tavuk, ölü tavuk yemi, helal etmiyem, helal etmiyorum, helal gıda, halal foods, helal gıdalar, helal besin, helal nedir, whats halal

Japonlar, neden Türk tavuğu istiyor?

Japonların Türk tavuğuna olan ilgisinin sebebi ortaya çıktı. Japon laboratuvarlarında yapılan testler sonucunda nöronların yenilenmesinden cinsel güce kadar pek çok şeye fayda sağlayan inosin asit en fazla Türk tavuğunda çıktı.

Dünya çapında yıllık 600.000 ton tavuk ithal eden Japonya, önümüzdeki yıl Türkiye’den 50.000 ton tavuk alacak. Bursa’dan dünyanın bir çok ülkesine tavuk ihraç eden Hastavuk firması Japonya’ya olan ihracat hacmini yıl sonu itibariyle 8 kat artırıyor. Japonların Bursalı firmanın tavuklarına olan ilgisinin sebebi ise tavuğun özünde bulunan inosin asit maddesi. Bu madde Türk tavuklarında, Japonların Brezilya, Amerika ve Taylan’dan aldığı tavuklara göre 5 kat daha fazla. Üstelik bu üstünlük Japon laboratuvarlarında yapılan teknik analizlerle sabit…

Afrodizyak etkisi yapıyor

2019 başı itibariyle Japonya’ya olan tavuk ihracatını 6.000 tondan 50.000 tona çıkarmayı hedeflediklerini belirten Hastavuk A.Ş. Genel Müdürü Şahin Aydemir, doğal ve vejetaryen ürünlerle tavuk üretmedeki kalite farkını yurt dışı pazarlarda avantaja çevirdiklerini söyledi. Dünyada 100 yaşın üzerindeki insan sayısının en fazla olduğu ülkenin Japonya olduğunu, bunun sebebinin ise protein olarak bol tavuk ve balık tükettiklerini belirten Aydemir,

Japonlar yılda kişi başı 55 kilo tavuk tükettikleri için ürettikleri tavuklar kendilerine yetmiyor. Dünyadaki en büyük tavuk ithalatçılarından biri Japonya. Japon standartları çok üstün. Dünyada araştırmalar yapıyorlar. Ülkemizde Japonya’ya ihracat yapan tek firmayız. Japonlar aldıkları ürünün kalitesini, laboratuvar ve teknik analizlerini mukayese ediyor. Bizim ürünlerimizde 6’ncı tat denilen inosin asit oranı Brezilya, Amerika ve Tayland’dan alınan tavuklardan yaklaşık 5 kat daha fazla çıkmış. İnosin asidin beyin, sinir hücrelerinin yenilenmesinde ekstra bir katkı unsuru olduğunu ifade ediyorlar. Önümüzdeki ay bizimle bu test sonuçlarını paylaşacaklar. Japonlar ürün kalitesinde seçiciler. Budu kemiğinden ayıran bir makineye sahibiz. Bu Türkiye’de sadece bizde var. Bu sayede budu kemiğinden ayırıyoruz. 2,5 kiloluk paketleri eksi 40 derece şoklandırdıktan sonra eksi 18 derecelik özel ambalajlarla Japonya’ya gemi yoluyla ulaştırıyoruz. Hücre yenileme ve afrodizyak özelliği fazla olan ürünün tercih sebepleri kalite, lezzeti ve ekstra inosin asit taşıması. Bu 3 özellik onlar için anlam ifade ediyor, dedi.

2019’da Japonya’ya 50.000 ton tavuk ihracatı

Japoya’ya bu yıl 6 bin ton yaklaşık 12 milyon dolarlık tavuk ihraç ettiklerini belirten Hastavuk A.Ş. Genel Müdürü Şahin Aydemir,

Japonya’da diğer ülkelerin önüne geçmiş tercih edilen marka olmak gurur veriyor. Dünyada 28 ülkeye ihracat yapmaktayız. İhracat yaptığımız her ülkede tercih sebebimiz fiyatımız değil, kalitemiz. Çünkü bizim fiyatımız Brezilya’ya göre 200 dolar daha yukarıda. Amerika’dan 300 dolar daha yukarıda fiyatlara satıyoruz. Ancak kalite olarak fersah fersah öndeyiz. Bu da bizim çalışanlarımızın, teknolojinin sonucudur. Japonlarla ihracata bu yıl başladık. Her geçen gün artarak devam ediyor. Bu yıl için 6.000 ton civarında olacak, 12 milyon dolar gibi bir ihracata tekabül edecek. Ancak önümüzdeki yıl bu sayı 50.000 tonlara ulaşacak. Çünkü, Japonya yılda 600 bin ton tavuk ve tavuk ürünleri ithal ediyor. Öncü firma olarak burada yer almaktan gurur duyuyoruz. Bizim üretim kapasitemiz 2018 yılı itibariyle 104.000 ton. Önümüzdeki yıllarda talepler gelince üretim kapasitemizi artacak. Ek istihdam kaynakları oluşturacak. Ülkemiz topyekun bir savaş içerisinde. Bizim de görevimiz ülkemizin ekonomisine en doğru değerleri katabilecek, halkımıza en ekonomik, en sağlıklı, en uygun hayvani proteini sağlamak. Ekonominin bütün paydaşlarıyla birlikte bu savaşta biz de varız, diye konuştu.

Gıda Gündemi
http://www.gidagundemi.com/gida-gundemi/turkiye/japonlar-neden-turk-tavugu-istiyor-h18118.html
Sağlık Bakanlığı 2017 personel alımı diyetisyen

Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları neden açıklanmıyor?

Bilindiği üzere Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında alınacak 200 danışman için istihdam duyurusu 23/05/2018 tarihinde yapıldı ve başvurular alındı.

Aradan yedi aydan fazla bir zaman geçmesine karşın Sağlık Bakanlığı Sağlıklı Hayat Merkezlerine danışman alımı sonuçları hala açıklanmadı. Gerçek Diyetisyenler Sitesi sonuç açıklama tarihi ile ilintili olarak hsgm.diyetisyen@saglik.gov.tr adresine yolladığımız mail henüz yanıtlanmadı.

Her gün konu ile ilgili sorularla karşılaştığımız için bu başlık Diyetisyen meslektaşlarımızın “Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları” ile ilgili soruları için oluşturulmuştur. Konu ile ilgili gelişmeleri yorum kısmından yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

Dikkat, ünlem

Bursa’daki sahte hekim yakalandı!

Bursa’da kendisini hekim olarak tanıtıp açtığı klinikte çok sayıda kişiye estetik amaçlı müdahalelerde bulunduğu iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.

Polis ekiplerinin çalışmaları sırasında kliniğe gelen ve durumu öğrenen vatandaşlar zanlıdan şikayetçi oldu. Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Nilüfer ilçesinde bulunan bir klinikte, sadece hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gereken estetik operasyonların tıp eğitimi almamış kişi tarafından yapıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Ekiplerce belirlenen adrese düzenlenen operasyonda Sahte Dr. M.O. gözaltına alındı.

Kendisini hekim olarak tanıtmış

Klinikte yapılan aramalarda estetik operasyonlarda kullanılan çok sayıda ilaç, tıbbi malzeme ve cihaz, hasta kayıt formları ile hasta isimlerinin ve ücretlerinin yazılı olduğu notlar ele geçirildi. Sahte Dr. M.O’nun tıp fakültesi mezunu olmadığı, internet ve sosyal medya üzerinden kendisini hekim olarak tanıttığı, estetik operasyon yaparken çekilmiş fotoğraflarını paylaştığı belirlendi. Polis ekiplerinin çalışmaları sırasında kliniğe gelen ve durumu öğrenen vatandaşlar da M.O’dan şikayetçi oldu. Zanlı emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Sabah
https://www.sabah.com.tr/yasam/2018/09/26/sahte-doktor-klinik-acip-estetik-operasyonlar-bile-yapmis
obezite diyetisyeni

Obezite merkezleri kuruluyor!

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Obezite Merkezleri ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya hastanelerinde Obezite Merkezlerini kabul eden kamu, üniversite ve özel sağlık kuruluşları katıldı.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Obezite Merkezlerini gönüllü olarak hastanelerinde kurmayı kabul eden kamu, üniversite ve özel sağlık kuruluşlarına yönelik bir toplantı gerçekleştirildi. Bilgilendirme toplantısı, ilgili ilin İl Sağlık Müdürü ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığından Sorumlu İdarecisi, pilot hastanenin Başhekimi ve Ayaktan Tedavi Hizmetlerinden Sorumlu Başhekim Yardımcısının katılımları ile Bakanlık merkez binası konferans salonunda yapıldı.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan, obezitede dünyada ve Türkiye’de mevcut durum ve yapılan çalışmalar, ulusal obezite sorunu, obeziteye yaklaşımda modeller konulu bir sunum yaparak, gönüllü merkezlerde uygulanacak model, fiziki şartların sağlanması, gerekli görevlendirmelerin tamamlanması, görevlendirilecek personelin yapılacak eğitimlere katılımının sağlanması, merkezlerinin kuruluşlarının tamamlanarak ilk hasta bakma tarihlerinin kesinleştirilmesi konularında katılımcılarla değerlendirmelerde bulundu.

Medi magazin
https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-obezite-merkezleri-kuruluyor–11-681-78202.html
Diyetisyen iş ilanları, diyetisyenlik ilanları, beslenme uzmanı iş ilanı

3 Diyetisyen alınacak! İstanbul, Tekirdağ, Ordu

Çeşitli kurum ve kuruluşlara 3 Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu diyetisyen alınacak!

diyetisyen iş ilanı, diyetisyen iş ilanları, diyetisyen iş ilanı, hastaneye diyetisyen iş ilanı, iş arayan diyetisyenler, işkur diyetisyen ilanları, beslenme ve diyetetik iş ilanları, sağlık bakanlığı personel alımları, diyetisyen iş ilanları 2017, gerçek diyetisyenler iş ilanları, kariyer.net diyetisyen

Kayseri diyetisyen iş ilanı

ISS SAĞLIK ve EĞİTİM TESİSLERİ A.Ş. Diyetisyen arıyor!

Dış kaynak hizmeti sağlama konusunda iki kez dünya şampiyonu olan ekiple tanışın…

ISS Türkiye olarak; 30.000’i aşan aile üyemiz ile İstanbul Genel Müdürlük, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir Şubeleri ve Adana, Gaziantep, Eskişehir, Denizli bölge ofislerinde 4.000’den fazla müşteriye, 5.000 noktada Temizlik, Güvenlik, Teknik Bakım, Catering, Çamaşırhane Yönetimi, Bitki Bakımı ve Haşere Kontrolü ve Destek Hizmetler hizmeti sunuyor ve sektördeki lider konumumuzla büyümeye devam ediyoruz.

ISS olarak bizi özel kılan pek çok şey var. Küresel deneyim, yenilikçi teknolojiler, endüstriye yön veren süreçler gibi… Ancak başarımızın gerçek sırrı, motivasyonu yüksek, esnek çalışma kapasitesine sahip, sıcakkanlı ekibimizde yatar.
Her gün, 530.000 kişilik ailemizin her bir üyesi, İnsani Dokunuşun Gücü ilkesinden aldığı ilhamla müşterilerin ihtiyaçlarını kavrıyor, onlarla empati kuruyor ve işlerin pürüzsüz yürümesi için var gücüyle çalışıyor. “

ISS Türkiye,

KAYSERİ ilinde Görevlendirilmek Üzere DİYETİSYEN aramaktadır.

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (Beslenme ve Diyetetik),
 • Tercihen Hastane tecrübesi bulunan,
 • Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
 • İletişim ve prezantasyon yeteneği iyi,
 • Esnek çalışma saatlerine uyabilecek
 • Başvuru için lütfen buraya tıklayınız.
diyet dikkat, zayıflama uyarı

10 haftanın üstündeki hamilelere yasa dışı küretaj yapanlara hapis cezası verildi!

Bursa’daki özel bir klinikte 10 hafta üzeri hamilelere yasa dışı küretaj yapan doktordan anestezi uzmanı ve sekretere kadar 11 kişiye verilen hapis cezaları Yargıtay’ca onandı. Sanıklar, çeteden 1 yıl 8’er ay ve her kürtaj için 2 yıl 6’şar ay ceza aldı.

Yargıtay’ın kürtaj konusunda verdiği kritik bir karar, çocuk aldırmak isteyen anne adayları ile doktorlar arasındaki tartışmalı ilişkileri ve insani dramları da ortaya koydu. Yargıtay, Bursa’da özel bir klinikte, yasal sınır olan 10 haftanın üzerindeki hamilelere illegal olarak kürtaj yapanlara “çocuk düşürme” suçundan verilen hapis cezalarını onadı.

Yargıtay’ın kararına konu olay 2006’da Bursa’da yaşandı. Bursa Emniyeti’ne yapılan “Doktor İ.Ş. yasal süresinin üzerinde (10 hafta) gebelikleri olanların çocuklarını para karşılığı düşürüyor” ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Teknik takip sonucunda doktor İ.Ş.’nin muayenehanesinde sekreteri E.T., narkozcular F.O. ve B.B. ile birlikte gebelikleri 10 haftadan fazla olan kadınların çocuklarını düşürdükleri tespit edildi. Bazı doktorların da İ.Ş.’nin muayenehanesine ücret karşılığı hasta gönderdikleri anlaşıldı.

Çok iyi kazanıyorum

İ.Ş.’nin Antalya’da bulunan bir doktor ile yaptığı bir telefon görüşmesi de kayıtlara girdi. O görüşmede İ.Ş.’nin “Ben kızlık zarı artı büyük kürtajı 20-22 haftaya kadar yapıyorum. Çok iyi para kazanıyorum. 3 bin lira alıyorum. Bütün mesele piyasayı toplamak. Enfes paralar veriyorlar. Biraz yasal olmuyorsa da parası iyi” dediği belirtildi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında İ.Ş.’nin kliniğine 11 Nisan 2007’de baskın yapıldı. Burada İ.Ş.’ye hasta gönderen doktorların belgelerine de ulaşıldı. Baskından 8 gün sonra İ.Ş., muayenehanesinde kendini asarak intihar etti. 2007 yılında basit bir intihar vakası olarak kayıtlara giren Jinekolog Doktor İ.Ş.’nin (57) ölümünün arkasındaki sır da Yargıtay kararı ile ortaya çıktı. Buna göre İ. Ş., kürtaj konusunda yaşanan skandal dolayısıyla intihar etti.

Gazete Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre savcılık, ölen İ.Ş. hakkında takipsizlik kararı verirken, klinikte yanında çalışan sekreter E.T. ve narkozcular F.O. ile B.B. ile kliniğe hasta yönlendiren 8 doktor hakkında dava açıldı. Mahkeme E.T., F.O. ve B.B’ye “suç örgütüne üye olmak” suçundan 1 yıl 8 ay, ayrıca “tıbbi zorunluluk bulunmadan 10 haftadan fazla gebe olan kadının çocuğunu düşürtmek” suçundan E.T.’ye 7, F.O.’ya 5, B.B’ye 2’şer kez 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Doktorlara 10’ar ay

Kliniğe hasta yönlendirdiği tespit edilen sanık doktorlara ise her bir hasta için 10’ar ay hapis cezası verildi. Yasal sınırın üzerinde kürtaj yaptıran sanık kadınların ise adli para cezası ile cezalandırılmalarına karar verildi. Sanıkların temyiz istemini görüşen Yargıtay 14. Ceza Mahkemesi de yerel mahkemenin kararlarını onadı. Klinikte anestezi uzmanı olarak 8 çocuk aldırma operasyonunda hazır bulunan narkozcu hakkındaki hapis cezası da “Narkoz yaptığı şahısların hamilelik sürelerini bilmeyebilir” itirazına rağmen onandı.

2.000 ₺’ye düşük hapı

Kürtaj yaptıran kadın sanıklardan E.E., 22 haftalık hamileyken erkek arkadaşının bulduğu İ.Ş.’nin kliniğinde kürtaj yaptırdığını söyledi. Sanık S.K. ise “Nikâhsız birliktelikten hamile kaldım. 3 aylık hamileliğimi sonlandırmak için kliniğe gittim” dedi. Sanık M.D. “Erkek arkadaşımdan hamile kaldım, ancak çocuğu kabul etmedi. Bunun üzerine kürtaj yaptırdım” ifadelerini kullanırken, sanık F.D. “Evlenmek istediğim kişiden ikiz hamile kaldım. 5 aylık hamileliği sonlandırmak için kliniğe gittim. 2 bin TL karşılığında hap verdiler. Bu haplar sayesinde evde düşük yaptım. Babam çocukları gömdü” şeklinde ifade verdi.

Tıp Deontoloji ne diyor?

TCK’nın “Çocuk düşürtme” başlıklı 99. maddesi şöyle: “Rızası olmaksızın çocuk düşürten, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Tıbbi zorunluluk bulunmadığı halde, rızaya dayalı olsa bile, gebelik süresi 10 haftadan fazla olan bir kadının çocuğunu düşürten kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Çocuğunun düşürtülmesine rıza gösteren kadın hakkında bir yıla kadar hapis veya adli para cezasına hükmolunur.”

Medi Magazin
https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-10-haftanin-ustundeki-hamilelere-yasadisi-kurtaj-yapanlara-hapis-cezasi-verildi-11-681-75586.html
molla yegan diyetisyen bursa

Diyetisyenimiz var, kadınlarımızın sağlığını kontrol edecek

Fatih Sultan Mehmet’in Ders Gördüğü Medreseye Muhteşem Kültür Merkezi… Yıldırım Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Han’ın ders gördüğü Molla Yegan Medresesi’ni kebapçılardan kurtararak, bölgedeki 188 daireyi de kamulaştırarak ilçenin kültür etkinliklerine hizmet verecek muhteşem bir merkeze dönüştürüyor.

Başkan Edebali, Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu‘nun yanı sıra, bakanlıktan da onay aldıklarını, 188 daireyi kamulaştırdıklarını ve kısa sürede temelleri atacaklarını söyledi.

Yıldırım’ın yeni etkinlik ve organizasyonlarla kültürün başkenti olduğunu, Barış Manço Kültür Merkezi‘nin artık yükü taşımadığını ifade eden Başkan Edebali,

Yıldırım’a çok güzel bir kültür merkezi kazandırıyoruz, dedi.

Molla Yegan Kültür Merkezi için 2 buçuk yılda çok iyi bir noktaya geldik. Molla Yegan külliyemizin bulunduğu alana yapacağız. Kültür merkezinin olduğu yer Fatih Sultan Mehmet’in ders aldığı bir yer. Göreve başladığımızda orada bir yeme içme mekanı vardı. Önce oradaki işletmeciyi başka bir yere transfer ettik. Kültür merkezinin olduğu yer, Gökdere’ye yakın olduğu için Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu onayı gerektiriyordu. Buradaki kuruldan projemiz onaylandı, sayın Bakanımız da onayladı. Bir de Kültür Varlıkları Koruma Kurulu da projenin iş üzerinde söz sahibi.

Yıldırım Külliyesi’nin proje alanını kamulaştırmaya başladık, Orada yaklaşık 188 daireyi kamulaştırdık, tebligatımızı yaptık, o bölgede oturan vatandaşlarımıza. Onları da mağdur etmek istemiyoruz, onların da tekrar Yıldırım’da yaşamalarını sağlayacak bir teklifte bulunacağız. Kamulaştırma işlemi bittikten sonra kültür merkezimizin temellerini atacağız. Kültür merkezinin orayı, şu anda tarihi bir alanın bulunduğu yeri, şehir kütüphanesi yapacağız. Liselere, üniversitelere, yüksek lisanslara hitap edecek bir yer olacak. Burada çeşitli etkinlikler yapacağız, sadece kültür merkezi olmayacak. Haftanın bir günü tiyatro sonra boş kalmayacak. Projemizi tasarlarken de çok amaçlı ve 1000 kişilik bir salon tasarladık. Şu andaki salonun kapasitesi 450 kişilik, yeni salonla 1000 kişilik güzel etkinlikleri paylaşacağız. Molla Yegan Kültür Merkezi, fiziki mekan olarak ihtiyacımızı karşılayacak. Yıldırımlı hemşerilerimize merkezi bir yerde hizmet verecek. Yıldırımlılar yapılan etkinliklere çok ilgi gösteriyor. Bin kişilik salonlar dolup taşacak, ileride çok daha büyük salonlar olacak” dedi.

300 araçlık otopark da yer alacak

Proje içerisinde yer alan otoparkın, modern zamanın en önemli problemlerinden biri olan otopark sorununa bölgede önemli bir çözüm getireceğini işaret eden Başkan Edebali,

Yaklaşık 22 bin metrekare inşaat alanına sahip Molla Yegan Kültür Merkezi’nde, bulunduğu bölgenin önemli bir sorunu olan otopark konusunda büyük bir ihtiyacı karşılayacak 10 bin 500 metrekarelik alanda 300 araçlık otopark da yer alacak. Sergi alanları, fuaye alanları, çalışma atölyeleri, bin kişilik çok amaçlı konferans salonu, 196 kişilik bir ve 72 kişilik iki sinema salonu ile şehir kütüphanesi bu kültür sarayımızda bulunacak. Öte yandan söz verdiğimiz iki müze olan Osmanlı Savaş Eserleri Müzesi ile Göç Müzesi de projemiz kapsamında yer alacak. Molla Yegan Kültür Merkezi tamamlandığında, Yıldırım’da kültür ve sanatın kalbinin attığı, 7’den 70’e tüm yaş gruplarındaki Yıldırımlıların faydalanabileceği önemli bir merkez olacak, şeklinde konuştu.

En büyük spor kompleksinde 2500 kişilik kapalı salon olacak

Türkiye’nin en büyük spor kompleksinin Yıldırım’da inşa edildiğini hatırlatan Edebali,

Ankara yolunda 2 bin 500 kişilik kapalı salonu olacak. Yeter ki gençlerimizi tarihimize, ilime, kültüre, değere uygun bireyler olarak yetiştirelim. Dünyada olup biteni iyi okumak lazım, Türkiye, bugün kuşatma altında görüyorsunuz şu coğrafyadaki kuşatılmışlığı. İnsan hakları adı altında neler yaptıklarını, menfaatleri söz konusunda vicdanı susturduklarını. Sadece İslam aleminin değil bütün dünya mazlumlarının temsilcisi olan bir ülkenin vatandaşı olarak kendimizi geliştirmemiz lazım. Ayrıca mahalle konaklarımız küçük bir kültür merekzi oluyor. Ayda 10 bin çocuğumuza tiyatro izlettiriyoruz. Sporsal faaliyetlerde yeni bir fiziki mekana ihtiyaç var. Yıldırım zaten o kadin medeniyetimizi izlerini taşıması bakımdan hem de Yıldırım’da gerçekten dayanışma ilçesi. Yıldırım’da bulunan 69 mahallede bir arada yaşama kültürümüzü arttırmak asıl amacımız, her etkinliğimizin amacı bu. Tiyatro izletiyoruz derken çocuklarımızı fikir sahibi yapıyoruz. Çok önemli şahsiyetler ilçemize getiriyoruz, insanlarımıza tarihimizi kültürümüzü değerlerimizi anlatan programlar yapıyoruz. Sağlık programı, tarih programları yapıyor ve attığımız her adımında karşılığını alıyoruz. İnsanlarımız yaptığımız programlara iştirak ediyor. 5 noktada kadın spor merkezimiz var. Sinandede mahallemizde de açıyoruz. Üç mahallede daha açacağız, Setbaşı, Teleferik, Kaplıkaya mahallelerinde de açacağız. Mahalle konağı sadece muhtarın yeri değil, mahalle konağı dediğimizde o mahallenin bütün insanlarının buluşma noktası olması lazım. Mahalle konaklarımızda kadınlarımız için mesleki kurslar var. 42 mahallemizde 3 bin 500 çocuğa ücretsiz okul öncesi eğitim veriyoruz. Engellilerle ilgili faaliyetler var” şeklinde konuştu.

20 bin kadın kültür gezilerine gidiyor

Aile mutluysa toplum mutlu olur. Aileyi mutlu kılan da kadındır. Kadın mutlu olmalı, kadınlarımıza gidebilecekleri yürüme mesafesinde spor merkezleri olmalı” diyen Edebali sözlerini şöyle tamamladı: “Bunu ilk Millet Mahallesinde açtık, kapasite çok yüksek, yılda 3-4 bin kadın geliyor. Spor salonlarında engellilerimiz ve çocuklarımız için ayrı salonlar var.

Diyetisyenimiz var, kadınlarımızın sağlığını kontrol edecek.

Biz Sinandede mahallesinde bulunan salonda faaliyete başlamıştık bir aydır, yarın da açılışını yapacağız. O salon için engelli aracımız var. Engelli kadın vatandaşları evinden alacak evine bırakacak. Çocuğunu evde bırakmak istemeyen kadınlar için çocuk oyun salonumuz var. Ana hedef, bu mahallede yaşayan kadınlarımız için ayrı bir buluşma noktası oluşturmak. Oradan sonra hayata başka bakacaklar. Haftada 2 gün birkaç saat vakit geçirmesi bizim için çok önemli, kadın mutlu olursa toplum mutlu olur. 20 binin üzerindeki kadınızı kültür gezilerine gönderiyoruz. Çanakkale, İstanbul, Safranbolu, Konya oraları görsünler. Yabancı turiste ne sağlanıyorsa biz de kadınlarımıza onları sağlıyoruz. Haftalık anket yapıyoruz. Geri dönüşümleri alıyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak KETEM’i açıyoruz. Kanser teşhis tarama merkezi. Halk sağlığımızla birlikte yıldırım belediyemize ait bin metre kare yer ayırdık. Cihazımız sağlık bakanlığı tarafından verildi. Yine ücretsiz kadınlarımıza erken teşhis testi yaptık, 20 binden fazla kadınımıza yaptık. Özellikle meme kanserinde erken teşhis sayesinde sağlıklarına kavuşan insanlarımız var.

Son Dakika
https://www.sondakika.com/haber/haber-ozel-haber-fatih-sultan-mehmet-in-ders-gordugu-10177262/
inegöl devlet hastanesi

Devlet hastanesinde hacamat ve akupunktur!

Devlet hastanesinde hacamat ve akupunktur polikliniği açıldı! Sağlık Bakanlığı onaylı poliklinikte hijyenik şartlarda hacamat ağrısız ve sızısız bir şekilde yapılıyor

Hacamat kavurucu sıcaklarda derin uyku uyumayı sağlıyor. İnegöl Devlet Hastanesi Hacamat ve Akupunktur Polikliniği sorumlusu Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Hüseyin Avni Çöl, Sağlık Bakanlığı onaylı poliklinikte hijyenik şartlarda hacamatın ağrısız ve sızısız şekilde yapıldığını ifade etti.

Hacamat hijyenik ortamlarda yapılmalı

Çöl, genellikle mevsim geçişlerinde yapılan hacamatın kavurucu sıcaklarda hastalara büyük rahatlık ve uyku düzeni sağladığını belirtti. Dr. Hüseyin Avni Çöl,

Hacamat binlerce yıldan bu yana uygulanan bir tedavi yöntemi. İslam tıbbında uygulanan hacamat daha başka bir özellikle kazanıyor. Peygamber efendimiz özellikle bunu her yıl mevsim geçişlerinde uygulamayı tercih etmiş. Aslında iki şekilde hacamat yapılıyor. Hastanın tahlillerinde bir sıkıntı hastanemizde bulunan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış polikliniğimizde hacamat yapıyoruz. Tekrarlayan uygulamalar yapılabiliyor. Aynı bölgeye tekrar uygulama yapmak için bir ay beklenmesi gerekiyor. Hacamatın hijyenik ortamda eğitimli kişi tarafından yapılması çok önemli. Hastanemiz, Bursa’da kamu hastaneleri içerisinde hacamat hizmetini ilk başlatan hastanedir, diye konuştu.

İbn-i Sina, El kanun Fit Tıbb, Ahmet El Mardani, Ebers papirüsü, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed, vücudun detoksu, hücre yenilenmesi, organ fonksiyonlarının güçlenmesi, cildin yenilenmesi, damar tıkanıklıklarının açılması, stresin azalması, Hacamat Nedir, Hacamat, Dr. Turanşah Tümer, Tıbbi Hacamat, Kupa, Tıbbi Sülük, Fitoterapi, Bitkilerle Tedavi, Akupunktur, PRP, Manuel Terapi Tedavileri,

Hacamatın ağrısız ve sızısız bir tedavi yöntemi olduğunu aktaran Çöl,

Cilt temizliği yapıldıktan sonra hacamat yapılacak noktalar bisturi ile kesiliyor. Ağrısız ve sızısız bir uygulamadır. Kesilen noktaların kapatılması gerekmiyor. Çünkü vücut bu durumu kendi kendine kontrol altına alıyor. Yaranın en iyi örtüsü yaranın kendi kabuğudur mantığı ile hareket ediliyor. Alternatif ve geleneksel tıp uygulamalarının tamamı, kişinin iyileşme mekanizmasını harekete geçirdiği için belli bir yaş sınırı elbette var. Umumiyetle 60 yaş veya 65 yaş altındakilere hacamat yapılabilir. Afganistan, Hindistan gibi ülkelerde çok küçük yaşta uygulandığı da görülüyor. Ülkemizde böyle bir uygulama tasvip edilmiyor. Bizde uygulamıyoruz, diye konuştu.

Çöl, hacamatın çok ileri yaş ve çok küçük yaştaki çocukların yanı sıra hamileler, kan sulandırıcı kullananlar, vücudunda iltihap, cilt hastalığı, kansızlık ve açık yarası olan hastalarda uygulanmaması gerektiğini ifade etti.

Rahat uyku

Hacamatın uykuya olumlu etki yaptığını ifade eden Çöl,

Vücudun bağ dokusundaki toksit yük azaldığı için uyku kalitesini de artırır, rahat bir uyku sağlar. Sıcak havalarda rahat uyumak için hacamat yaptırılmalı, şeklinde konuştu.

Medi Magazin
http://www.medimagazin.com.tr/hekim/kamu-hast/tr-devlet-hastanesinde-hacamat-ve-akupunktur-poliklinigi-acildi-2-16-74353.html
sağlıkta şiddet

Bu hastaya bir şey olursa görürsün!

Sağlık Bakanlığı, Bursa’da meydana gelen üç ayrı olayda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve hakaret suçlarını işleyenlerin cezasız kalmadığına vurgu yaparak, Bakanlığın sağlık çalışanlarına yönelik şiddet suçlarını beyaz kod sistemiyle takipte olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, Bursa’da meydana gelen üç ayrı olayda sağlık çalışanlarına yönelik işlenen şiddet ve hakaret suçlarından dolayı suçluların cezasız kalmadığına vurgu yaptı. Sağlık Bakanlığının sağlık çalışanlarına yönelik şiddet suçlarını beyaz kod sistemi ile takipte olduğunun altı çizildi.

Bursa Yıldırım’da bulunan bir aile hekimliğinde 9 Aralık 2016 tarihinde Tabip Gökhan Erdem’in görevi başında olduğu sırada saldırgan Muzaffer Gürsoy’un muayene odasına girerek Erdem’e hitaben

Bana 100 ₺ borcunu alayım, dediği, Erdem’in de, ne borcu demesi üzerine, geçen hafta gelmiştim, ehliyet raporu vermedin. Kardeşime vermişsin. Bende gittim özelden aldım. Bana 100 ₺’mi ver. Çifte standart niye uyguluyordun, diyerek hakaret ettikten sonra yanına giderek Erdem’e kafa atması sonrası açılan dava karara bağlandı. Yapılan yargılama neticesinde şiddet uygulayan Muzaffer Gürsoy, kasten yaralama suçundan 5 ay, hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası ile cezalandırıldı.

Bursa Osmangazi’de bulunan bir aile hekimliği biriminde 30 Aralık 2015 tarihinde Tabip Gizem Köse’ye şiddet uygulayan Murat Aşık’ın tehdit suçundan 600 ₺ para cezası, hakaret suçundan ise 1 yıl ile cezalandırılmasına karar verildi.

Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi‘nde 12 Eylül 2016 tarihinde meydana gelen bir başka olayda ise hasta olan annesinin durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye gelen Mehmet Demircan’ın Uzman tabip Pelin Durmaz’a yönelik

Ben şizofren hastasıyım, benim raporum var, ceza da almam, bu hastaya bir şey olursa görürsün, şeklindeki tehditlerine ilişkin yapılan yargılama neticesinde şiddet uygulayan Mehmet Demircan’ın tehdit suçundan 1.000 ₺ para cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği ifade edildi.

sağlık bakanlığı diyetisyen

Sağlık Bakanlığı 10.000 Sağlık personelini hangi şehirler için alacak?

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere her sene binlerce personel alımı yapmaktadır. Alınan bu personeller genel olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılmakta olup yıl içerisinde tespit edilen boş kontenjanların doldurulması için sözleşmeli ya da daimi statüsünde çalışmak üzere personel alımı yapılmaktadır. Ortaya atılan bir iddiaya göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu hastanelerinde istihdam etmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara bakılmaksızın toplam 10 bin personel alımı yapılacak.

Hangi şehirlere alım yapılacak

Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu hastanelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin personel alımı yapılacak. Peki bu kişiler hangi şehirlerde çalışacak.

Ankara Bilkent ve Etlik, Yozgat, Elazığ, Adana, Gaziantep, Konya, Manisa, İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin.

Yukarıda adı geçen il ve ilçelerin tamamı için alım yapılacak. Bu il ve ilçelerde yapımı biten ya da yapımı devam eden binlerce kişilik kapasiteli önemli şehir hastaneleri olacak. Bu şehir hastanelerinin göreve başlaması ve eksiklik olmadan faaliyete geçebilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara bakılmaksızın binlerce personel alımı yapılacak. Şuan için konu hakkında net detaylar yok ancak yakın zamanda Sağlık Bakanlığı’nda da açıklama yapılması bekleniyor.

Polemik Haber

diyetisyen iş ilanları, diyetisyen iş ilanları 2016, diyetisyen iş ilanları istanbul, diyetisyen iş ilanları ankara, diyetisyen iş ilanları bursa, diyetisyen iş ilanı

Toplu beslenme diyetisyen iş ilanı

SOTTE CATERİNG’de görevlendirilmek üzere;

 • İstanbul Avrupa yakası,
 • İstanbul Anadolu yakası,
 • Gebze,
 • İzmit,
 • Bursa,
 • Ankara,
 • Uşak,
 • Antalya,
 • Tokat,
 • Elazığ,
 • Tarsus,
 • Mersin illerindeki süreçlerimizde görev yapabilecek,

Aranan özellikler

 • Sözlü ve yazılı iletişimi güçlü,
 • Ekip çalışmasına yatkın,
 • Sonuç odaklı ve sorumluluk sahibi,
 • Hasta memnuniyetine önem veren,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
 1. Proje Yöneticisi
 2. Diyetisyen
 3. Gıda Mühendisi
 4. Gıda Teknikeri
 5. Aşçıbaşı
 6. Aşçı
 7. Tatlıcı
 8. Aşçı Yardımcısı
 9. Garson
 10. Bulaşıkçı

“Takım Arkadaşları” aramaktayız.