Cumhurbaşkanı: “Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; sağlık bakanlığının hemşire, hekim, sağlık memuru başta olmak üzere sağlık personeli alacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanlığı personel alımı açıklaması bekleyen adayları yakından ilgilendiren önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir hastaneleri konusunda yeni adımlar atılmaya başlandığını, yakın zamanda 3.600 yataklı Bilkent Şehir Hastanesi’nin de hizmete sunulacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın personel ihtiyacı var

Bakanlığın personel ihtiyacı olduğunu bildiklerini söyleyen Erdoğan, sağlık memuru, hemşire, ambulans şoförü gibi unvanlarda alımlar yapılacağını belirtirken, ilgili hastanelerin teknoloji ihtiyaçlarının da giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan,

6.000’in üzerinde ambulansa sahibiz. Yatak kapasiteleri artacak. 3.00 yataklı bilkent şehir hastanesini açıyoruz. Vatandaşımızın çektiği çileler son bulsun istiyoruz. Ambulans servisleriyle ve her şeyiyle, doktor noktasındaki sayımızı daha da artırmak, sağlık memuru, hemşire tüm bunlarda sayı artacak. Sağlık Bakanımızın ifade ettiği gibi burada çok ciddi bir eleman alımımız olacak. Bunlarla beraber de bu şehir hastanelerinde güçlü ekipmanlarla, güçlü ekiplerle, teknoloji olarak ileri bir teknoloji kullanılıyor. İstihdam ayrı, teknoloji ayrı. Bu konularda her şeyi tepeden tırnağa, nerelerde, ne tür aksama varsa bu adımlar atılacak, dedi.

Personel Sağlık Haber
ttps://www.personelsaglikhaber.net/guncel/cumhurbaskani-saglik-personeli-alacagiz-h77229.html

resmi gazete, TC Resmi gazete

Artık personel alım ilanları RG’de yayımlanacak!

10 Nolu Kararnameye göre, personel alım ilanları Resmi Gazete’de yayımlanacak.

Resmi Gazete’de yayımlanacağını düzenleyen 10 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin beşinci maddesi şu şekildedir:

MADDE 5- (1) Resmi Gazete’nin İlan Bölümünde; kamu kurum ve kuruluşları, bankalar, kamuya yararlı dernekler ve vergi muafiyeti tanınan vakıfların duyuru niteliğindeki metinleri yayımlanır. (2) Kamu kurum ve kuruluşları, personel alımına ilişkin tüm ilanlarını (ihtiyacını okullara öğrenci almak suretiyle karşılayanlar dahil), Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanınca belirlenen kurumun internet sitesi ve kendi internet sitelerinde duyurur.

KPSS DİYETİSYEN

Kocaeli Üniversitesi KPSS ile “Diyetisyen” alım ilanı!

Kocaeli Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde istihdam edilmek üzere 87 hemşire 10 büro personeli 10 diğer sağlık personeli olmak üzere 107 sağlık personeli alımı için ilan yayınlamdı. Başvurular başladı.

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet adresinden yayınlanan ilana göre Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde istihdam edilmek üzere 107 kişi sağlık personeli alımı yapılacak. Alımı yapılacak personelde;

 • 53 lisans mezunu hemşire,
 • 34 lise mezunu hemşire,
 • 10 büro personeli,
 • 1 sağlık fizikçisi,
 • 1 diyetisyen ve
 • 8 diğer sağlık personeli olmak üzere 107 sağlık personeli alacak.

Başvuru şartları;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki Memur olma şartlarını taşımak, sınav tarihi 18 yaşını tamamlamış olma, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisinin olmaması, görevini yapmaya engel fiziki ve ruhsal sağlık sorunu olmaması, 2016 yılında yapılan KPSS sınavına girmiş ve puan almış olmak.

Başvuru için gerekli belgeler;

KPSS sınav sonuç belgesi, diploma, 1 adet vesikalık fotoğraf, kimlik, erkekler için askerlik durum belgesi, Sözleşmeli personel başvuru formu,

Adaylar KPSS puan sıralamasına göre belirlenecek. KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak alımı yapılacak her kadro için 1 asil ve 1 yedek olmak üzere liste oluşturulacak. Başvuru yapacak adaylar için başvurular başlamış olup son başvuru tarihi 15 Şubat 2018 günü mesai bitimidir. Başvuru için gerekli belgeler ile birlikte Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Personel Bürosu’na şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Akdağ: “Daha çok personel istihdam edeceğiz”

Sağlık Bakanı Akdağ: Bunu yaptığımız için millet altı saatin içerisinde dünyanın en hain çetelerinden, en hain terör örgütlerinden birisinin dersini verip, onu bir tokatla yere seriyor.

kpss diyetisyenlik 2017

Biz bundan asla vazgeçmeyeceğiz. Bunu yaptıkça ülke güçlenecek, bunu yaptıkça ekonomimiz güçlenecek, bunu yaptıkça bütçemiz kuvvetlenecek, bütçemiz kuvvetlendikçe sizlerin özlük haklarınızı kuvvetlendireceğiz. Sizlerin imkanlarını genişleteceğiz, daha çok personel istihdam edeceğiz. Üstünüzdeki iş yükünü azaltacağız. Kazandığınız paraları da azaltmadan bunu yapacağız.

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Sağlık Bakanı Recep Akdağ,

Milletin güçlü olduğu bir sistemde yargıcı, Anayasa Mahkemesi, Meclisi ve Cumhurbaşkanı sadece millete hizmet ederek ayakta kalacağını anlar ve öğrenir, dedi.

Sözleşmeli diyetisyenler kadroya geçecek mi?, kpss diyetisyen habeleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kamu Hastaneler Kurumu KPSS Diyetisyen

Akdağ, Bingöl Devlet Hastanesi‘nin açılış töreninin kurumdaki konferans salonunda sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Mevcut sistemi eleştiren Akdağ, yeni anayasa ile milletin gücünün ötekilerin gücünün üstünde olacağını söyledi. Akdağ, mevcut sistemde bir Yargıtay başsavcısının, iktidar partisini kapatmaya yeltendiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Demokrasiyle yönetiliyoruz. Milletin gücü ötekilerin gücünün üstünde olması lazım. Bir yargı düşünün ki millet adına karar veriyor. Ancak yargının üst yönetimini millet seçmiyor, onlar kendi aralarında bunu seçiyorlar. İşte ondan sonra başımıza ‘FETÖ’ diye bir bela çıkıyor. Bir başsavcı 20 milyon insanın oy verdiği bir partiyi ‘Ben kapatacağım.’ diyor. Bir sistem düşünün ki Anayasa Mahkemesinden bu kapatılma talebi 6’ya 5 oyla reddediliyor. Ya kabul edilseydi ne olacaktı? Ne sıkıntılar çekerdik. Şimdi bu yeni gelen sistem, yargının üstünde de sizi güçlü kılıyor. Meclisin üstünde de sizi güçlü kılıyor.

Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ

Milletin üstünde bir güç tanımamaya kararlı olduklarını vurgulayan Akdağ, bu nedenle ayakta durduklarına dikkati çekti.

Akdağ, milletin üstünde güç tanımadıkları için terör örgütü PKK’nın kafasının ezilmiş bir biçimde paspasa dönüştüğünü dile getirerek, şöyle devam etti:

Bunu yaptığımız için millet 6 saatin içerisinde dünyanın en hain çetelerinden, en hain terör örgütlerinden birisinin dersini verip, onu bir tokatla yere seriyor. Biz bundan asla vazgeçmeyeceğiz. Bunu yaptıkça ülke güçlenecek, bunu yaptıkça ekonomimiz güçlenecek, bunu yaptıkça bütçemiz kuvvetlenecek, bütçemiz kuvvetlendikçe sizlerin özlük haklarınızı kuvvetlendireceğiz. Sizlerin imkanlarını genişleteceğiz, daha çok personel istihdam edeceğiz. Üstünüzdeki iş yükünü azaltacağız. Kazandığınız paraları da azaltmadan bunu yapacağız. Milletin güçlü olduğu bir sistemde yargıcı, Anayasa Mahkemesi, Meclisi ve Cumhurbaşkanı sadece millete hizmet ederek ayakta kalacağını anlar ve öğrenir.

memur, kpss, kamu personeli, kpss haberleri

Hastaneye personel alımında hile iddiası!

Yeni yapılan Elbistan Devlet Hastanesi’ne personel alımı için noter huzurunda yapılan kura çekimi sırasında bir kişinin adının iki kez okunduğunu ileri süren grup, protestoda bulundu.

memur, kpss, kamu personeli, kpss haberleri

Kahramanmaraş’ta yeni yapılan Elbistan Devlet Hastanesi’ne personel alımı için noter huzurunda yapılan kura çekiminde bir kişinin adının iki kez okunduğunu öne süren grup protestoda bulundu.

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği tarafından 14 Şubat 2017 tarihinde hizmete girecek Elbistan Devlet Hastanesine tıbbi sekreter, güvenlik ve temizlik işinde çalıştırılmak üzere 50 kişinin alınacağını işe toplam 3.646 kişi müracaat etti.

Sözleşmeli diyetisyenler kadroya geçecek mi?, kpss diyetisyen habeleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kamu Hastaneler Kurumu KPSS Diyetisyen

Sağlık Bakanlığı’ndan 16.000 sözleşmeli personel istihdamı

Sağlık Bakanlığınca, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülebilmesi amacıyla 2017’de 16.000 4/B’li (sözleşmeli) sağlık personeli istihdam edilecek.

yılbaşında beslenme, yeni yılda beslenme, yıl başında beslenme ve diyet, yeni yıl menüleri, yeni yıl zayıflama önerileri, 2017 zayıflama tiyoları

Sağlık Bakanlığı, 2017’de personel bulunmasında güçlük çekilen yerlerde 16.000 4/B’li (sözleşmeli) sağlık personeli istihdam edecek.

türkiye ve dünyada beslenme ve diyetetik eğitimi - gerçek diyetisyenler sitesi, gerçek diyetisyen, diyetisyen dünyası,

4/B’li (sözleşmeli) sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimlerinin 2017’de uygulanmak üzere belirlenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

türkiye ve dünyada beslenme ve diyetetik eğitimi - gerçek diyetisyenler sitesi, gerçek diyetisyen, diyetisyen dünyası,

Buna göre, personel bulunmasında güçlük çekilen yerler ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülebilmesi amacıyla 2017’de 16.000 4/B’li (sözleşmeli) sağlık personeli istihdam edilecek.

kpss diyetisyenlik 2017

 • Sağlık Bakanlığınca belirlenen pozisyonlarda
 • acil sağlık hizmetlerinde 220,
 • ilçe sağlık müdürlüklerinde 60,
 • Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı eğitim hastanelerinde 1.886,
 • entegre ilçe hastanelerinde 958,
 • yataklı tedavi kurumlarında 10.500,
 • Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı entegre ilçe hastanelerinde 422,
 • halk sağlığı laboratuvarlarında 34,
 • toplum sağlığı merkezlerinde 920,
 • sağlık evlerinde 1.000 olmak üzere toplam 16.000 4/B’li (sözleşmeli) sağlık personeli çalıştırılacak.

diyaliz diyetisyeni, renal diyetisyenlik, nefroloji diyetisyeni, diyaliz merkezinde diyetisyen

İstihdam edilecek personel unvan ve kadro sayısı:

Sağlık personeli unvanı Kadro sayısı
Uzman hekim 8.274
Hekim 6.669
Ebe 1.003
Sağlık memuru 45
Hemşire 5
Diyetisyen 1
Diş hekimi 1
Psikolog 1
Sağlık teknikeri 1

obeziteyle mücadele

Personel istihdamında zorluk çekilen yerlerde gönüllülük esasına göre devamlı sağlık hizmeti sunumu sağlanmış olacak.

medimagazin beslenme, medimagazin diyet, medimagazin.com, sağlık haber, sağlık magazin