KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

KPSS 2018/5 Sağlık tercih kılavuzu yayımlandı!

KPSS-2018/5 Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınacak Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır.

Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır. Adaylar tercihlerini, 4-11 Haziran 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 11 Haziran 2018 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2018/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemlerinde kılavuzu incelemeleri önem arz etmektedir.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/KPSS/TERCIH5/TKILAVUZ31052018.pdf
http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/KPSS/TERCIH5/TABLO3_31052018.pdf
http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/KPSS/TERCIH5/NitelikLsn_31052018.pdf

atanamayan diyetisyenler

Atama bekleyen diyetisyenler bir araya geliyor!

Facebook’da görmüşsünüzdür “Atanamayan Diyetisyenler Topluluğu” grubu oluşturduk. Cuma gününe kadar bakanlık atama sayıları ile ilintili planlama yapacakmış. Her kadar sayılar çok değişmese de en azından biraz atama sayımızı artırabiliriz belki diyerek etkinlikler düzenleyeceğiz.
Tüm diyetisyenlere elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz ama grubumuzdaki sayı yalnızca 600 şu an. Sizden ricamız ise Gerçek Diyetisyenler Sitesi aracılığı ile etkinliklerimizi duyurmanız. Cuma günü bakanlığına Belgegeçer, CİMER ve BIMER’e ortak metin aynı zamanda Twitter etkinliği.
Şimdiden teşekkür ederiz.
👍

Küçük bir bilgilendirme…

Yarın Bimer ve Cimer etkinliği; Fax pazartesi; Twitter da ilerleyen günler de inşallah düzenleyeceğiz. Vereceğiniz destek meslektaşlarımıza ulaşmamız açısından çok önemli.
diyet dikkat, zayıflama uyarı

Diyet ücretsiz ama diyetisyen yok!

Sağlık Bakanlığı’nın ballandırarak anlattığı ve vatandaşı teşvik ettiği ücretsiz diyetisyen uygulaması, diyetisyen yetersizliği nedeniyle uygulanamıyor.

Atalarımız boşuna dememiş ucuz etin yahnisi yavan olur diye. Ucuzu yavan olunca, bedavası ne olur? Varın siz düşünün. Sağlık Bakanlığı kısa bir süre önce obezite sorunu yaşayan vatandaşlara müjdeli haber diyerek duyurularda bulunmuştu. Basında, Aile Hekimliğinde Ücretsiz Diyetisyen Hizmeti başlığıyla yer alan bu haberlerde şöyle deniyordu;

Evet yanlış duymadınız, bakanlığımız hizmetlerine bir yenisini ekledi ve vatandaşlarımıza aile hekimliğinde ücretsiz diyetisyen hizmeti sunmaya başladı. Sağlıkta dönüşüm kapsamındaki son projemiz ücretsiz diyetisyen hizmeti. Bu hizmetten yararlanmak için ilk önce aile hekiminize başvuruyorusunuz. Size bazı testler yapılacak. Sonuçlarına göre bağlı bulunduğunuz Toplum Sağlığı Merkezi’ne yönlendirileceksiniz. Burada bulunan diyetisyenler aracılığı ile hizmet alacaksınız…

Ara ki bulasın

Manisa için bu uygulamada büyük bir sıkıntı yaşanıyor. Hem Şehzadeler Toplum Sağlığı Merkezi, hem de Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi’nde birer diyetisyen bulunuyor. Şehzadeler Toplum Sağlığı Merkezi’ni 234 48 14, Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi’ni de 234 10 66 numaralı telefondan haftanın beş günü mesai saatleri içerisinde arayıp diyetisyenle görüşmek istediğinizde ise alacağınız cevap burada yok olacaktır. Yok olmalarının sebebi ise dışarıda bir görevde bulunmaları olarak size anlatılacaktır. Tabi sorun sadece Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinin sorunu değil, aile hekimliği aracılığıyla ücretsiz diyetisyen hizmetini veren diyetisyenler her Toplum Sağlığı Merkezinde bir tane, yani Türkiye’deki her ilçede bir diyetisyen var. Bu nedenle projenin sağlıklı işlemesi ve istediğimiz kiloya hiç bir ücret ödemeden ulaşmamız mümkün görünmüyor…

Manisa İnternet Haber
http://www.manisainternethaber.com/haber/29445/diyet_ucretsiz,_ama_diyetisyen_yok!.html
Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Akdağ: “12.500 atama için Maliye’den onay bekliyoruz”

Sağlık Bakanı Prof. D. Recep Akdağ, 12.500 sağlık personelinin ataması için Maliye Bakanlığı’ndan onay beklediklerini açıkladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Twitter’dan yaptığı açıklamada 12500 sağlık personeli ile ilgili Maliye Bakanlığı’ndan onay beklediklerini belirtti. Sağlık Bakanı Akdağ’ın konuyla ilgili attığı twitter mesajı:

sağlık atamaları

Bakanlığımıza 12.500 sağlık personeli alımı konusunda problem olmaksızın gerekli aşamalar tüm hızıyla devam ediyor. Maliye Bakanlığı vize sürecini tamamlayıp onay verecek, sonra ÖSYM müracaat ve yerleştirme işlemlerini yürütecek ve atamalar yapılacak.

sağlık bakanlığı diyetisyen

KPSS 2016/7 Tercih işlemleri başladı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri başladı. KPSS 2016/7 Sağlık Bakanlığı personel yerleştirme tercihleri başladı. Peki Sağlık Bakanılığı personel alımı tercih ücreti ne kadar? Tercihler nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı, bakanlık ve bağlı kuruluşlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapacak. Peki Sağlık Bakanılığı personel alımı tercih ücreti ne kadar? İşte Sağlık Bakanlığı KPSS 2016/7 tercih kılavuzu, atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar ve tüm detaylar…

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Tercih nasıl yapılacak?

Adaylar tercihlerini 28 Ekim-03 Kasım 2016 tarihleri arasında kılavuzda belirlenen kurallara, kadro ve unvanlara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak gerçekleştirebileceklerdir.
Yerleştirmeye başvuracak adayların yer alan KPSS-2016/7 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Sözleşmeli pozisyonlar

Tercih kılavuzunda yer alan, Sağlık Bakanlığı Taşra (SB-Taşra), Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Taşra (THSK-Taşra) ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra (TKHK-Taşra) teşkilatına ait sözleşmeli pozisyonlara yerleşenler, ücretleri merkezi yönetim/döner sermaye bütçesinden karşılanmak suretiyle (Tablo-1A, Tablo-2A ve Tablo-3A’da yer alan sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek, Tablo-1B, Tablo-2B ve Tablo-3B’deki sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri ise kurumların döner sermaye gelirlerinden karşılanacaktır.)
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilecektir.

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Tercih ücreti ne kadar?

KPSS-2016/7: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme tercih ücreti 15 ₺ olup aşağıdaki bankalara yatırılacaktır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

KPSS 2016/7 Sözleşmeli ataması: Yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır.
Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.