Sağlık Bakanlığı 2019 yeni logosu

Sağlık Bakanlığı duyurdu: “Diyetisyen alınacak”

Önemli uyarı: Bu bir personel alım ilanı değil, kadro tahsisi duyurusudur. Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı içerisinde toplam 16.000 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edileceğini duyurdu. Sözleşmeli Sağlık Personellerinin istihdam edilmesine dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, sağlık hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yataklı tedavi kurumlarına:

Verilen kadro sayıları

Unvan Kadro sayısı
Uzman hekim 8.232
Pratisyen 5.552
Ebe 998
Sağlık memuru 45
Hemşire 5
Diyetisyen 1
Diş hekimi 1
Psikolog 1
Sağlık teknikeri 1

Bu yıl toplamda 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

6 ay sonra: “Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları açıklandı”

Bilindiği üzere Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında alınacak 200 danışman için istihdam duyurusu 23/05/2018 tarihinde yapıldı ve başvurular alındı ve 6 ay sonra başvuru sonuçları açıklandı.

Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar (Ek:1} aşağıda belirtilen belgeleri 18/01/2019 tarihi mesai bitimine (saat 18.00) kadar Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Bütçe ve Projeler Dairesi Başkanlığı Dünya Bankası Satınalma Birimi’ne elden teslim edeceklerdir. Belirtilen tarihe kadar belgelerini teslim etmeyen adaylar sözleşme hakkını kaybedeceklerdir.

 • Lisans diploması (aslı veya noter onaylı sureti),
 • Başvuruda beyan edilen yüksek lisans diploması (aslı veya noter onaylı sureti),
 • Başvuruda beyan edilen iş tecrübelerine ait İş Deneyim Belgesi (SGK dökümü ile birlikte),
 • Başvuruda beyan edilen sertifikalar,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Ek:3 de yer alan form doldurulup aday tarafından imzalanacaktır.)
 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı yoktur yazısı (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

Sözlü Sınav

1) Sözlü sınav 08-09-10-11 Ocak 2019 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde (Bilkent Yerleşkesi, Üniversiteler mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001. Cad. No:9 Çankaya/ Ankara) yapılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

2) 08.01.2019 tarihinde Çocuk Gelişimci-1

09.01.2019 tarihinde Çocuk Gelişimci-2,

10.01.2019 tarihinde Fizyoterapist,

11.01.2019 tarihinde Sosyal Çalışmacı, Psikolog ve Diyetisyen sözlü sınavları yapılacaktır.

Sözlü sınav sonuçlarının duyurulması

Sözlü sınav sonuçları sınavların bitim tarihinden itibaren en geç on gün içerisinde https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/duyurular.html İnternet adresinde duyurulacaktır.

Yedek liste

Her bir pozisyon için yerleştirilmesi uygun görülen aday ile çeşitli sebeplerle sözleşme imzalanamaması halinde, sıralı adaylar ile sözleşme imzalanacaktır. Sıralı adaylarda puan eşitliği olması halinde, eşit puanlı adaylar arasında yeniden sözlü sınav yapılacaktır.

1) Yerleştirilmeye hak kazanan adaylara yazılı sözleşme daveti gönderilecektir.

2) Sözleşmeler, 31 Mayıs 2020 tarihine kadar yapılacaktır.

3) Sözleşmeler, danışmanın performans değerlendirmesine göre yıllık olarak yenilenecektir.

İletişim

T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü

Bütçe ve Projeler Dairesi Başkanlığı Dünya Bankası Satınalma Birimi

Adnan Saygun Cad. No:55

Sıhhiye/Çankaya/ ANKARA

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/duyurular.htm1

0312 565 59 17

0312 565 51 34

Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları: “Ek-1 liste”

Bilindiği üzere Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında alınacak 200 danışman için istihdam duyurusu 23/05/2018 tarihinde yapıldı ve başvurular alındı ve 6 ay sonra başvuru sonuçları açıklandı.

EK-1_Cocuk_Gelisimci

EK-1_Diyetisyen

EK-1_Psikolog

EK-1_Sosyal_Calismaci

EK-1 Fizyoterapist

Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları: “Ek-2 liste”

Bilindiği üzere Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında alınacak 200 danışman için istihdam duyurusu 23/05/2018 tarihinde yapıldı ve başvurular alındı ve 6 ay sonra başvuru sonuçları açıklandı.

EK-2_Cocuk_Gelisimci_1

EK-2_Cocuk_Gelisimci

EK-2_Diyetisyen

EK-2_Psikolog

EK-2_Sosyal_Calismaci

EK-2 Fizyoterapist

Sağlık Bakanlığı 2017 personel alımı diyetisyen

Sağlık Bakanlığı 79.000 sağlık personeli alacak!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yeni çalışma kapsamında 60.000 atama yapılacak. Bunun yanı sıra diğer açıklamalara göre hastanelere 19.000 işçi alımı yapılacaktır.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalara göre Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak bir çalışma gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından her okula bir sağlık personeli görevlendirmesi yapılacak.

60.000 Sağlık personeli

Daha önce yapılan açıklamalarda Türkiye genelinde 60.000 okul olduğu ifade edilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamalarında her okul için bir sağlık personeli ataması yapacaklarını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı bünyesinde okullarda görevlendirmek üzere 60.000 sağlık personeli ataması yapılacak.

Bu konu hakkında Bakan Koca açıklamalarında

Doktor değil ama okullarda bir sağlık personeli bulunması gerektiğine inanıyoruz ve planlıyoruz, ifadelerine yer vermişti.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından bu atamaların ne zaman ve ne şekilde yapılacağı belirtilmedi.

19.000 İşçi alımı

Tüm bunların yanı sıra eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 24 Haziran seçimlerinden önce yaptığı açıklamalarında hastaneler için 19.000 işçi alımı yapacaklarını belirtmişti. Bu açıklamaların ardından adaylar yeni Bakan Koca’dan bu alımlar hakkında bir açıklama beklemişti ancak Bakan Koca önceki haftaya kadar personel alımları hakkında bir açıklama yapmamıştı.

Bakan Koca yaptığı açıklamalarında hastanelerde personel sıkıntısı yaşamamak için gayret gösterdiklerini belirtti. Beklenen 19.000 işçi alımı hakkında adayların akıllarındaki soru işaretinin kaldırılması adına Bakanlık yetkililerinin bir açıklama yapması beklenmektedir.

Medihaber
https://www.medihaber.com/atamalar/saglik-bakanligi-79-bin-atama-yapacak-h6751.html
Sözleşmeli diyetisyenler kadroya geçecek mi?, kpss diyetisyen habeleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kamu Hastaneler Kurumu KPSS Diyetisyen

Sağlık Bakanlığı’na yeni personel alımları yapılacak!

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni personel alımı bekleyen adayların yüzünü güldürecek açıklamalar art arda geldi.

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı sona ermeden yeni alımlar yapacak. 27.000 personelin yetersiz olduğunu söyleyen Samsun Milletvekili Demircan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın yeni alımlar için çalışmalar yaptığını söyledi.

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Sözcüsü Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Sağlık Bakanlığı’nın 27.000 personele ek yeni alımlar yapacağını açıkladı. Kamubülteni‘nin meclisteki haber kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre Sağlık Bakanlığı’na 2018 yılı sona ermeden yeni personel alımları yapılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili bir açıklamada Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcüsü Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’dan geldi. Ahmet Demircan,

Evet, Türkiye’de sağlık alanında personel açığımız var. OECD ülkeleri ve Avrupa ortalamasının gerisindeyiz. Gerek hekim açığımız var gerekse de çalıştırdığımız sağlık personeli açığımız. Ama bu açıkları kapatabilmek için Türkiye’nin önemli bir gayretinin olduğunu da unutmayalım. Mesela geçtiğimiz yıl KPSS’yle 27.000 sağlık personeli aldık. Bu 27.000 sağlık personeli içerisine ihtiyaca göre hemşire, ebe, sağlık teknikeri ve teknisyenlerinden oluşan bir kadro atandı. Yeter mi? Yetmez. İnşallah bu sene, Sayın Bakanımız bu konuda gereken personel çalışmasını yapıyor, dedi.

Kamu Bülteni
http://www.kamubulteni.com/kamu-haberleri/az-once-aciklandi-saglik-bakanligi-na-yeni-personel-alimlari-h3797.html

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

KPSS 2018/5 tercih sonuçları 20 Haziran’da açıklanacak!

Sağlık Bakanlığı’nın 18.000 kişilik personel alım sonuçları 20 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak.

diyet kaynak, memurlar.net

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, memurlar.net Whatsapp hattına gelen videoda, KPSS 2018/5 tercih sonuçlarının 20 Haziran’da açıklanacağını söyledi. Gümüş, KPSS 2018/5 ile personel alımına toplamda 110.000 kişinin başvurduğunu da belirtti.

Sağlık Bakanlığı’nın 18.000 kişilik personel alımı için ÖSYM, 4 – 11 Haziran 2018 tarihleri arasında tercihleri almıştı.

sağlık bakanlığı diyetisyen alımı

Sağlık Bakanlığı geçici görevle Diyetisyen alımı yapıyor: Son başvuru 31 Temmuz!

Bakanlık merkezine geçici görevle Diyetisyen ve diğer sağlık personelleri alınacak…

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen projelerde görev almak üzere geçici görevlendirme ile personel alınacaktır.

Diyetisyen alım şartları

Alım yapılacak branşlar

 • Diş hekimi
 • Diyetisyen
 • Fizyoterapist
 • Tabip (Tercihen halk sağlığı uzmanı)
 • Çocuk gelişimcisi
 • İletişim fakültesi mezunu
 • Psikolog
 • Sosyolog

Ayrıca Halkla İlişkiler, Radyo-Televizyon ve Sinema, Gazetecilik, Sosyoloji ve Psikoloji bölümlerinde yüksek lisans veya doktora yapanların başvuruları da kabul edilecektir.

sağlık bakanlığı diyetisyen alımı

Sağlık Bakanlığı geçici görevle Diyetisyen alımı yapıyor: Son başvuru 31 Temmuz!

Bakanlık merkezine geçici görevle Diyetisyen ve diğer sağlık personelleri alınacak…

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen projelerde görev almak üzere geçici görevlendirme ile personel alınacaktır.

Diyetisyen alım şartları

 • Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında halen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapan personelden görevlendirme yapılacak olup,
 • Devlet Hizmet Yükümlüsü ve sözleşmeli personel olanlardan görevlendirme yapılmayacaktır.
 • Görev yapmak isteyen personelin fotoğraflı öz geçmişlerini eksiksiz bir şekilde doldurarak 31 Temmuz 2017 tarihine kadar sggm@saglik.gov.tr adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.