Obez ambulansı 162 kilodaki hastanın imdadına yetişti!

Kayseri ilinde solunum yetmezliği bulunan ve kendi olanaklarıyla hastaneye gidemeyen 162 kilodaki Z.U’nun (58) yardımına İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri koştu. U., ekipler tarafından sedyeyle evden çıkarılarak obez ambulansıyla hastaneye kaldırıldı.

Merkez Melikgazi ilçesine bağlı Belsin semtinde oturan 162 kilo ağırlığındaki Z.U. rahatsızlandı. Solunum yetmezliği bulunan U., kilosundan dolayı kendi imkanlarıyla hastaneye gidemeyince, yakınları 112 Acil’e haber verdi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Z.U. için evine obez ambulansı gönderdi. Sağlık ekibi tarafından sedyeyle evden çıkarılan U., ambulansla Şehir Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

5 yıldır Kayseri’de 120 kilo ve üstü kişilere hizmet veren ambulans, özel donanımlı sedyesi ve hastalara göre tasarlanan müdahale setleri ile hem obez hastalara hem de sağlık personeline büyük kolaylıklar sağlıyor.

Medimagazin
https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-obez-ambulansi-162-kilodaki-hastanin-imdadina-yetisti-11-681-79211.html
🍏  Kayseri diyetisyen iş ilanı (2 personel)

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *