Sözleşmeli personel 3 yılını doldurunca, tayine hak kazanır mı?

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan hüküm gereğince, en az 3 yılını dolduran sözleşmeli personelin, kurum için tayin talebinde bulunması mümkündür. Ancak bunun için kamu kurumlarının usul ve esas belirlemesi, ayrıca geçiş yapılmak istenen yerde aynı unvanda boş pozisyon bulunması gerekmektedir.

06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın “Kurum içi yer değişikliği” başlıklı Ek 3. maddesinin (e) bendi aşağıdaki şekildedir.

Ek Madde 3 -Sözleşmeli personelin kurumlar arası yer değişikliği yapılamaz.

Sözleşmeli personelin kurum içi yer değişikliği ise aşağıdaki hallerde Kurumca gerçekleştirilebilir.

Memurlar
https://www.memurlar.net/haber/785809/sozlesmeli-personel-3-yilini-doldurunca-tayine-hak-kazanir-mi.html?utm_source=headlines
🍏  4/B'li diyetisyenin sözleşmesi feshedilebilir mi?

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *