Obezite ile mücadelede ümit vadeden cihaz!

Wisconsin – Madison Üniversitesi’nde görevli mühendislerce geliştirilen ve pilsiz olarak çalışan cihaz, minimal invazif cerrahi ile bedene yerleştirilebiliyor.

Geçen yıl yapılan bir araştırma, dünya çapında 700 milyon fazla çocuk ve yetişkinin obez olduğunu göstermişti. Çapı bir santimetreden küçük olan cihazın, midenin doğal kasılma hareketlerinden hassas elektrik titreşimleri üreterek bunları, beyinle mideyi birbirine bağlayan 10. sinire ilettiği belirtildi. İletilen bu titreşimlerin; beynin çok az besin tükettikten sonra bile midenin dolu olduğunu algılamasını sağladığı kaydedildi.

Fareler üzerinde yapılan laboratuvar çalışmalarında, cihaz takılan hayvanların vücut ağırlıklarının neredeyse %40’ını kaybettiği gözlendi. Çalışmanın ayrıntıları Nature Communications dergisinde yayımlandı.

AA
https://www.aa.com.tr/tr/saglik/obeziteyle-mucadelede-umit-vadeden-cihaz/1343260

🍏  Kanser hücrelerinin DNA'ları altının çekim gücüne kapılıyor!

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *