diyetisyen iş ilanı, diyetisyen iş ilanları, diyetisyen iş ilanı, hastaneye diyetisyen iş ilanı, iş arayan diyetisyenler, işkur diyetisyen ilanları, beslenme ve diyetetik iş ilanları, sağlık bakanlığı personel alımları, diyetisyen iş ilanları 2017, gerçek diyetisyenler iş ilanları, kariyer.net diyetisyen

Kırşehir danışman diyetisyen iş ilanı

Hakan Han Ural Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi, Sağlık Bilimleri Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu diyetisyen arıyor!

Kırşehir’de bulunan Hakan Han Ural Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’na tam zamanlı çalışacak ekip arkadaşı arıyoruz.

Aranan nitelikler

  • Hitabeti düzgün,
  • Ekip çalışmasına uygun,
  • Özgüveni yüksek.

Son başvuru tarihi 31.07.2017‘dir.

Başvuru

Müracaat için lütfen buradaki ya da buradaki (Diyetisyen Hakan Han Ural) telefon numaralarını kullanınız.

 

yanlış 7 diyet algısı büşra güneş

Yanlış 7 diyet algısı

Gelişen zaman şartları içerisinde hayat düzenimizde birçok şey değişmiştir. Bunlardan biri de beslenme düzenimizdir.

Tarım ve hayvancılığın gelişmesi, katkı maddelerinin kullanılması, fast-food kültürünün yaygınlaşmasıyla dünyada ve Türkiye’de şişman olmak zenginlere özgü olmaktan çıkmıştır. Buna bağlı olarak bireyler dış görünüşlerinden rahatsız olup obeziteyle mücadeleye başladı. Günümüzde artan obezitenin farkında olan devletlerde bu işe el atmak durumunda kaldı.

Örneğin; Türkiye Obezite Araştırma derneğinin verilerine göre bu sayı Türkiye’de 5 milyar civarındadır.

Her ülkenin olduğu gibi Türkiye’nin de yaygın ve kalıplaşmış bir beslenme düzeni vardır. Bu da çeşitli diyet algılarının oluşmasına sebep olur.

Bu diyet algılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Algı: “Diyetin anlamını zayıflamak olarak görmek”

Diyet kelime anlamıyla sağlıklı beslenmek için uygulanan düzen demektir. Yani diyeti hastalıkların tedavisinde, zayıflamak, kilo almak ve genel vücut dengesini korumak amaçlı uygulamak mümkündür.

2. Algı: “Diyeti kısıtlama olarak görmek”

‘’sevdiğim bütün yiyecekler yasak’’ Aslında öyle değil ; önemli olan porsiyon kontrolüdür. Yasaklarla aç kalarak değil, tok olup şişkin olmadan da diyet yapılır.

3. Algı: “Ekmeği günah keçisi yapmak”

Oysa ekmeksiz diyet olmaz. Bizler yemekleri ekmeğin yanına katık olarak gören bir toplumken bu ekmeksiz diyetin sürdürülebilir olması mümkün mü? Hele ki ekmeğin karbonhidrat ihtiyacımızı, B vitamini ihtiyacımızı en masum şekilde karşıladığını biliyorsak.

4. Algı: “Mucizevi şok diyetler, zayıflama ilaçlarını kurtarıcı olarak görmek”

Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin en çok başvurduğu yollardır. Bu amacı bir yerde yerine getiriyor olsalar bile yanında sebep olduğu organ bozuklukları ölümle bile sonuçlanabilmektedir.

5. Algı: “Yeşil çayı diyetin olmazsa olmazı görmek”

Yeşil çayın düzenli kullanımda metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğunu biliyoruz. Ancak hiçbir besinin tek başına zayıflamaya etkisi olmadığını bilmemiz gerekir.

6. Algı: “Başkasına ait diyeti uygulamak”

Diyet herkesin yaşına, boyuna , kilosuna ve metabolizma durumuna göre kişisel olarak diyetisyenler tarafından planlanır. Yani diyet kişiye özeldir.

7. Algı: “Sporu sadece zayıflama aracı olarak görmek”

Belli bir süre mümkün olan en fazla spor yapılıp sonrasında spor bırakılır. Sonuçta verilen kilolar fazlasıyla geri alınır. Oysaki önemli olan düzenli fiziksel aktiviteyi yaşamımızda bulundurmaktır.

Sonuç olarak sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenmek bizim elimizdedir. Bunun için diyetisyenlerden yardım almamız ömrümüz boyunca kendimize vereceğimiz en güzel hediyemiz, sağlıklı bir vücut için değmez mi?
dytbusragunes@gmail.com

Gerçek Diyetisyenler Sitesi Uzman Yazarı - Diyetisyen Büşra Güneş

diyetisyen iş ilanı, diyetisyen iş ilanları, diyetisyen iş ilanı, hastaneye diyetisyen iş ilanı, iş arayan diyetisyenler, işkur diyetisyen ilanları, beslenme ve diyetetik iş ilanları, sağlık bakanlığı personel alımları, diyetisyen iş ilanları 2017, gerçek diyetisyenler iş ilanları, kariyer.net diyetisyen

Kırşehir danışman diyetisyen iş ilanı

Hakan Han Ural Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi, Sağlık Bilimleri Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu diyetisyen arıyor!

Müracaat için lütfen 0543 339 49 20 ya da 0544 646 5255 (Diyetisyen Hakan Han Ural) numaralarını kullanınız.

Bu ilan Gerçek Diyetisyenler Sitesi’ne Şeyda Ergün tarafından iletilmiştir. Gerçek Diyetisyenler Sitesi’nde yayımlanan iş ilanları bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır ve ilanın içeriğinin doğruluğundan ve yasalara uygunluğundan ilan sahibi sorumludur. Bu sitede yayımlanan iş ilanları nedeniyle oluşabilecek herhangi bir mağduriyet ya da zarardan Gerçek Diyetisyenler Sitesi ve site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

karnabahar köftesi, karnıbahar köfte

Karnabahar köftesi tarifi

Bir porsiyonunda 5 adet bulunan karnabahar köftesinin kalorisi yaklaşık 103 kkal’dir. Malzemeleri ve hazırlanışına aşağıda yer verilmiştir.

4 porsiyon için malzemeler

• 500 gr karnabahar
• 2 adet orta boy havuç
• 1 adet orta boy kuru soğan
• Çeyrek demet maydanoz
• 1 adet orta boy patates
• 1 adet tavuk yumurtası
• 1 tatlı kaşığı tuz
• 1 tatlı kaşığı kekik
• 1 tatlı kaşığı karabiber
• 2 tatlı kaşığı pul biber
• 2 yemek kaşığı zeytinyağı

karnabahar köftesi, karnıbahar köfte

Karnabahar köftesinin hazırlanışı

Karnabahar, patates ve havuçlar haşlanır. Ayrı bir kapta çatalla ezilir. Üzerine ince kıyılmış maydanoz ve soğan eklenir. Yumurta da kırılınca sırayla baharatlar eklenir. Zeytinyağını da ekleyince karışım bir miktar yoğurulur. Köfte haline getirilip yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizilir. 175°C fırında yaklaşık 25-30 dakika pişirilir.
Servis önerisi olarak yanında yoğurt tüketebilirsiniz…

Afiyet olsun…

Gerçek Diyetisyenler Sitesi Uzman Yazarı - Diyetisyen Büşra Güneş

uzmanın tüm yazılarıdiyetisyenden online diyet alsoru sor

Eğer siz de Gerçek Diyetisyenler Sitesi‘nde uzman yazar olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bize ulaşabilirsiniz: