Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu

Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Derneği (MBCDD) olarak, 4 – 5 Kasım 2017 tarihlerinde Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursunu RENAISSANCE ISTANBUL POLAT BOSPHORUS HOTEL’inde düzenliyoruz.

Metabolik ve bariatrik cerrahisi günümüzde, morbid obez hastalar arasında ağırlık kaybının sürdürülmesinde en etkili yöntemdir. Çok sayıdaki ko-morbid koşullarıyla ilişkilendirilen aşırı şişmanlık, hastalığın erken safhalarında ve bir dereceye kadar olan kilo kaybı ile iyileştirilebilmektedir. Morbid obezite için yaygın medikal tedavi (diyet, fiziksel aktivite, davranış değişikliği, ilaç vb.) ile olumlu sonuç alınması güçtür. Bu nedenle, günümüzde metabolik ve bariatrik cerrahi, morbid obez hastalar arasında ağırlık kaybının gerçekleştirilmesinde en etkili yöntem olarak kabul edilmektedir.

Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağımız, farklı disiplinlerden uzman akademisyenlerimizin katkıları ile zenginleşecek kursumuza bu konuda çalışan ya da ilgi duyan doktor, diyetisyen, psikolog, hemşire, fizyoterapistler, beslenme ve diyetetik bölümü son sınıf ve lisansüstü öğrencileri ile tüm sağlık profesyonellerini kursumuza bekliyoruz.

Destek ve katılımlarınızı bekler, teşekkürlerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Mustafa TAŞKIN
Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kurs Başkanı

🍏  Yeşil çayın sağlığa katkıları

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *