Yetişkinlikte obeziteye karşı bebeklik döneminde anne sütü!

Bilindiği üzere beslenme, anne karnında başlayarak yaşamın sonlandığı ana kadar devam eden yaşamın vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. İnsanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besin ögelerini yeterli ve dengeli miktarda alıp vücutta kullanabilmesidir.

Anne sütü, insan yavrusunun dünyaya geldiği an itibarıyla karşılaştığı ilk besindir.

İçeriği ve yararları bakımından çok değerlidir. Sağlıklı bir gelişim için bebeğin gereksinim duyduğu tüm makro ve mikro besin ögelerini karşılar.

Diyare ve zatürre gibi çocuklarda sık karşılaşılan rahatsızlıklara karşı koruyucu etmenler barındırır ve anne sütü daima hazır ve ulaşılabilir bir besindir. Böylelikle ailenin ekonomik durumu her ne olursa olsun, bebeğinin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlar.

Yararların yanı sıra yapılan yeni ve kapsamlı bir çalışmaya göre anne sütü alan bebeklerin gençlik döneminde obez olma riski de azalmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Beslenme

🍏  En değerli hediye: "Anne sütü"

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *