Bu üniversitelerin gıda bölümlerini hiç kimse tercih etmedi!

Geçtiğimiz günlerde açıklanan YKS sonuçları sonrasında baktığımızda özellikle kamu üniversitelerinde önlisans programlarında bu sene doluluk oranının genel olarak çok yüksek olduğunu (% 94) söyleyebiliriz. Lisans programlarında ise bu sene doluluk % 88′ lere kadar düşmüştür.

Öte yandan hiçbir öğrencinin tercih etmediği, kapanmayla yüz yüze olan, amiyane tabirle sıfır çeken programlar var… Aşağıda önlisans ve lisans olarak iki ayrı sunduğumuz tablolara bakıldığında gıda mühendisliği ve Gıda teknolojisi lisans programlarını hiç kimsenin tercih etmediğini görüyoruz.

ÜNİVERSİTE/Bölüm Kontenjan Yerleşen
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği 15 0
OSMANİYE KORKUT ATA ÜN İVERSİTESİ/Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Gıda Teknolojisi 40 0
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Gıda Mühendisliği 15 0

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *