Erciyes Üniversitesi diyetisyen akademik personel alım ilanı (4 kadro)

Kayseri şehrinde bulunan Erciyes Üniversitesi araştırma görevlisi olarak diyetisyen akademik personel arıyor!

 • Beslenme Bilimleri BD
 • Diyetetik Programı BD
 • Toplu Beslenme Sistemleri BD
 • Toplum Beslenmesi BD

Kayseri Diyetisyen akademik personel alımı genel bilgileri

 • Üniversite: Erciyes Üniversitesi
 • Üniversitenin statüsü: Devlet Üniversitesi
 • Fakülte, yüksek okul veya program: SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ—>BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ
 • Kadro unvanı: Araştırma görevlisi
 • Kadro sayısı: 1+1+1+1
 • Kadro derecesi: 4
 • Son başvuru tarihi: 05.01.2018
 • Sonuç açıklama adresi: www.erciyes.edu.tr
 • ALES puanı: 70
 • YDS/YÖKDİL puanı: 50

Erciyes Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı özel koşulları

Kayseri şehrinde bulunan Erciyes Üniversitesi akademik personel alımı özel koşulları için lütfen buraya tıklayınız.

Erciyes Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı genel koşulları

 1. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2. Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
 3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
 4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
 5. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
 6. Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

Erciyes Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı unvan koşulları

Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.

🍏  Avrupa / İstanbul diyetisyen iş ilanı başvuru sayfası

Erciyes Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alım başvurunda istenen belgeler

Erciyes Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alım başvurunda istenen belgeler şu şekilde:

 • 1- Başvuru Dilekçesi için TIKLAYINIZ
  2- Özgeçmiş ve varsa bilimsel yayınlarını kapsayan dosya
  3- Lisans Diploması/Mezuniyet Belgesi (Onaylı)*
  4-İlan Edilen Kadroya Bağlı Olarak, YL,Doktora-Tıpta Uzm. -Sanatta Yet.Öğrenim Durum Belgesi/ Mezuniyet Belgesi (Onaylı)*
  5- Lisans Transkript Belgesi (Onaylı)*
  6- Yabancı Dil Belgesi (YDS/KPDS/ÜDS veya Muadili)
  7- ALES Belgesi Fotokopisi
  8- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  9- 2 Adet Vesikalık Fotoğraf  (Son Altı Ay İçinde Çekilmiş)
  10-Tecrube Belgesi (İlan Edilen Kadroya Bağlı Olarak)
  11- Askerlikle ilişkisi Olmadığına Dair Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin)
  12-Hizmet Belgesi (Daha Önce Kamuda Hizmeti Varsa)
  *( Islak İmzalı ve ya Elektronik  İmzalı Olmalıdır.)
  NOT: Belgelerin noter onaylı olması zorunlu değildir. Herhangi bir kamu kurumu tarafından (Aslı Gibidir) onaylanmış olması yeterlidir. Belgelerin aslı görülmek kaydıyla, kurumumuzda da Aslı Gibidir onayı yapılır.
  NOT: Başvurular;  Erciyes Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı Akademik Kadro-Tayin Şube Müdürlüğü’ne şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Süresi içinde yapılmayan, postadaki gecikmeler ve  eksik belgeli başvurular  dikkate alınmayacaktır.
  -Başvuruda bulunan adaylar yalnızca ilan edilen bir kadroya müracaatta bulunabilirler.
  BAŞVURU EVRAKLARI İADE EDİLMEYECEKTİR.
  Başvuru Adresi: Erciyes Üniversitesi  Rektörlük Binası Zemin Kat
  Personel Daire Başkanlığı
  Akademik Kadro-Tayin Şube Müdürlüğü
  KAYSERİ
  Tel: (0 352) 207 66 66 – 10617
  Faks: (0 352) 437 52 64
  NOT: Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. Üniversitemiz web sitesinde yapılacak olan duyurular tebligat niteliğindedir.

Muafiyet hakkında

 1. Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
 2. Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
🍏  Eskişehir'de Diyetisyen Şenol Yıldız

Önemli uyarı

Gerçek Diyetisyenler Sitesi’nde yayımlanan iş ilanlarının içeriğinin doğruluğundan ve yasalara uygunluğundan ilan sahibi sorumludur. Bu sitede yayımlanan iş ilanları nedeniyle oluşabilecek herhangi bir mağduriyet ya da zarardan Gerçek Diyetisyenler Sitesi ve site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diyetisyen iş ilanları için neden “Gerçek Diyetisyenler Sitesi”?

İnsanların sağlıklı bir şekilde beslenmesi, varsa hastalıklarına özel olarak tıbbi beslenme tedavilerinin planlanması, zayıflaması ve istedikleri vücut ağırlığına ulaşabilmeleri için kişiye özel beslenme planı ve listeleri hazırlayan diyetisyenler; kamu kuruluşları ve özel sektöre ait birçok firmada beslenme ve diyetetik bölümünde çalışan profesyonel sağlık mensubudurlar. Özel hastanelerde, kliniklerde, restoranlarda, yeme-içme sektörü gibi farklı birçok alanda rahatlıkla iş bulabilirler.

Bu pozisyon için başvurduğunuz bir işe kabul edildiğinizde, o kurumun bünyesinde yürütülen beslenme ve diyetetik hizmetlerinde, sağlıklı veya hasta bireylerin yaşam standardını ve fiziksel özelliklerini bir arada ele alarak, kişinin amacına yönelik en etkili beslenme planını oluşturmanız beklenir.

Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümlerinden mezun, diyetetik, anatomi, fizyoloji, patoloji, biyokimya ve beslenme bilimleri ile yakından ilgili, doğa bilimlerine meraklı ve bu alanda iyi yetişmiş, özenli ve titiz çalışabilen; insan ilişkileri güçlü kişiler, diyetisyen ilanları arasından en cazip olduğunu düşündükleri ilanlara başvurarak, rahatlıkla yeni bir iş sahibi olabilirler. Firmalar, diyetisyen iş ilanı verirken, başvuruda bulunacak adayların gerekli eğitimlerini tamamlamış, besin maddeleri ile ilgili tam teşekküllü bilgiye sahip, beslenme trendlerini yakından takip eden kişiler olmalarını beklerler.

Hastasının sağlığı konusunda hassas ve özenli davranan, iletişimi güçlü kişiler, bu alanda her zaman bir adım öndedirler. Ayrıca, diyetisyen iş ilanları için sadece yaşadığınız şehri göz önünde bulundurmak zorunda değilsiniz, farklı illerde de kendinize göre bir iş bulmanız kolay olacaktır.

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *