Bıçak parası aldığı iddiasıyla yargılanan cerrah hakkında karar!

Hastasından bıçak parası istediği gerekçesi tutuklanan kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp’in yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Prof. Dr. Alp ve rüşvete aracılık etmek ile suçlanan N.G. hakkında beraat kararı verdi.

İstanbul’da kalp krizi geçiren H.A. (47) için ameliyat kararı alındı. A.’nın ailesi kamu hastanesinde görevli kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp ile temasa geçti. Başarılı ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. İddiaya göre, Prof. Dr. Alp, aileden 3 bin liralık bıçak parası aldı. İddiaya göre suçüstü yapılan Alp, gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edildi.

Dört gün tutuklu kaldı

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberi şöyle: Prof. Dr. Alp, geçen Nisan ayında çıkarıldığı sulh ceza hâkimliğince tutuklandı. Dört gün kadar tutuklu kaldı ay kadar tutuklu kalan Alp hakkında İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 20 Nisan’da görülen davada ise karar dün çıktı.

İki sanık için de beraat

Mahkeme 4’üncü celsede verdiği kararda hem Alp hakkında hem de rüşvete aracılık yapmakla suçlanan N.G. hakkında beraat kararı verdi. Karara, itiraz edilmemesi halinde kesinleşmiş olacak. Prof. Dr. Mete Alp’in avukatı İpek Güvenç ise karara ilişkin

Müvekkil bu süreçte ağır bir suçlamaya maruz kaldı. Sistematik bir itibarsızlaştırma çabası söz konusuydu. Mahkemenin verdiği bu karar ile tüm bunlar dayanaksız kaldı. Bir yılı aşkın bir süredir yaşanan bir mağduriyet söz konusu. Gelinen aşamada adaletin yerini bulmuş olması, hukuka olan güveni kaybetmemek adına önemli bir gelişmedir, dedi.

Kolayca iş bulmak için...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *