nelere dikkat edilmeli?

Diyetisyenler, sağlıklı ya da hasta bireylere özgü tıbbi beslenme tedavisi öneren profesyonel sağlık personelleridir. 

eskişehir diyetisyen şenol yıldız

Diyetisyene gidiyorum adım 1: Diyetisyene girmek için şişmanlamayı beklemeyin

Yalnız kilo vermek ya da almak için değil; diyabet, hipertansiyon, kardiyovasküler hastalıklar, tiroid rahatsızlıkları, hazımsızlık, sindirim sistemi hastalıkları, doğuşsal metabolik hastalıklar gibi aklınıza gelebilecek neredeyse tüm hastalıkların yanında, sağlıklı beslenme, spor beslenmesi, gebelik ve emziklilik dönemlerinde beslenme ve diyet danışmanlığı konusunda bireylere hizmet eden bir numaralı uzmandırlar.

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 2: Diyetisyen araştırması yapın

Rahatsızlandığınızda nasıl görüşmek istediğiniz doktoru internet üzerinden araştırıyorsanız, diyetisyeni de benzer şekilde araştırmalısınız. Görüşeceğiniz kişinin sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu olması gerektiğini unutmayınız.

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 3: Diyetisyen seçimini bunlara göre yapın

Beslenme ve diyet danışmanlığı sabır ve zaman gerektiren bir süreçtir. Diyetisyen seçimi yaparken size en yakın diyetisyenleri aratabilir, sonuçları bir liste şeklinde hazırlayabilirsiniz. Listenizde 3 – 5 diyetisyen olsun. Bunların içinden deneyimi, görüşme süresi, ulaşılabilirliği ve ücreti gibi kriterler oluşturup kendinizce bir puanlama oluşturabilirsiniz. Puanlama sonucu karar verdiğiniz diyetisyen yaşamınızda en azında bir süre sizinle birlikte olacak…

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 4: Randevu alın

Diyetisyenler de aynı hekimler gibi randevu sistemi ile görevlerini yaparlar. Üçüncü adımda görüşeceğiniz diyetisyeni belirlemiştiniz. Sabırsızlanıp hemen diyetisyenin muayenehanesine / danışmanlık merkezine gitmeyin! Öncelikle internet üzerinden iletişim formlarını kullanarak ya da randevu numarasını arayarak görüşme için en uygun tarihi belirlemelisiniz.

gentest ücreti, gentest ankara, gentest istanbul, gentest nerede yapılır, gentest eğitimi, 8 madde ile "Gentest diyet", gentest nedir, gen test, gen test nedir, genetik test nedir, gentest fiyatı, gen test nasıl yaptırılır

Diyetisyene gidiyorum adım 5: Tahlil yaptırın

Beslenme programlarından maksimum verimi elde etmeniz için, diyetisyeninizle görüşmeden önce kan tahlili yaptırmalısınız. Hangi tahlillein yapılması gerektiği hakkında lütfen diyetisyeninizden bilgi alınız.

Gerçek Diyetisyenler Sitesi olarak, diyetisyene gitmeden önce yaptırması önerilen tahlilleri sizin için derledik.

 • Açlık kan şekeri, tokluk kan şekeri, insülin
 • Üre, kreatin
 • AST, ALT, GGT
 • Ürik asit
 • Total kolesterol, HDL kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserit
 • TSH, serbest T3, serbest T4
 • Total kortizol

atıştırma, diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 6: Randevu günü bunlara dikkat edin

Diyetisyeniniz ile görüşeceğiniz randevu gününden bir gece önce başlamak üzere dikkat etmeniz gereken bazı durumlar şunlardır:

 • Randevunuza en az 3 saat aç şekilde geliniz.
 • 3 – 4 saat öncesinde çay, kahve gibi kafein içeren içecekler ile asitli içecekler ve su tüketmemiş olmanız gerekmektedir.
 • Son 24 saat içinde alkollü içki kullanmayınız.
 • Ağır fiziksel aktivite ve spor yapmadan geliniz.
 • Ölçüm sırasında üstünüzde metal takı, saat, cep telefonu gibi metalik ve elektronik cihazlar olmamalıdır.
 • Ölçüm öncesi kolay çıkarılabilir çoraplar kullanmalısınız.
 • Büyük abdestinizi yapmış şekilde geliniz.
 • Mevsime uygun ve ince şekilde giyinmiş olmalısınız.

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Randevu saatinizde, gecikmeden; kan tahlillerinizle birlikte gelmelisiniz.

Diyetisyen ile yaptığınız görüşme sırasında sizden medikal ve diyet anamnezleri alınacak, vücut analizinizi yapacak, tahlillerinize ve sizin beslenme ve yaşam şeklinize uygun olarak tıbbi beslenme tedavinizi planlayacaktır. Gerek görürse sizi aile hekiminize yönlendirecek ve ek testler yapılmasını isteyecektir.

Yazının başında söylediğimiz gibi tıbbi beslenme programını uygulamak zaman ve sabır gerektiren bir süreçtir. Medyada duyduğunuz beslenme ve diyet önerilerine kulak asmadan diyetisyeninizin önerileri doğrultusunda diyet ve beslenme danışmanlığını sürdürünüz. Maksimum verim sağlamak için de kontrollerinizi aksatmayınız.

diyetlle değişim diyetisyen şule nehir araç

Diyetisyene gitmeyi planlayan bireyler için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Dahası için lütfen sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu diyetisyeninize başvurunuz.

gercek diyetisyenler sitesi uzman yazari diyetisyen şenol yıldız eskişehir beslenme uzmanı

uzmanın tüm yazılarıdiyetisyenden online diyet alsoru sor

 

 

Eğer siz de Gerçek Diyetisyenler Sitesi‘nde uzman yazar olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bize ulaşabilirsiniz:

sporcu yüksek potein beslenme uzmanı

Yüksek proteinli diyetlere bilimsel bakış

Zayıflamak için temel ilke aldığımız kaloriyi azaltıp harcadığımız kaloriyi arttırmaktır. 7000 kalori harcadığımız zaman 1 kilo kaybederiz. Bu kalori hesabını yaparken rakamlar kadar besin bileşenlerinin oranları da çok önemlidir.  Son yıllarda yüksek proteinli beslenmeyle zayıflama arasındaki ilişki çok popüler olmuş, karbonhidratın neredeyse sıfıra indirildiği diyetler uygulanmaya başlanmıştır.

Yüksek proteinli zayıflama diyetleri popüler literatürde 1890’larda tanımlansa da 2000 yıl kadar önce Yunan vücut geliştiriciler tarafından kullanılmıştır. Bu diyetin içeriği et ve az miktarda sebzeden oluşmaktadır. Ancak yıllar sonra yüksek protein alımına teşvik eden diyetler günümüzde yeniden popülarite kazanmıştır.

Yüksek proteinli diyet nedir?

Diyetin protein içeriğinin belirlenmesinin farklı yöntemleri vardır. Diyetteki protein miktarı (g) olarak belirlenir, proteinin toplam enerjiden gelen yüzde (%) oranı olarak hesaplanır ya da vücut ağırlığı kilogramı başına alınan protein miktarı şeklinde belirlenebilir. Yüksek proteinli diyetin tanımlanmasına dair genel bir fikir birliği yoktur.

Örneğin; İngiltere’de normal protein alımı sedanter bir yetişkin için yaklaşık olarak enerjinin %16’sı, kadın ve erkeklerde sırasıyla yaklaşık 64-88g/ gün olarak önerilmiştir. Besin sanayinde toplam enerjinin proteinden gelen oranı %20’den fazla olduğunda ‘’protein bakımından zenginleştirilmiş’’ terimi kullanılmaktadır. (dbha)

Yüksek proteinle yapılmış çalışmalar

Aşırı kilolu/obez erkeklerde yapılan bir çalışmada normal protein ve yüksek protein tüketiminin açlık-tokluk mekanizması, hormonal yanıtlar ve plazma glukoz seviyeleri değerlendirilmiştir.

Çalışmada erkeklerin bir kısmına enerjinin %14’ünü karşılayacak seviyede normal miktarda protein verilmiş, bir kısmına ise enerjinin %25’ini karşılayacak şekilde yüksek protein verilmiştir.

Çalışma sonucunda yüksek proteinle beslenen erkeklerde normal proteinle beslenenlere göre plazma ghrelin seviyesi daha düşük bulunmuştur. Bilindiği üzere ghrelin hormonu açlığı uyaran bir hormondur. Sonuç olarak üç öğün yüksek proteinle beslenmenin iştah kontrolünü sağlayabileceği düşünülmektedir.

Düşük yağ-düşük proteinli diyet rejimi (%17 protein) ve düşük karbonhidrat-yüksek proteinli diyet uygulayan (%23 protein) obez 42 kadın üzerinde yapılan randomize bir çalışmada ise 6 aylık bir süre sonunda yüksek proteinli diyet uygulayan gruptaki ağırlık anlamlı bir şekilde daha fazla bulunmuştur.

yüksek protein içeren besinler, proteinli gıdalar

Benzer şekilde yüksek proteinli diyetlerin uzun dönem etkinliğini araştıran 8 çalışmanın incelendiği yakın zamanlı bir meta analizde, yüksek proteinli diyet ile altı ay süren bir çalışmada en yüksek kilo kaybı 3.7 kg iken 17 ay süren bir çalışmada 1.2 kg olarak bulunmuştur. Yüksek protein diyetinde sekiz çalışmanın ortalama ağırlık kaybı 6.3 kg ve bu kayıp standart diyette 5 kg’dır. Çalışmaların yarısı yüksek proteinli diyetle daha fazla ağırlık kaybı sağlamasına rağmen uzun süreli çalışmaların dörtte üçü ağırlık kaybında istatistiksel olarak bir fark göstermemiştir.

Bu sistematik derleme yüksek proteinli diyetlerin uzun dönem etkilerinin tutarlı ve net olmadığını göstermiştir.

Yüksek protein tüketiminin olası yan etkileri

Nordmann ve arkadaşlarının (2006) yaptığı bir meta analizde düşük karbonhidratlı, yüksek proteinli diyetlerin trigliserit ve HDL kolesterolü seviyelerine olumlu etkilerinin olduğu, ancak total kolesterol ve LDL kolesterolü seviyeleri üzerinde geleneksel düşük proteinli diyetlere göre daha az olumlu etkileri olduğu belirtilmiştir.

Böbrek rahatsızlığı, diyabet, böbrek taşı, gut ve bu tip hastalıklar açısından risk taşıyan bireylerin uzun süreli protein alımına karşı dikkatli olmasında fayda vardır. Özellikle böbrek rahatsızlığı olan bireylere metabolik artıkların temizlenmesi açısından yeterli sıvı alımı önerilmektedir (Brehm ve David, 2008). Ancak yüksek proteinli diyetin tüm dünyada kabul edilebilir bir tanımının olmayışı, uzun dönemli çalışmaların yetersiz oluşu nedeniyle bu tür diyetlerin böbrekler üzerine olan etkileri net olarak bilinmemektedir.

bol proteinli beslenme spor vücut fitness

Yüksek protein alımına paralel olarak et tüketimi de artmaktadır. Dünya Kanser Araştırma Fonu’nun raporunda kırmızı et ve işlenmiş et ürünlerinin kolorektal kanser riskini arttırdığı bildirilmektedir. Günlük alınan et miktarında 100 g artışın kolorektal kanser riskini %12-17 arttırdığı gösterilmiştir.

Bu bilgiler ışığında yüksek proteinli diyetler için güvenilir bir doz belirlemek zordur, çalışmalar çelişkili olup sağlık riskleri de göz ardı edilmemelidir.  ADA (American Diabetes Association) yüksek protein alımının diyabet yönetimi ve böbrek fonksiyonu üzerindeki uzun süreli etkileri açısından total enerjinin protein içeriği %20 ve daha az olmasını önermektedir.

Olası diğer yan etkilere baktığımızda ise yüksek proteinli diyet tüketenlerde konstipasyon ( %23, %7), ağız kokusu (%38, %8) ve diyare (%23, %7) daha fazla görülmüştür.

Sonuç olarak yüksek protein tüketiminin ağırlık kaybına olumlu etkileri görülse de ağırlık kaybı bir sağlık belirleyicisi değildir. Yüksek proteinli diyetlerin özellikle karbonhidrat miktarı çok düşük tutulanların sağlık açısından değerlendirilmesi gerekmektedir. Yapılan çalışmalar çok düşük karbonhidratlı diyetlerin sıvı elektrolit dengesini bozduğuna, hiperürisemi, kan lipitlerinde artış, kardiyak aritmiler ve ölüm riskine sebep olduğuna işaret etmektedir.

Kaynakları görüntülemek için tıklayınız.

gerçek diyetisyenler yazarı diyetisyen kübra çalışkan, gerçek diyetisyenler yazarı diyetisyen kübra çalışkan kimdir

uzmanın tüm yazılarıdiyetisyenden online diyet alsoru sor

Eğer siz de Gerçek Diyetisyenler Sitesi‘nde uzman yazar olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bize ulaşabilirsiniz:

diyetisyen Şenol Yıldız, diyetisyen Şenol Yıldız kimdir, Şenol Yıldız diyet listesi, Şenol Yıldız yağ yakan tarifleri, Eskişehir diyetisyen, Eskişehir en iyi diyetisyenler, Eskişehir diyet ve beslenme, Eskişehir zayıflama, Eskişehir diyetisyen listesi, diyet doktoru Şenol Yıldız, diyetisyen doktoru Şenol Yıldız, Şenol Yıldız muayene ücreti, diyetisyen Şenol Yıldız iletişim, diyetisyen Şenol Yıldız telefon, diyetsyen Şenol Yıldız adres, diyetisyen Şenol Yıldız yorumları, diyetisyen Şenol Yıldız ücreti, Eskişehir diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir beslenme ve diyetetik, Şenol Yıldız tarifleri, Eskişehir en iyi diyetisyen doktorları, Şenol Yıldız Eskişehirikipedi, Şenol Yıldız diyet programı, eskişehir diyetisyen şenol yıldız ve Eskişehir, diyetisyen Şenol Yıldız Gerçek Diyetisyenler Sitesi, diyetisyen Şenol Yıldız Gercekdiyetisyenler.com, diyetisyen Şenol Yıldız kaç kilo, diyetisyen Şenol Yıldız kaç yaşında

Diyetisyen Şenol Yıldız hakkında tüm detaylar burada!

2014 yılında sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu olan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir şehrinde görev yapıyor. Diyetisyen Şenol Yıldız hakkında merak edilen her şey haberimizde…

diyetisyen Şenol Yıldız, diyetisyen Şenol Yıldız kimdir, Şenol Yıldız diyet listesi, Şenol Yıldız yağ yakan tarifleri, Eskişehir diyetisyen, Eskişehir en iyi diyetisyenler, Eskişehir diyet ve beslenme, Eskişehir zayıflama, Eskişehir diyetisyen listesi, diyet doktoru Şenol Yıldız, diyetisyen doktoru Şenol Yıldız, Şenol Yıldız muayene ücreti, diyetisyen Şenol Yıldız iletişim, diyetisyen Şenol Yıldız telefon, diyetsyen Şenol Yıldız adres, diyetisyen Şenol Yıldız yorumları, diyetisyen Şenol Yıldız ücreti, Eskişehir diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir beslenme ve diyetetik, Şenol Yıldız tarifleri, Eskişehir en iyi diyetisyen doktorları, Şenol Yıldız Eskişehirikipedi, Şenol Yıldız diyet programı, eskişehir diyetisyen şenol yıldız ve Eskişehir, diyetisyen Şenol Yıldız Gerçek Diyetisyenler Sitesi, diyetisyen Şenol Yıldız Gercekdiyetisyenler.com, diyetisyen Şenol Yıldız kaç kilo, diyetisyen Şenol Yıldız kaç yaşında

Diyetisyenin mesleki unvanı Dyt. (Diyetisyen)
Diyetisyenin uzmanlığı Tıbbi Biyokimya (Devam ediyor)
Lisans eğitimi Ankara Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü

(2014 yılında mezun oldu.)

Lisansüstü eğitimi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Tıbbi Biyokimya Bölümü

 Görev aldığı şehir Eskişehir
 Görev yaptığı yer Eskişehir
 Basılı eserleri
 Kurucu ya da yönetici olduğu markalar Gerçek Diyetisyenler Sitesi

Beslenme ve Diyet Arşivi

2017 yılı itibarı ile yaşı  Diyetisyen Şenol Yıldız 2017 yılı itibarı ile 26 yaşında
Mesleki deneyimleri  Osmangazi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü – tıbbi biyokimya bilim uzmanlığı eğitimi almaktadır.

Anadolu Üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği mezunudur.

Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi – beslenme ve diyetetik bölümü 2014 mezunudur.

2015 yılından bu yana da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde diyetisyen olarak görev yapmaktadır.

2014 yılında dünyaca ünlü besin takviye şirketinin Bursa bölgesinde “Sporcu beslenme ürünleri, balık yağları, vitaminler, mineraller, özel beslenme destek ürünleri ve bitkisel besin destekleri” üzerine danışman diyetisyenlik yaparak çalışma yaşamına başlamıştır.

Ayrıca aldığı eğitimler sonucunda 2015 yılından beri bireysel koçluk ve NLP uygulayıcılığı da yapmaktadır.
Lisans tezini 2014 yılında “Genç erişkin üniversite öğrencilerinde akademik stres ve şeker tüketimi ile yeme davranış bozuklukları ilişkisi” üzerine yapmıştır.

Gerçek Diyetisyenler Sitesi ve Beslenme ve Diyet Arşivi Grubu’nun kurucusudur.

 Diyetisyenin iletişim bilgileri Diyetisyen Şenol Yıldız burada yer alan kişisel web sitesi aracılığı ile ulaşılabilir.

diyetisyen Şenol Yıldız, diyetisyen Şenol Yıldız kimdir, Şenol Yıldız diyet listesi, Şenol Yıldız yağ yakan tarifleri, Eskişehir diyetisyen, Eskişehir en iyi diyetisyenler, Eskişehir diyet ve beslenme, Eskişehir zayıflama, Eskişehir diyetisyen listesi, diyet doktoru Şenol Yıldız, diyetisyen doktoru Şenol Yıldız, Şenol Yıldız muayene ücreti, diyetisyen Şenol Yıldız iletişim, diyetisyen Şenol Yıldız telefon, diyetsyen Şenol Yıldız adres, diyetisyen Şenol Yıldız yorumları, diyetisyen Şenol Yıldız ücreti, Eskişehir diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir beslenme ve diyetetik, Şenol Yıldız tarifleri, Eskişehir en iyi diyetisyen doktorları, Şenol Yıldız Eskişehirikipedi, Şenol Yıldız diyet programı, eskişehir diyetisyen şenol yıldız ve Eskişehir, diyetisyen Şenol Yıldız Gerçek Diyetisyenler Sitesi, diyetisyen Şenol Yıldız Gercekdiyetisyenler.com, diyetisyen Şenol Yıldız kaç kilo, diyetisyen Şenol Yıldız kaç yaşında

Diyetisyen Şenol Yıldız hakkında merak edilen her şey Gerçek Diyetisyenler Sitesi’nde!

2014 yılında sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu olan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir şehrinde görev yapıyor.

Gerçek Diyetisyenler Sitesi, diyetisyenler, diyet listesi

En popüler diyetisyenler burada!

Türkiye’de en iyi sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu diyetisyenleri için aşağıdaki listeyi takip edebilirsiniz.

eskişehir zayıflama diyetisyen şenol yıldız

Eskişehir’de zayıflama: Diyetisyen Şenol Yıldız

2015 yılından bu yana da Eskişehir’de diyetisyen olarak görev yapmaktadır. 

2014 yılında dünyaca ünlü besin takviye şirketinin Bursa bölgesinde “Sporcu beslenme ürünleri, balık yağları, vitaminler, mineraller, özel beslenme destek ürünleri ve bitkisel besin destekleri” üzerine danışman diyetisyenlik yaparak çalışma yaşamına başlamıştır. Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi – beslenme ve diyetetik bölümü mezunudur. Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tıbbi biyokimya alanında bilim uzmanlığı eğitimi almaktadır. Anadolu Üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği mezunudur. Ayrıca aldığı eğitimler sonucunda 2015 yılından beri bireysel koçluk ve NLP uygulayıcılığı da yapmaktadır. Lisans tezini 2014 yılında “Genç erişkin üniversite öğrencilerinde akademik stres ve şeker tüketimi ile yeme davranış bozuklukları ilişkisi” üzerine yapmıştır.

Diyetisyen Şenol Yıldız’a ulaşmak istiyorum…

Soru, görüş, reklam ve işbirlikleri için aşağıdaki formdan ulaşabilirsiniz.

Bize gercekdiyetisyenler@gmail.com adresinden değerli mailinizi ulaştırabilir ya da buradaki formu doldurabilirsiniz:

Mail aboneliğiSponsorlukSoruGörüş, öneri veya şikayetFizyoterapist başvurusu

eskişehir de en iyi diyetisyen şenol yıldız

Eskişehir’de Diyetisyen Şenol Yıldız

2015 yılından bu yana da Eskişehir’de diyetisyen olarak görev yapmaktadır. 

2014 yılında dünyaca ünlü besin takviye şirketinin Bursa bölgesinde “Sporcu beslenme ürünleri, balık yağları, vitaminler, mineraller, özel beslenme destek ürünleri ve bitkisel besin destekleri” üzerine danışman diyetisyenlik yaparak çalışma yaşamına başlamıştır. 

Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi – Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunudur.

Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde bilim uzmanlığı eğitimi almaktadır. 

Anadolu Üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği mezunudur. 

Ayrıca aldığı eğitimler sonucunda 2015 yılından beri bireysel koçluk ve NLP uygulayıcılığı da yapmaktadır. 

Lisans tezini 2014 yılında “Genç erişkin üniversite öğrencilerinde akademik stres ve şeker tüketimi ile yeme davranış bozuklukları ilişkisi” üzerine yapmıştır.

Diyetisyen Şenol Yıldız’a ulaşın

Soru, görüş, reklam ve işbirlikleri için aşağıdaki formdan ulaşabilirsiniz.

Bize gercekdiyetisyenler@gmail.com adresinden değerli mailinizi ulaştırabilir ya da buradaki formu doldurabilirsiniz:

Mail aboneliğiSponsorlukSoruGörüş, öneri veya şikayetFizyoterapist başvurusu

Eskişehir Diyetisyen Şenol Yıldız

Eskişehir Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ
Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Cebeci Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi ile Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi gibi köklü sağlık kuruluşlarında beslenme alan çalışmalarını tamamlayarak Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olmuş ve lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi‘nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.000’i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Uzmanın çalışma alanları

 • Obezite
 • Vücut ağırlığının yönetimi
 • Tip I, tip II ve gestasyonel diyabet
 • İnsülin direnci ve reaktif hipoglisemi
 • Hipertansiyon, kardiyovasküler hastalıklar, hiperkolesterolemi, hipertrigliseridemi ve dislipidemi
 • Hipotiroidi, toksik ve nontoksik guatr, hashimoto tiroiditi ve hipertiroidi
 • Polikistik over sendromu (PCOS)
 • Obstrüktif uyku apnesi sendromu (OUAS)
 • Demir yetersizliği ve demir eksikliği anemisi, megolablastik anemi ve pernisiyöz anemi
 • Osteoporoz
 • Vitamin ve mineral yetersizlikleri
 • Nefrolojik hastalıklar ve diyaliz
 • Karaciğer hastalıkları
 • Gut artriti
 • Sindirim sistemi hastalıkları
 • Nörolojik hastalıklar
 • Enfeksiyon hastalıkları
 • Selülit ve dolaşım sistemi hastalıkları
 • Çölyak
 • Kanserler
 • Yeme bozuklukları

Kişisel Beslenme Danışmanlığı Hizmetleri
 • Sağlıklı beslenme
 • Obezite ve metabolik cerrahi
 • Ağırlık kaybı (kilo verme)
 • Ağırlık koruma (kilo koruma)
 • Ağırlık artışı (kilo alma)
 • Konstipasyon (kabızlık)
 • Anti-aging
 • Sporcular için profesyonel beslenme
 • Ofis çalışanları için beslenme
 • Öğrenciler için beslenme
 • İşçiler için beslenme
 • Vejetaryenler için beslenme
 • Veganlar için beslenme
 • Adölesan (ergenlik) döneminde beslenme
 • Gebelik döneminde beslenme
 • Emzirme döneminde beslenme
 • Menopozda beslenme
 • Geriatrik dönemde beslenme
 • Hafıza zayıflığı ve unutkanlık
Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hizmetleri
 • Toplu beslenme yapılan kurumlar için menü planlaması
 • Kurumsal beslenme ve diyet danışmanlığı
Bireysel Koçluk Hizmetleri
 • Kişisel wellness koçluğu
 • Beslenme ve diyet koçluğu

Uzmanın Eğitim Aldığı Üniversiteler

 • Yüksek lisans: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Tıp Tarihi ve Etik · 2017-2020
 • Yüksek lisans: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Tıbbi Biyokimya · 2016-Devam etmemiştir
 • Lisans: Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik · 2010-2014
 • Önlisans: Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği · 2014-2016
 • Önlisans: Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi, Aşçılık · 2019-Devam etmektedir

Uzmanın Görev Yaptığı Kurumlar

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi · Uzman Diyetisyen
 • GNC Live Well (Bakara İlaç ve Tıbbi Malzemeler) · Diyetisyen

Uzmanın Alan Çalışmaları

 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Eğitim ve Araştırma Hastanesi · İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Nefroloji, Onkoloji, Nöroloji, Geriatri, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları,  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bevliye, Romatoloji, İntaniye, Nöroşirurji, Dermatoloji, Göğüs Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Algoloji ve Yoğun Bakım Ünitesi
 • Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi · Yetişkin hastalıklarında tıbbi beslenme tedavileri
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Çocuk hastalıklarında beslenme tedavileri
 • Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi (gönüllü olarak) · Çocuk hastalıklarında beslenme tedavileri
 • Sağlık Bakanlığı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi · Poliklinik ve toplu beslenme sistemleri (Hastane mutfak süreçlerinin yönetimi)
 • Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı · Toplu beslenme sistemleri (Üniversite mutfak süreçlerinin yönetimi)
 • Keçiören Şevkat 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi · Toplumda beslenme sorunları ve epidemiyoloji saha çalışmaları

 • Understanding Obesitiy · The University of Edinburgh · 2020
 • Diyabette Beslenme · İstinye Üniversitesi SEM · 2020
 • Tahıllar, Ekmek ve İnsan Beslenmesi · İstinye Üniversitesi SEM · 2020
 • Mutfaklarımızda Hazırlama ve Pişirme Hataları · İstinye Üniversitesi SEM · 2020
 • Ekşi Maya ve Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı · İstinye Üniversitesi SEM · 2020
 • Koronavirüsten, Ramazana Her Yönü ile Beslenme · İstinye Üniversitesi SEM · 2020
 • İrritabl Bağırsak Sendromunda Güncel Beslenme Tedavileri ve Probiyotikler · FTS Akademi · 2020
 • Psikodiyet Eğitimi · İstinye Üniversitesi · 2019
 • Fitoterapi · Fitovision Natural · 2018
 • Çocukta Beslenme · SertifikaPress · 2017
 • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi · Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği · 2015
 • Bireysel Koçluk Practitioner · The International Instutue for Training Consulting Prof. · 2015
 • Tıbbi İlkyardım · Medikal Psikoloji ve Psikologlar Derneği · 2015
 • Hijyen Eğitimi · Milli Eğitim Bakanlığı · 2014
 • Aşçılık · Milli Eğitim Bakanlığı · 2014

 • Reiki · 2017
 • Refleksoloji · 2017
 • Ayurveda · 2017
 • Madde Bağımlılığı · 2017
 • Osmanlıca · 2017
 • Aile Psikolojisi · 2016
 • İş ve Çalışma Psikolojisi · 2016
 • İşaret Dili Eğitimi · 2016
 • Uygulamalı Yangın Eğitimi · 2016
 • NLP Practitioner · 2015
 • OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği · 2015
 • ISO 9001:2008 İç Tetkikçi · 2015
 • INNOVATIC Yenilikçi Düşünce ile Yöneticilik ve Liderlik · 2015
 • Zor Müşterilerle Başa Çıkma Yolları · 2015
 • Psikolojik Rahatsızlıklar · 2015
 • Stratejik Yönetim · 2015
 • Risk Yönetimi · 2015
 • ISO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi · 2015
 • Madde Bağımlılığı ile Mücadele · 2015
 • ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi · 2015
 • ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi · 2015
 • Etkili Konuşma ve Diksiyon · 2015
 • ISO 9001: 2015 Revizyonu · 2015
 • Satış, Pazarlama ve İkna Teknikleri · 2015
 • Etkili İletişim, Beden Dili ve İmaj Yönetimi · 2015
 • Etkin İletişim · 2015
 • Beden Dili · 2016
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi · 2015
 • Takım Çalışması ve Yönetim Becerileri · 2015
 • Entegre Yönetim Sistemi · 2015
 • CV Oluşturma ve Mülakat Teknikleri · 2015
 • Stres ve Zaman Yönetimi · 2015
 • Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları · 2015
 • Kendi hayatınızın Lideri Olun · 2011
 • Temel İngilizce · 2011
 • Temel Psikoloji · 2011

Uzmanın Yayınları

 • Türkiye’de Diyetisyenliğin Tarihsel Süreçte Geçirdiği Aşamalar, The Historical Stage of Dietetics in Turkey (2019) Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Tıp Tarihi ve Etik Dergisi, cilt 3, sayı 3 (2018), s.17-27
 • HIV/AIDS’e Karşı Bitkisel Çözüm Mümkün mü? (2016) Altın Sağlık Dergisi, sayı 21, s. 42 – 43
 • Popüler Sağlık Mesleği: “Diyetisyenlik” (2016) Altın Sağlık Dergisi, sayı 20, s. 6 – 8
 • Ramazan Ayını Sağlıklı ve Fit Olarak Geçirin (2016) Altın Sağlık Dergisi, sayı 19, s. 20 – 24
 • İklim Değişikliğinin Besin Güvenliğine Etkileri (2016) Altın Sağlık Dergisi, sayı 17, s. 12-14
 • Bir Organizmada 300 görev: “Zinc” (2016) Altın Sağlık Dergisi, sayı 16, s. 12-14
 • Zayıflık Hastalığı (2015) Altın Sağlık Dergisi, sayı 15, s. 24-25
 • Her Yönüyle Boza (2015) Altın Sağlık Dergisi, sayı 14, s. 12 – 15

Uzmanın Projeleri

 • Obeziteyle Mücadele ve Sağlıklı Yaşamı Destekleme Projesi · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi & Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, 2019
 • Diyabet ve Beslenme · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sultandere Eğitim Merkezi, 2016
 • Diyabetliler Mutfakta · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sultandere Eğitim Merkezi, 2015
 • ESMEK Sağlıklı Beslenme Projesi · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi, Sultandere Eğitim Merkezi, Yunusemre Eğitim Merkezi, Emek Eğitim Merkezi ve Turistik El Sanatları Merkezi’nde yeterli ve dengeli beslenme eğitimleri, 2015
 • Sağlıklı Beslen Formda Kal · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sultandere Eğitim Merkezi, 2015
 • Sağlıklı Beslenme Eğitimleri · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2015

 • Kurumsal Menü Planlaması · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi · 2018-2019
 • Kurumsal Menü Planlaması · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Es Çocuk Evi · 2018
 • Kurumsal Menü Planlaması · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi · 2017
 • Vücut Kompozisyon Analizi Etkinliği · İzmir Enternasyonal Fuarı ziyaretçilerine vücut analizi yaparak sağlıklı beslenme önerileri vermiş ve onur konuğu il olan Eskişehir'in tanıtımına katkı sağlamaya çalışmıştır · 2015
 • Gerçek Diyetisyenler Sitesi · En çok ziyaret edilen Sağlık Bilimleri Beslenme ve Diyetetik Platformları'ndan biri olan Gerçek Diyetisyenler Sitesi'ni kurmuştur · 2015
 • Diyetisyenler Günü'nde Bedenini Analiz Et · Espark Alışveriş Merkezi'nde vücut kompozisyon analizi yaparak beslenme eğitimi vermiştir · 2015
 • Kurumsal Menü Planlaması · Formena Adrese Teslim Diyet Yemekleri · 2015
 • Bursa'daki Alışveriş Merkezlerinde Diyet Danışmanlığı · GNC Live Well mağazalarının bulunduğu alışveriş merkezlerinde vücut kompozisyon analizi yaparak sağlıklı beslenme eğitimleri vermiştir · 18.10.2014, 15.11.2014, 16.11.2014, 20.12.2014, 21.12.2014 ve 24.01.2015
 • Beslenme & Diyet Arşivi Grubu · İlk kez danışan - öğrenci ve mezun diyetisyenlerin bir sosyal medya platformda bir araya gelmesini sağlamıştır · 2012 - Devam etmektedir

 • Sağlıklı Beslenme · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2019
 • Pişirme Yöntemleri · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2019
 • Mutfak Alışverişi, Pişirme Yöntemleri ve Porsiyon Kontrolü · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi · 2018
 • Ramazanda Sağlıklı Beslenme ve Aktif Yaşam · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi, 2018
 • Morbid Obezitede Beslenme Tedavisi Eğitimleri · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2018
 • Ramazanda Sağlıklı Beslenme ve Aktif Yaşam · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2017
 • Sağlıklı Beslenme ve Psikoloji Seminerleri · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi birimleri, 2016
 • Ramazanda Sağlıklı Beslenme ve Aktif Yaşam · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2016
 • Adölesan Dönemde Yeterli ve Dengeli Beslenme · Habip Edip Törehan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü 11. Sınıf öğrencilerine yönelik seminer düzenledim, 2015
 • Ramazanda Sağlıklı Beslenme ve Aktif Yaşam · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2015
 • Okul Çağı Sağlıklı Beslenme · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Emek Eğitim Merkezi, 2015
 • Yeterli ve Dengeli Beslenme · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2015
 • Diyabet · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2015
 • Stres ve Beslenme · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2015
 • Çocuk Beslenmesi ve Aile Tutumları · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2015
 • Diyette Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri · Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2015

 • Deontoloji Açısından İcra Ediliş Yerlerine Göre Tıbbi Müdahaleler · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı, Tıbbi Deontoloji · 2017
 • Tıp Tarihi Araştırma ve Yazımında Etik · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı, Tarih İncelemesi · 2017
 • Lokman Hekim Efsane mi Gerçek mi? · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı, Tıbbın İlk Zamanları · 2017
 • Biyoenerji Terapisine Etik Yaklaşım · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı, Tıp Etiği · 2016
 • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarının Mevzuattaki Yeri · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı, Tıp Deontoloji ve Sağlık Mevzuatı · 2016
 • Türkiye'de Diyetisyenliğin Tarihsel Süreçte Geçirdiği Aşamalar · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı, Türk Tıp Tarihi · 2016
 • Şeker Endüstrisi ve Koroner Kalp Hastalığı Araştırmaları · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı · 2016
 • Biyolojik Örnekler ve Tüpler · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Uygulamalı Biyokimya · 2016
 • Biyolojik Örneklerin Tıbbi Terminolojisi · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Uygulamalı Biyokimya · 2016
 • Anyon Değiştiriciler ve Değiştirme Difüzyonu · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Membranlar ve Transport · 2016
 • Proteom · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Membranlar ve Transport · 2016
 • Membran Proteinleri ve Karbonhidratları · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Membranlar ve Transport · 2016
 • Genomik ve Proteomik · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Membranlar ve Transport · 2016
 • Aminoasit Biyosentezi · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Biyokimyaya Giriş · 2016
 • Aminoasit Metabolizması · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Biyokimyaya Giriş · 2016
 • Aminoasitler · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Biyokimyaya Giriş · 2016
 • Aminoasitlerin Biyokimyası · Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Biyokimyaya Giriş · 2016
 • Toplu Beslenme Sistemlerinde Çalışan Personeller İçin Hijyen Eğitimi · Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Mutfak Ekibi, 2014
 • Toplu Beslenme Sistemlerinde ISO 22000 Uygulamaları · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Klinik Nutrüsyon Vaka Takdimi · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Protein Malabsorbsiyonları · Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beslenme ve Diyet Polikliniği, 2014
 • Sporcu Beslenmesi Vaka Takdimi · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Toplu Beslenme Sistemlerinde Uygulanan Pişirme Yöntemleri · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Toksik Hepatit Vaka Takdimi · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Pediatrik Epilepsi Hastasına Diyetsel Yaklaşım Vaka Takdimi · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Karbonhidratlar · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Enerji Metabolizması · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Dermatolojik Hastalıklarında Beslenme · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • Geriatrik Hastalarda Görülen Vitamin Eksiklikleri · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2014
 • 0-3 Yaş Bebek ve Çocuk Beslenmesi · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2013
 • Kaşık Mamaları · Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 2013
 • Ekinezya Bitkisi ve Beslenme · Genç Diyetisyenler, 2013
 • Küçük Bir Mola: "Çay ve Kahve" · Genç Diyetisyenler, 2013
 • Kinoa ve Beslenme · Genç Diyetisyenler, 2013

Uzmanın Üye Olduğu Kuruluşlar

 • Tarım ve Gıda Etiği Derneği · Üye
 • Türkiye Diyetisyenler Derneği · Eskişehir Bölge (Eskişehir, Bolu ve Bilecik) Temsilcisi Yardımcısı
 • Türk Kardiyoloji Derneği · Üye
 • Türk Diyabet Cemiyeti · Üye
 • Gıda Teknolojisi Derneği · Üye
 • TEMA Vakfı · Gönüllü
 • LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı ·  Gönüllü

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız’ın İletişim Bilgileri

eskişehir diyetisyen şenol yıldız

Dyt. Şenol Yıldız

2015 yılından bu yana da Eskişehir’de diyetisyen olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında dünyaca ünlü besin takviye şirketinin Bursa bölgesinde “Sporcu beslenme ürünleri, balık yağları, vitaminler, mineraller, özel beslenme destek ürünleri ve bitkisel besin destekleri” üzerine danışman diyetisyenlik yaparak çalışma yaşamına başlamıştır. Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi – beslenme ve diyetetik bölümü mezunudur. Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tıp tarihi ve etik alanında bilim uzmanlığı eğitimi almaktadır. Anadolu Üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği mezunudur. Ayrıca aldığı eğitimler sonucunda 2015 yılından beri bireysel koçluk ve NLP uygulayıcılığı da yapmaktadır. Lisans tezini 2014 yılında “Genç erişkin üniversite öğrencilerinde akademik stres ve şeker tüketimi ile yeme davranış bozuklukları ilişkisi” üzerine yapmıştır.

Şenol Yıldız – DoktorTakvimi.com