(FORUM) Beslenme ve diyetetik yüksek lisans mülakat ve yazılı sınavı!

Merhabalar,

Beslenme ve Diyetetik yüksek lisansa başvurdum. İlk defa mülakat ve yazılı sınava gireceğim. Daha önceden tecrübe etmiş olan varsa yardımcı olabilir mi neler soruluyor?

🍏  Beslenme ve Diyetetik Anabilim dalı uzmanlık alanları!

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

(FORUM) Beslenme ve diyetetik yüksek lisans mülakat ve yazılı sınavı!” konusu hakkında 2 adet yorum yapıldı!

  1. Ben de geçen sene girmiştim mülakata katılamadım ama yazılı sınavda 2 klasik vardı. Birisi genel soru, mesleğin geleceği hakkında diğeri anne sütü içerisindeki ögeler. Testlerde genellikle hastalıklarda diyet ve kurum vardı. Etin taşınmasıyla ilgili hangisi yanlıştır, hangisi laktozsuz mama değildir gibi..

  2. Hatırladığım kadarıyla bir kisinin bir gunluk beslenme planini yazip bunun sindirilme yollarini yazmamiz istenmisti (biyokimyasal olarak açıklamıştım)–bir baska soruda yağ ölçüm yöntemleri sorulmustu—hastaliklarla ilgili genel bir soru vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *