Tavuk etine %200 zam!

Kasaplar Odası Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, döviz kuru üzerinden tavukçuluk sektöründe fırsatçılık yapıldığını ileri sürdü. Yardımcı, beyaz ete 9 ayda %200’ün üzerinde zam yapıldığını söyledi.

Tavuk eti fiyatlarına her hafta zam geldiğini, 9 ayda %200’ün üzerinde fiyat artışı yapıldığını belirten Yardımcı,

Tavuk göğsünün fiyatı 2 hafta önce 18, bir hafta önce 22 ₺ idi. Bugün sadece bize gelişi 28 ₺ oldu. Ocak ayında 10 ₺ idi. Tavuk kanadının kilosu ocak ayında 7.70 ₺ iken bugün 21 ₺. Kırmızı ete 1 ₺ zam geldiğinde ülke ayağa kalkıyor, diye konuştu.

Yardımcı, kırmızı ete 4 ₺ zam geldiğini fakat yarısını fiyatlara yansıtarak vatandaşa yardımcı olmak istediklerini belirtti. Tepki göstermekten başka bir şey yapamadıklarını söyleyen Yardımcı,

Esnafa satma diyemeyiz. Büyük marketlerin satışını durdurmamız imkansız, dedi.

Kasaplar Federasyonu olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan randevu istediklerini açıklayan Yardımcı,

Dertlerimizi ve isteklerimizi iletmemiz gerek. Bakanlığın randevu tarihini en kısa sürede netleştirmesi gerekir, ifadesini kullandı.

Gıda Gündemi
http://www.gidagundemi.com/gida-gundemi/turkiye/tavuk-etine-yuzde-200-zam-h18039.html

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *