Neden hekim-dışı sağlık personelinden bir bakan yardımcısı olmasın?

Sayın Sağlık Bakanım biz hekim dışı sağlık personeli olarak biliyoruz ki işiniz çok zor…

Bir kamu sektöründe hele de kurumsallaşmış bir yapıda yenilikler getirmek daha da zor. Biz sağlık personeli olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bize vaat ettiği 5 yıla 1 yıl ve geçmişe yönelik olarak beklediğimiz yıpranma payı için bile yıllarca bekletildik ancak çıkması beklenen yıpranma payı geçmişi kapsamaması ve 6 yıla 1 yıl olarak çıkacak olması da sağlık personelini hayal kırıklığına uğratmıştır. Ancak Cumhurbaşkanımız bu Bakanlık görevini size verdi ise elbette bunu yapacağınıza inanmıştır.

Biz Sağlık personelleri de Cumhurbaşkanımızın inanıp güvendiğine inanıp güveniriz. Ancak her zaman inandığımız bir tabir vardır masanın iki tarafından olaylara bakış açısı farklıdır. Son günlerde yapılan uygulamalar nedeni ile belki de uygulamaların amacının tam olarak anlatılamamasından olsa gerek hekim-dışı sağlık personeli bakanlığın adı doktor bakanlığı olsun talebinde bulunmaktalar. Bu talep sadece sitemlerini ve kırgınlıklarını göstermek amaçlıdır. Sağlık domino gibidir.Taşlardan biri olmaz ise yada eksik olursa sistem başarılı olmaz.

Bakanım işinize karışmak haddimiz olmaz ama sağlık personelinin sesi olmak amacı ile yaptığımız bu işte naçizane bir öneri de bulunabiliriz. Neden bir tane de hekim-dışı sağlık personeli bakan yardımcınız olmasın. Ama yıllarını masa başında geçirmiş değil. Masanın her iki tarafına da hakim. O zaman belki hekim dışı sağlık personeli açısından da bakanlıkta bir bakış olduğunu görebiliriz?

Personel Sağlık Haber (Edit)
https://www.personelsaglikhaber.net/ozel-haber/sayin-bakanim-neden-hekim-disi-saglik-personelinden-bir-bakan-h73698.html

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *