Devlet hastanesi yemekhanesinde skandal! Yemekten tel, vida…

Ramazan ayında iftarda orucunu açmaya giden hastane çalışanlarına, beş dakika sonra yemekhane kapanacak yemeğinizi çabuk alın, diyen işçiler, Ramazan ayı boyunca özensiz hatta Çanakkale Devlet Hastanesi personelinin bugüne kadar geçirdiği en kötü Ramazan ayından sonra Hastanede yemekle ilgili sıkıntılar artık skandal boyutlarına ulaştı.

Hastanedeki yemek ihalesinden sonra sağlık çalışanları çoğu mide ve sindirim sıkıntıları nedeniyle yemek yememeye başladı. Bu durumu bir çok kez gündeme ve idareye getiren Çanakkale Sağlık-Sen Şubesi olarak yemeklerde veya şirkette iyileşme anlamında herhangi bir sonuç alamadık ve skandal boyutlarına ulaşan yemek hizmetlerini kamuoyu İle paylaşma gereğini duyduk.

Hastane ekmeğinde çıkan vida ve geçen hafta öğle yemeğinde çıkan telin ardından hastanede çalışanına acilde yapılan müdahale bu olayın boyutunu gözler önüne sermektedir.

Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen de yaptığı açıklamada, yemek uygulamasının Çanakkale Devlet Hastanesi’nde yaşanan bu son olayla iflas ettiğinin görüldüğünü ifade etti. Yetmeyen yemeklerin suyuna başka malzemeler konarak menü oluşturma çabası ihale şartlarına uyulmaması, hijyen, menüde özensizlikten sonra artık yemek yiyenlere zarar verecek kadar skandal boyutlara ulaşması, bu işin böyle gitmeyeceğinin en açık göstergesi olmuştur.

Sağlık yöneticileri uyarılarımızı dikkate alsın ve bir an önce bu yanlıştan dönülsün. Boğazına tel batan acilde müdahale edilip tutanakları da tutulan hastanemizin sevilen doktoruna geçmiş olsun diyoruz yemek şirketine gereken cezanın ve hukuki sürecin başlatılması konusunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Çanakkale Sağlık-Sen Şubesi olarak, yemek ihalelerinin üzerinde daha iyi durulmasını önceliğin yemeklerde ve hizmette kalite olmasına dikkat çekerek, işinin insan ve toplum sağlığı olduğu bir kurumun yemek ihtiyacını 3 – 4 ₺ ile sınırlandırmamasını istiyoruz.

Medi Haber
http://www.medihaber.com/guncel/canakkale-devlet-hastanesi-yemeginde-tel-ekmeginde-vida-h5079.html

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *