Sosyal medya “sağlıkta mülakata hayır” ile yıkılıyor!

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli sağlık personeli alımında sözlü sınava dair usul ve esas yayımlanması sonrasında sosyal medya ‘Sağlıkta Mülakata Hayır’ etiketi ile yıkılıyor…

Sağlık Bakanlığı, 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi uyarınca, sözlü sınava dair usul ve esasları belirledi. Belirlenen usul ve esaslara göre en yüksek 3 katı puanlı aday sözlü sınava alınabilecek. Düzenleme, sözleşmeli sağlık personeli alımının mutlak surette sözlü sınavla yapılacağı anlamına gelmemektedir. Usul ve esasların yayınlanmış olması sayısız adayı tedirgin etmiştir.

2 yıla yakın zamandır kadro izni çıkmadığı için başlatılamayan atama süreci varken, bir de atamaların sözlü sınavla yapılabileceği ihtimaline adaylar tepkilerini ortaya koymaktadır.

Memurlar.net
https://www.memurlar.net/haber/829945/sosyal-medya-saglikta-mulakata-hayir-ile-yikiliyor.html
sağlık bakanlığı diyetisyen

22.000 sözleşmeli sağlık personeli kadrosu açılıyor!

TBMM Genel Kurulu’nda, torba kanun tasarısının 80 maddesi kabul edildi.

Personel temininde güçlük çekilen yerler için

Tasarıyla Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı KHK’larda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli personelden kadroya geçenler sebebiyle iptal edilmiş sayılan pozisyonda geçerli olacak.

22.000’e kadar kadro açılacak

10.827 pozisyonun yeniden kullanımına ve bu suretle eleman temininde güçlük çekilen yerlerde toplam 22.000’e kadar personelin istihdamına olanak sağlanıyor.

Sağlıkçılar Net‘ten alıntılanarak düzenleniştir.