Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları!

Bilindiği üzere Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında alınacak 200 danışman için istihdam duyurusu 23/05/2018 tarihinde yapıldı ve başvurular alındı.

Aradan üç aydan fazla bir zaman geçmesine karşın Sağlık Bakanlığı Sağlıklı Hayat Merkezlerine danışman alımı sonuçları hala açıklanmadı. Gerçek Diyetisyenler Sitesi sonuç açıklama tarihi ile ilintili olarak hsgm.diyetisyen@saglik.gov.tr adresine yolladığımız mail henüz yanıtlanmadı.

Her gün konu ile ilgili sorularla karşılaştığımız için bu başlık Diyetisyen meslektaşlarımızın “Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları” ile ilgili soruları için oluşturulmuştur. Konu ile ilgili gelişmeleri yorum kısmından yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

🍏  Sağlık Bakanlığı personel alımı 2018/Mart ayında ilan edilecek
⚠Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları!” konusu hakkında 179 adet yorum yapıldı!

  1. CİMER’den cevap geldi. Paylaşıyorum.
   T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 12.10.2018 tarihinde yapmış olduğunuz 1801979907 sayılı başvurunuz 17.10.2018 tarihinde BÜTÇE VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

   Sayın Başvuru Sahibi,

   Bakanlığımızın 200 danışman alımı ilanına yapılmış başvuruların komisyon tarafından değerlendirilmesi süreci tamamlandığında kısa listeye giren adaylar ve mülakat tarihlerine ilişkin bilgiler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü web sitesinde duyurulacaktır.
   Bilgilerinizi rica ederim.

   Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

  2. Ne zamana kadar beklicez bir allahin kuluda cikip bisey demiyo bide aramis komisyondakiler insan bi aramisken ne zaman aciklanacagini falan sorar hic mi meraketmiyolar.

  1. 4 ekimde bakanlik ile yaptigim görüşmede bir yada bir buçuk ay icinde belli olur dediler, simdilik cv ler puanlanip komisyona sunulacak

   1. Bi bana soylemiyorlar heralde ne zaman aciklanacagini bu ne ya herkese biseyler soylemisler bana gelince telefonlarima bile cevap veren olmuyor ayrica bide yeni mi okumaya karar vermier onu anlamadim 5 ay oldu yeni okuyorlar bu zamana kadar ne yaptilar acaba???

  2. Bugün beni aradılar. Cv ile ilgili birşeye takılmışlar. Onu sordular. Bu ilk cv incelemeymiş. Sonra ikinci ve üçüncü incelemeye girecekmiş. Sadece bu kadar öğrenebildim. En azından devam eden bir süreç var gibi.

   1. Takildiklari nokta neymis hocam birde daha ilk sizinkini okumaya başladıkları saçma olmuş 5 ay oldu ancak mi keyifleri yerine gelmiş YENİ okumaya karar vermişler pes doğrusu aylardır bekletiliyoruz nezaman açıklanacağını bari söyleselerdi..sizi arayan numarayi bana ulasrirabilirmisiniz ara ara arayip bilgi almak isterim.sizede tavsiyem tabii..

 1. Merve hanım ve Cgu bilgi saglam kaynaktan ama ülkemizde anlık olaylar ve kararlar degisebiliyor ama suan bir problem gözükmüyor.Siz yine de müdürlügü aramaya ve bilgi almaya calısmaya devam edin

  1. Yetkili kisilere direk ulasip haber alsak daha iyi ama nasil ulasicaz bilmiyoruz hsgm yi aradigimizda cunku hep ayni seyleri duyuyoruz. Onun icin soyluyorum.

  2. Vakti olan varsa ilçesindeki halk sağlığı müdürlüğüne sağlıklı yaşam merkezine gitsin. Özellikle Ankara’da yaşayan arkadaşlar ilanda verilen adrese gitsin telefon da konuşan kişiler bilgili olduğunu düşünmüyorum.

  1. Bugün sağlıklı yaşam merkezine gittim ordaki fizyoterapist kpss ile atanmış bize verilen tercih listesine baktım gittim yerin adı da vardı. Ama oraya kpss ile alım yapmışlar

   1. Hocam belki ikinciyi alıyorlardır.cunku biçok yere iki fizyotrpst alimi gorunuyo.o oraya son alımda mi atanmis

   2. Evet son alimda atanmış ama bir tane fizyoterapist odası vardı. Benim şaşırdım acaba kpss ile merkezi atamayla almaya mı karar verdiler . Sosyal hizmet uzmanı da atamayla gelecekmiş ayrıca.

   3. Hocam bende şaşırdım konuştuğum fizyoterapist iki hafta önce atama ile gelmiş shu nin odası boştu fizyoterapist atama ile biri gelecek dedi. Sağlıkli yaşam merkezine gittim. Bunları öğrendim. Bize verdikleri tercih listesinde oranında adı geçiyor. Acaba atama ile mı alım yapacak ya da bazı yerleri sözleşmeli mı koyacaklar anlamadım . Zaten bir yer yazdık şans işi bazı yerleri merkezi alırlar bazı yerleri atama herhalde bir merkezde iki fizyoterapist ya da shu olacağını sanmıyorum

   4. Vakti olan arkadaşlar varsa; bulunduğu ilçede sağlıklı yaşam merkezine gitsin derim halk sağlığı müdürlüğü ne gitsin derim ne değişecek bilmiyorum ama bilgi alabiliriz az çok

   5. Gittim sağlıklı yaşam merkezinde fizyoterapist vardı onla konuştum; atamayla gelmiş 2 hafta önce . Boş shu odası vardı hastaneden geçici görevle biri gelmiş gitmiş . Başka biri gelecekmiş atamayla öyle biliyorum dedi konduğum fizyoterapist. O zaman bu 200 danışman alımı güme mi gider diyede sordum bence öyle de alırlar dedi ama reel de yapılan bunlar arkadaşlar

   6. Kübra Hanım konuştuğunuz fizyoterapist hangi atama ile gelmiş bununla ilgili bir bilginiz var mı? Bildiğim kadarıyla bakanlık yakın zamanda kpss ataması yapmadı en son haziran temmuz atama döneminde oldu. Hangi SHM ‘ye gitmiştiniz?
    Artık anlamlandırmadan uzak olaylar yumağına dönüştü içinde bulunduğumuz durum. Umarım en yakın zamanda açıklığa kavuşur. CİMER e yazdığım dilekçeye 1 haftadır cevap alamadım. Cevap verme süreleri hakkında bir bilginiz var mı?

   7. Hocam gittiğim sağlıklı yaşam merkezinim hangisi olduğunu açık şekilde yazmak istiyorum. Konuştuğum fizyoterapist 2018/5 alımıyla 2 hafta önce geldiğini söyledi. Shu yoktu o da atamayla gelecekmiş .belki bazı yerleri atamayla doldurmuş olabilirler ama gittim yerin bize yerdiklero listede adı var. İkinci fizyoterapist alcaklarini hiç zannetmiyorum . İsterseniz vakti olan ilçesindeki SYM ne gitsin. Gerçekte neler olduğunu ordan öğrenebiliriz.

   8. Benim başvurduğum shm henüz yapılmamış görünüyor onun harici bir bilgiye rastlayamıyorum.

 2. Arkadaslar komisyonlar kurulmus calısıyorlarmıs,önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor

 3. Bu ay icinde aciklanicagini dusunuyorum ben iptal olma durumunu hsgm yi arayip.sordum kesinlikle iptal olma gibi bi durum yok dediler duyurulardan takipedebilirsiniz dediler…

 4. Bence herkesin cimere yazıp durumu sorgulaması ve alımın iptal olmaması için uğraşması lazım.ustunde duralım arkadaslar

  1. Cimer’e yazmak sonuç değiştirmiyor. Yazdım gelen cevap telefonu açanların dediği gibi : “Duyular kısmını takip edin sonuçlar komisyon kararının ardından açıklanacaktır.”

   1. Merhabalar,
    “Duyurular” kısmı derken bahsedilen yer Hsgm’ nin sitesi mi , Sağlık Bakanlığının sitesi mi?

   2. Sağlık bakanlığının böyle bir ilanına denk geldim, acaba şahsi olarak mı bilgilendirilme yapıldı seçilmiş olan danışmanlara diye kafamda soru oluştu.
    https://dosyasb.saglik.gov.tr/Eklenti/25843,saglik-hizmetleri-genel-mudurlugune-cesitli-unvanlarda-danisman-alimipdf.pdf?0&_tag1=E46BB2729A0F9EF0C8761045DFE5E47AB4B77FC5
    İlanda sadece kısa listeye seçilenlerle iletişim kurulacağının bilgisi verilmekte(aynı proje ve kurum olduğundan dolayı ilişki kurmuş bulunmaktayım).

   3. Psk.Fadime hanım, attığınız o link sağlığı uzmanlığında doçent düzeyinde olanlar için alım ilanı. Yani eğer nasip olursa bizleri denetleyecek kurul. 2. Olarakta HSGM yi takip kasıt ediliyor ancak siz Yine de her iki siteyi de takip edin.

  2. Arkadaşlar yeni alım yapılıyor. İptal olabilecek gibi değil. Temizlik personeli alımı yapıldı. Temmuz ayında ilanlara bakabilirsiniz.

  1. Arıyorum hsgm’yi ancak beyefendilerin paşa Gönüller’i telefonu açmak istemiyor galiba.

 5. Arkadaslar eylulun son haftası ayin 26 si oldu hala sonuclar aciklanmadi hsgm yi aradigimda acmiyorlar size nasil cvp verdiler anlamis degilim.bilen duyan varmi?artik aciklansa cok iyi olucak..

   1. Korkarım ki böyle bir alımdan kimsenin haberi yok ve ortaya atıldı unutuldu sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum

  1. Sayın cgu;
   Keşke biraz da Türkçe’mize özen göstersek. Ne kadar da çok yazım hatası yapmışsınız.

  1. Hiçbir gelişme yok maalesef. Bugün tekrardan HSGM’yi aradım. Kendilerinin de bizim gibi hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını, alım yapılacak her alan için ayrı komisyonların kurulduğunu ve komisyonların inceleme sürecinde olduklarını söylediler. Sık sık duyuruları takip edin, kısacası bizim de bir bilgimiz yok dediler.

 6. Arkadaşlar HSGM’den edindiğim bilgiye göre her pozisyon için komisyanlar yeni oluşturulmuş ve kısa listeye girecek kişiler Ekim sonu ancak açıklanacakmış. Bu arada Ankara sosyal çalışmacı pozisyonuna başvuran var mı burda ??

   1. Ben ekim sonunda birşey çıkacagndan da emin değilim açıkcası arkdşlr bizi oyalıyrlr

   1. hocam haber yok ama bu ay içerisinde açıklanacagını duşunuyorum ekim ayında 4. ayı doldurcaz cunku shmlerdeki danısmanlar ıcınde saglık bakanlıgındakı duyurudan sonra giden ümidim tekrar yerine geldi insallah tez zamanda sonuclansın artıkk…

 7. Arkadaşlar HSGM’den edindiğim bilgiye göre her pozisyon için komisyanlar yeni oluşturulmuş ve kısa listeye girecek kişiler Ekim sonu ancak açıklanacakmış. Bu arada Ankara sosyal çalışmacı pozisyonuna başvuran var mı burda ?

   1. Hocam HSGM’de proje ile ilgilenen bir yetkiliden edindim bu bilgiyi. Komisyon ancak oluşturulmuş ve 8 bin cv ekim sonuna yetişir bu ay mümkün değil dedi.

  1. hocam yeni oluşturulma gibi bir durum olamaz resmen basvurduğum yerdeki kadroda yedeklemeyle çalıştırılıyor benım kadrom bu kadar ihtiyaç varken neden bukadar askıntılık yapsınlar nedemenk daha yeni komisyonlara gitmesi insallah tez zamanda acıklanacak…

 8. arkadaşlar sb sitesinde yeni bir duyuru yayınlanmış, başvurduğumuz projeden faydalanacak olan insanların memnuniyet düzeylerini ölçmek amacıyla yeni danışmanlar daha doğrusu tıp fakültesinden doçentler alınacakmış. yani proje durdurulmamış. facebookta bir psikolog arkadaş proje için halihazırda hastanelerde çalışan meslek elemanlarının görevlendirmeyle işe başladığını söylemişti yani bence bimere bu yönde soru soralım hepimiz. sonuçta alım olacak dediler, zaten çalışan insanları görevlendirdiyseler hoş değil yani o zaman alım yapacağız demesinler. umutlandık buna göre plan yaptık.

  1. osmaniye/kadirli SHM ye başvurmuştum. Stajımı yerel hastanede ki psikologların yanında yapmıştım zamanında onlardan böyle bir görevlendirilme bilgisi almadıkları yönünde bir cevap aldım. İnternette başvurduğum SHM nin ihalesi açık ve hala bina yapım aşamasında görünüyor. Bahsettiğiniz duyuruyu daha önce bende görmüştüm ( o zaman okuduğum kadarıyla çalıştayda sunulan yerel bir çalışma teklifi diye değerlendirdiğimi anımsıyorum) lakin arkadaşınızın söylemi almış olduğum bilgilerle eşleşmemektedir.

   1. Merhaba Fadime hanım, bu bahsettiğim durum tabi ki her shm için geçerli olmayabilir. zaten sizin başvurduğunuz shmnin binası yapım aşamasındaysa oraya hastaneden görevlendirme yapmamışlardır. yani hala şansınız olabilir. umarım bu alım daha fazla uzamaz ve hak edenler işe alınır.

   2. hocam ne yazıkki yerimize hastaneden gorevlendirmeyle sadece PERŞEMBE gunlerıne randevu verecek şekilde görevlendirilerek danışmanlık hizmeti sunan shmler var onlardan bir tanesi benim başvurdugum shm bursada ve bursadan ilceye her PERSEMBE gunu gelip sabah 9.30 dan aksam 4.30 a kadar randevulu olacak sekilde öalıstıgını ogrendim suanda ben bundan ne anlamalıyım bilmiyorum sizin çıkarımlarınızıda duymak isterim..

  2. Ve ihalede ki sözleşme bedeli 11.960.000,00TL gibi bir miktar olarak geçiyor. Proje dünya bankası fonu ile desteklendiği için iptal gibi bir durum olacağını düşünmüyorum. Yalnız genel kanının bahsettiği doğrultuda zaman ne kadar uzarsa “referans” başlığı altında gayri resmi bir alım yaşanabilir endişesindeyim bende.

   1. Sayın çocuk gelişimci(şahsınıza hitap edebileceğim bir isim olmadığı için böyle seslenmek durumunda kaldım biraz kaba göründüğü için kusuruma bakmayın), Bursa il sağlık müdürlüğünün sitesinde tahmini olarak başvurduğunuz ilçeler halen yapım aşamasındaki projelerde yer alıyor. Sizin söylediğiniz gibi bir durumun var olması açıkçası kafa karıştırıcı. Eğer binanın yapım aşamasında olduğu yer almasa hizmet bekleyen kişilerin ısrarı ile geçici bir görevlendirme yapıldığını düşünürdüm. Aklıma gelen başka bir varsayım ise proje dış destekli olduğu için gecikmeden dolayı evrak sebebi ile geçici bir görevlendirme olmasıdır.

   2. psk fadime hanım binanın yapım aşamasında oldugunu nereden gordunuz sitede boyle bırseyle karsılasmadım ben yani bize ihtiyaç var ve biz atanasıya kadar geçici olarak mı gorevlendirilecekler orasının tahminini yapmak zor gibi gorunuyor…

   3. hocam benım basvudugum shm yok bu sıtede ama yapık suanda ıhalesı felen yok yanı

   4. hocam buarada haftaya acıklanacakmıs basvurdugum shm yi aradım telefondakı bayan cg olmadıgını ama haftaya baslatılacagı duyumunu aldıklarını soyledı haftaya umarım hayırlı haberler alırız….

  3. Eski bakanın projesi olduğu muhtemelen iptal olduğu söylenmiş bir arkadaşa.
   Böyle vicdansuzlık olmaz
   Bari net açıklama yapsınlar.

 9. Merhaba ben bu alımlarda KPSS şartı olmadığı için hatta mülakatın bile olup olunmayacağı belli olmadığı için el altından ve torpille alım olabileceğini düşünüyorum. Hakkımız olan açık alımlar için bir şekilde sesimizi yükseltmeliyiz.

 10. arkadaşlar merhaba, öncelikle böyle bi site kurulduğu için Diyetisyenlere ve site yöneticisine teşekkür ederim.
  bence bir türlü açıklanamamasının nedeni değerlendirme kıstasının olmayışı, sistemsiz rastgele ilan açıldı ve çok sayıda başvuru oldu. binlerce CV incelemek değerlendirmek çok zor diye düşünüyorum. Bekleyelim.

 11. Ben de az önce cimere yazdım, hepimiz aynı hassasiyeti göstermeye çalışırsak bir sonuç alabileceğimizi düşünüyorum

  1. 06.09.2018 tarihinde Cimer’e yazmıştım. Oluşturduğum dilekçe 10.09.2018 tarihinde Sağlık Bakanlığına rapor olarak düşmüş. Cimer’e yazmak isteyipte ne yazacağını düşünen arkadaşlarım varsa: “ 23/05/2018 – 06/06/2018 tarihleri arasında başvuruda bulunduğum Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafınca alımı yapılacak olan 200 DANIŞMAN ilanının sonucu hala açıklanmadı. Başvuru formunda işe başlama süresinin TEMMUZ 2018 olduğu yazıyordu. Ancak EYLÜL 2018 olmasına rağmen Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce herhangi bir duyuruda bulunulmadı. Açıklanacaksa net bir tarih bilgilendirilmesini tarafınızca istiyorum.
   TEŞEKKÜRLER.” Bu şekil de yazabilirler. Muhtemelen Cuma gününe bir dönüş bekliyorum. Hassasiyetiniz içinde teşekkürler.

   1. Bende daha yeni buna benzer bir şey yazmıştım cimere 7-8 gün sonra cevap verdiler ama net bir tarih vermemişler yine de😔 verilen cevap şu şekilde ;


    BÜTÇE VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

    Sayın Başvuru Sahibi,

    Bakanlığımızın 200 danışman alımı ilanına yapılmış başvuruların komisyon tarafından değerlendirilmesi süreci tamamlandığında kısa listeye giren adaylar ve mülakat tarihlerine ilişkin bilgiler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü web sitesinde duyurulacaktır.
    Bilgilerinizi rica ederim.”

    Tmm da ne zman işte onu sormuştuk zaten? 🙄🙄

 12. Bugün tekrar aradım HSGM’yi bizleri ne kadar küçük gördükleri ses tonlarından belli dalga geçer bir tarzda “Bugün ayın kaçı ? Hımm ekim ortasına açıklanır.” Tarzında bir tepkiyle karşılaştım. Bunun üzerine CİMER’E şikayette bulundum. Sizlerden de aynı hassasiyeti bekliyorum hanımefendiler, beyefendiler.

  1. Ben artık böyle bir alım olmayacağı kanısına vardım arkadaşlar kendileri o koltukta oturup para kazandıklrı için iş arayan adamın halnden anlamazlar tabi

  2. Ben de bugün tekrardan aradım. 1 ay içerisinde mülakat listeleri açıklanacak sonra da alımlar yapılacak denildi. Onca çabayla üniversiteyi kazanmış, maddi ve manevi zorluklarla okumuş ve Kpss’deki tüm çabamıza rağmen işsiz kalmış olmamız ne kadar da üzücü. Umarım hepimizin hayırlı bir işi olur.

  3. Estağfurullah bizlerin küçük görülmesi gibi bi durum olamaz onların küçüklüğüdür bu ki bu tepkıyle bende karsılaştım. Oradaki lakayt bir hatta zekasınında geri olduğuna kanaat getidiğim bir memur geviş getirir modda bekleyin açıklanır belki de proje iptal edilir tarzda konuştu. Valla niyetleri neyse aynı niyetle muamele görsünler temennim, çünkü gercekten üzücü heycanla bişeyin sonucunu beklıyoruz ve gosterılen muamele. Üzücü.

  4. Hocam veryansın ettim vallahi bende bugün Cimerden artık sizin Gazanızla tamam bu iş olmasın ama hiç kimse de hiç kimsenin duygusuyla oynamasın yani isterseniz size de atabilirim cimere yazdığımı

 13. Haber alan arayan soran (ben artıyorum ama bilen Yok ) bilgisi olan var mı şu işten artık beklemek dayanılmaz oluyor

 14. Haber alan arayan soran (ben artıyorum ama bilen Yok ) bilgisi olan var mı şu işten artık beklemek dayanılmaz oluyor

 15. Bugün aradım duyurular kısmını takip edin henüz açıklanması için belli bir tarih Yok deniyor. Allah sabır versin.

  1. Bu nasıl bir iş bende bunu anlamıyorum ilanı veren adamların olaydan haberi Yok ertelendiyse söyleyin ya da iptal oldu deyin ilanda 1 ay içinde da işe başlama yazıyordu sabır ki ne sabır ya bu iş sonunda iptal olduya bağlanacak bence Hocam

   1. belirsiz bir kaynaktan bakanlığı bazı işlemlerini durduğunu duymuştum ancak bu gün hsgm sitesinde duyurular kısmına bakınca bizimde alımımız olacağı AB projesi kapsamında VİTAMİN ve İLAÇ için bir ihale yayımlanmış. O yüzden iptal olma durumu beklemiyorum. Ancak başvuru koşulları değişebilir. Örneğin KPSS’ye en az 60 puan şartı gibi. Ümidi kesmemekte fayda var. Sürekli düşünmeyle işin üstesinden gelinmiyor. Ben olabildiğince rutin aramaya gayret ediyorum sizler de aynı duyarlılığı gösterirsen belki de daha erken sonuç elde edebiliriz. Herkesin gönlünce olsun.

   2. İşin iptal olma olasığı olamaz bakanlık tarafından herşey hazır ama unesco durdurursa bizim dışımızda iptal olur dediler. Şuan için bir iptal söz konusu değilmiş. Duyurulardan takip edin bizim dışımızda diyip kapattılar.

 16. Arkadaşlar bimerden mülakat yapılacağına dair bilgi gelmişti hani, şimdi de kesin kazananlar deniliyor, her kafadan bi ses çıkmadı da ayrı bi dava.

  1. Arkadaslar cimerden gelen yazıyı silmedim merak eden olursa bana ulassın
   bilal şındağ

   1. Hocam soylemeye çalıştığım bimerle bakanlığın ters düşmesi

  2. Ben sağlık bakanlığına gidip yüz yüze görüştüm olayın bimer ve cimerle alakası var mı bilmem. Zaten bakanlığa gitmemin tek sebebi mülakat var mı yok mu idi. Kafa karışıklığı olsun istemem ana Bana komisyon kurulduğu her bölümün ayrı komisyonu olduğu söylediler. Komisyonların direk seçeceği ve mülakat olmayacağı söylendi.

 17. Herkese merhabalar,
  Sonuçlar eylül ayı içerisinde açıklanacakmış arkadaşlar Sağlık Bakanlığına gidip yüz yüze görüştüm. Seçimden sonra bakanımızın değişmesi sebebiyle biraz geçikme olmuş. Mülakat söz konusu olmadığını belirttiler.
  Bakanlığın duyurular sayfasından kazananlar ilan edeceklermiş.
  Dişimizi sıkıp bekliycez biraz daha. Her gece aynı rüyayı görmekden bende çok sıkıldım ama yapacak birşeyimiz kalmadı.
  Herkes için hayırlısı ne ise o olsun

 18. Gerçekten buradaki Herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum fizyoterapist olarak bda ben de başvuruda bulundum ve sayımızın en az sizin kadar olduğunu düşünüyorum ama kimseden bir ses çıkmıyor açık konuşuyorum iyi ki varsınız tek merak eden ben olmadığımı anladım

 19. Arkadaşlar acaba Twitter dan mı yazsak ? Sağlık bakanlığını ve sağlık bakanını da etiketleriz olmaz mı?

  1. Arkadaşlar cimere yazmıs olduğum bilgi edinme basvurusunun yaniti gec de olsa geldi. mulakat olacaği ve Hsgm sitesinden mulakata girecekeler listesinin yayınlanacaği belirtilmis.

 20. Kimse boşuna beklemesin diyebilirim akşehir diyetisyen için başvuru yapmıştım diyetisyeni alınmış hsgm de çalışan bir arkadaşımdan öğrendim muhtemelen alımlar yapıldı arayan bizleri sadece oyalıyorlar

   1. Akşehir shm’ye tartı alınacağı için müdürleri söylemiş diyetisyeni geldi iletişime geçin diye öyle arayıp öğrenebildiği bilgi olmadığı için öğrenemez sanırsam

  1. hastaneden kadrolu gecici görevle görelendirilmiş ihtimali yüksek.yeni atamalar kpss ile ve tayinle gelenler oldu

 21. En son 2 gün önce bir yetkili, sonuçların eylül ayının ilk haftasında açıklanacağını yapılan başvuruların fazla olması sebebiyle bu gecikmenin yaşandığını , kabul edilenlerin listesinin hsgm duyurular bölümünde yayınlanacağı bilgisini vermişti. yayınlanacak listenin direkt işe alım mi yoksa mülakat listesi mi olacağı konusunda net bir karar olmadığını sürenin tahmin edilenin dışında gecikmesi sebebi ile direkt işe başlama şeklinde olabileceği bilgisini edinebildim.

  1. Katılıyorum buna, sanmıyorum ki hak eden biri görev başına getirilecek, bayburt diyetisyen alımına başvuru yaptım ümitlimiyim tabi ki hayır:)

 22. 0312 565 59 96 Nesrin:  0312 565 59 17 Kübra: 0312 565 59 17 Muzaffer: 0312 565 62 40 Mehmet Sami: 0312 565 54 51 Mustafa: 0312 565 53 06 dahili personel numaraları arkadaslar.bilgi alan buradan bilgilendirme yapsın

   

   

 23. 0312 565 59 96/ 0312 565 59 17 /: 0312 565 59 17 / 0312 565 62 40/: 0312 565 54 51 /: 0312 565 53 06 ilgili birim numaraları bunlardır.bilgi alanlar burada paylaşsın lütfen

   

   

 24. Burokrasi verilen görevi uygular ,önemli olan siyasete ulaşmak arkadaslar oradan bir gelisme kaydedilebilir

 25. Arkadaslar hızlanması için bakanlık çalışanları yerine milletvekillerine ulaşmaya çalısırsanız,daha verimli olur.

 26. (0312) 565 5996 bu numaraya yönlendirdiler arkadaşlar kimse açmıyor ama devamlı arayalım. Üzeyir Bey ilgileniyormuş.

  1. 0312 565 59 96 Nesrin :  0312 565 59 17 Kübra : 0312 565 59 17 Muzaffer : 0312 565 62 40 Mehmet Sami : 0312 565 54 51 Mustafa : 0312 565 53 06

    

 27. Arkadaslar ne kadar baskı yapar meselenin üzerine gidersek o kadar hızlı sonuc alırız diye düsünüyorum onun icin hepimiz caba gösterip,buradan bilgilendirme yapalım

 28. Toplam 12 k basvuru yapılmis ,bunların 7 k’sı belirtilen kriterleri tasıyormus.Sonucların ne zaman acıklanacagi hakkinda kesin bilgi yok

 29. Merhaba arkadaşlar ben telefon yolu ile ulaştım temmuz sonu dediler fakat herkese farklı bir tarih söylemişler. Ayrıca hsgm sitesi duyurular kısmından sonuçların açıklanacağını da söylediler. Ne kadar doğru bilemeyeceğim.

  1. Geçen gün aradım bir memur ağustos sonu eylül başı gibi acıklanacak dedı bu sabah aradığımda ise tarıh belli değil denildi

 30. Arkadaşlar daha dönüş söz konusu değil, bu sabah aradım ankara bütçe ve projeler müd. basvurularımız daha yerine ulaşmamış bile.

 31. Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Temmuz 2014’te revize edilen Ocak 2011 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı Kılavuzunda belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır. Yalnızca kısa listeye giren adaylara geri bildirimde bulunulacaktır.

 32. Acaba sadece olumlu olan arkadaşlara mı geri dönüş yapıldı? Bu durumda olan arkadaşlar varsa söyleseler ve bizde beklemesek

 33. Mailde herhangi bir dönüş yapmadılar hem sağlık bakanlığı hem de shm.diyetisyen adresi dönüş yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *