İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

İnBody 770

Dereceli araştırma analizi için InBody770…

inbody vücut analiz yağ cihazı, gerçek diyetisyenler sitesi

Ölçüm sistemi tahminsel veriye dayalı değildir. Yaş ve Cinsiyet sadece referans aralıklar için gerekli olup,ölçüm sonuçlarını değiştirmez. Cihazın software programı orjinal Inbody programıdır. Cihazdan gelen veri dışında,sonradan eklenen ve bilimsel olmayan hiç bir veriyi içermez.

image InBody770, tıbbi araştırmalar, hastanın izlenmesi, spor hekimliği gibi durumlarda kullanılan doğru sonuçları ve çok sayıda ölçüm çıkışları ile kaliteli bir vücut kompozisyonu analizörüdür. Bir araştırma kaynağı olarak kullanılabilen  InBody770, dünyanın en ünlü hastanelerinin birçoğu ve doktorları tarafından araştırma aracı olarak kullanıyor.Dünyanın en üst segment bia cihazıdır.
inbody vücut analiz yağ cihazı, gerçek diyetisyenler sitesi
İnBody 770, profesyonellerin deneyimlerine dayanılarak geliştirilmiştir

Kullanıcı dostu arayüzü,tamamen Türkçe cihaz menüsü ve isteğe bağlı Türkçe sesli rehberlik ile herkesin kolayca InBody Testi alabilmesini sağlar.

Vücut kompozisyonundaki ilerleyen değişimi izleyin.

Uygun çıkışları ile InBody Sonuç Sayfasını özelleştirme.

InBody sonuçları sayfalarının üç farklı türü daha detaylı analiz yapabilmek için sağlanmıştır. (Vücut Suyu Sonuç sayfaları ve Çocuklar için Sonuç Sayfaları)

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

İnBody 770, tıbbi tedavinin her türü için yararlı ve çeşitli analiz sağlar

Viseral Yağ Alanı (VFA), birçok yaşam tarzı hastalıklarına yol açan bağırsak obezitesini gösterir.

ECW Oranı, segmental tarafından su dengesini gösterir ve bireyin beslenme durumunu belirlemeye yardımcı olur.

Yalın segmental analizi, vücudun ayrı ayrı her kesimi için kas yeterliliğini gösterir.

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

Dünyanın en iyi teknolojisi, küresel patentlerle korunmaktadır

Vücudunuzun tek anını yakalayabilen SMF-BİA teknolojisidir.

DEXA, vücut kompozisyonu analizi için standart donanımı ve 0,984’ lük yüksek korelasyon katsayısı ile büyük bir doğruluğa sahiptir.

Güvenilir teknolojisi, segment ve çoklu frekanslar tarafından empedansları ve reaktans değerlerini sağlar.

İki farklı test modu

Bireysel kullanıcılar için kolaylık sağlayan Self Modu, sadece yükseklik (boy) girişi gerektirir. Profesyonel Modu, ekranında daha ayrıntılı danışmanlık bilgilerini sağlar.

Kablosuz Bağlantı

Wi-Fi veya Bluetooth yoluyla Lookin’Body (veri yönetimi yazılımı) ve BSM170 (ölçeri) bağlayın. Looking’Body ile InBody 770’ i uzaktan kontrol eder.

image

Bir bakışta vücut kompozisyonunu değerlendirme ve beslenme bilgileri.

 • Vücut Kompozisyonu Analizi: Vücut ağırlığı toplam vücut suyu, Protein, Mineraller ve Vücut Yağ Kütlesinin toplamıdır. Sağlıklı kalmak için dengeli bir vücut kompozisyonunu korumak gerekir.
 • Kas-Yağ Analizi: Vücut ağırlığı, kas kütlesi ve yağ kitlesidir. Bir iskelet kası kütlesi kemiklerle bağlanmış kas miktarıdır. Düşük yağ kütlesi ile yüksek iskelet kası kütlesi güçlü bir vücudu gösterir.
 • Obezite Analizi: Vücut kitle indeksi boy ve kilo ile obeziteyi belirlemek için kullanılan bir endekstir. PBF, vücut ağırlığına kıyasla vücut yağ yüzdesidir.
 • Yalın Denge: Kasların vücutta yeterince gelişip gelişmediğini değerlendirir. Alt bar olan mevcut ağırlığı gösterirken, üst bar ise ideal kilo- kas kütlesi karşılaştırmasını göstermektedir.
 • Ödem: ECW Oranı – toplam vücut suyundaki hücre dışı su oranı- vücut su dengesinin önemli bir göstergesidir.
 • Viseral Yağ Alanı: Viseral yağ alanı, karındaki iç organları çevreleyen yağın tahmin edilen kısmıdır. Sağlıklı kalmak için viseral yağ alanını 100cm²’ nin altında koruyunuz.
 • Ek Bilgiler: Çeşitli besin çıktıları, obezite derecesi, vücut hücre kütlesi (BCM), kemik mineral içeriği (BMC), bazal metabolizma hızı (BMH), kol çevresi (AC), kol kası çevresi (AMC) gibi bilgileri sağlamaktadır.
 • Kilo Kontrolü: İyi bir vücut dengesi için ağırlık, kas kütlesi ve vücut yağ kütlesinin tavsiye edilen ölçümüdür.
 • Vücut Suyu Bileşimi: Toplam Vücut suyu hücre dışı su ve hücre içi su toplamıdır. Sağlıklı kalmak için dengeli bir vücut kompozisyonunu korumak gerekir.
 • ECW Oranı Analizi: ECW Oranı – toplam vücut suyundaki hücre dışı su oranı- vücut su dengesinin önemli bir göstergesidir.
 • Segmental Vücut Suyu Analizleri: Vücut suyu miktarının vücutta yeterli bir şekilde dağılıp dağılmadığını değerlendirir. Her çubuk, ideale göre vücut suyunu gösterir.
 • Segmental ECW Oranı Analizi: Segmental ECW Oranı toplam vücut suyunun hücre dışı suya oranıdır.
InBody770 Vücudun her 5 segmentinde (sağ kol, sol kol, gövde, sağ bacak, sol bacak) 6 farklı frekans (1kHz, 5kHz, 50kHz, 250kHz, 500kHz, 1000kHz) kullanılarak 30 empedans ölçümü.

Vücudun her 5 segmentinde (sağ kol, sol kol, gövde, sağ bacak, sol bacak) 3 farklı frekans (5kHz, 50kHz, 250kHz) kullanarak 15 reaktans (Xc) ölçümü.

Elektrod yöntemi Tetrapolar 8-Nokta Dokunsal Elektrotlar
Ölçme Yöntemi Doğrudan Segmental Çok frekanslı – Biyoelektrik Empedans Analizi Yöntemi (DSM-BIA)
Vücut Kompozisyonu Hesaplama Yöntemi Ampirik Tahmin Kullanmadan Ölçme(Tahmine dayalı ölçüm yapmaz)
Boyutlar 520 (W) x 870 (L) 1200 (H) x: mm
İnç: 20,4 (W) x 34,3 (L) 47,2 (H) : inch
Ekipman Ağırlığı 45 kg (99 ıbs)
Test Ağırlık Aralığı 10 ~ 250 kg (22 ~ 551 Ibs)
Test Yaş Aralığı 3 ~ 99 yıl
Yükseklik Aralığı 95 ~ 220cm (3 ft. 1.4in. ~ 7 ft. 2.6in).
Çıktılar (InBody Sonuç Sayfası) Hücre içi su, Hücre dışı su, protein, mineral, vücut yağ kitlesi, yumuşak yalın kütlesi, yağsız kütle,

İskelet kas kütlesi, Ağırlık

VKİ, Vücut Yağ Yüzdesi, Bel-Kalça Oranı (WHR)

Segmental Yumuşak Yalın Kütle, Segmental Yumuşak Yalın Kütle Oranı, Segmental Yağ Kütlesi, Segmental Yağ Kütle Oranı

Ödem, Segmental Ödem

Viseral Yağ Alanı

Beslenme Değerlendirmesi (Protein, Mineral, Yağ)

Vücut Dengesi

Vücut Gücü

Sağlık Tanısı

Hedef Kilo, Kilo Kontrolü, Yağ Kontrolü, kas kontrolü, Fitness Puanı

Obezite Derecesi, BCM, BMC, Bazal Metabolizma Hızı (BMH), AC, AMC

Vücut Kompozisyonu Tarihi (10 ölçüm sonucu)

Empedans

Reaktans

Çıktılar (InBody Çocuklar için Sonuç Sayfası) Yükseklik, Vücut suyu, protein, mineral, Vücut yağı

Beslenme Değerlendirmesi (Protein, Mineral, yağ), Ağırlık, İskelet Kası Kütlesi

Vücut Şekli Grafiği

Büyüme Tablosu (Boy, Kilo), Hedef Kilo, Kilo Kontrolü, kas kontrolü, yağ kontrolü

VKİ, Vücut Yağ Yüzdesi, Çocuk Obezite derecesi, Bazal Metabolizma Hızı (BMH)

Artış Puanı

Empedans

image
inbody vücut analiz yağ cihazı, gerçek diyetisyenler sitesi

“Inbody” hakkında merak edilenler…

Firmamız, INBODY Markasının Türkiye Temsilciliğini yapmak üzere 2016 yılında kurulmuştur. INBODY markası dünyada sektörün lider firmasıdır.

Teknoloji alanında son derece gelişmiş olan INBODY, Güney Kore markasıdır.

Firmamızı kurarken, hizmet vereceğimiz sektöre katkı sağlamak ve çeşitli alternatifler yaratmak fikri, öncelikli amacımız olmuştur. Firma olarak uzun yıllardır sektörün içinden gelen uzman kadromuz ile satış ve satış sonrası hizmet konusunda ödün vermeden çalışmaktayız.

InBody 570 Özel kampanya ve takas olanağı!

Medikal Sektörde Obezite, Spor ve Egzersiz Fizyolojisi, Fizik Tedavi, Estetik ve Güzellik alanlarında hizmet vermekteyiz.

Firmamız müşteri odaklı çalışmaktadır ve müşterilerine en iyi kaliteli hizmeti hızlı bir şekilde sunmaktadır. Ürün portföyümüz sizlerin, arzu ve görüşleri doğrultusunda hızla genişleyerek artmaktadır.

İnBody 770

Ürünlerimizi markalarının bilinen, kullanımı yaygın olan, pratik kullanımlı, bilimsel alt yapısı oluşmuş, uluslararası kalite standartlarına sahip ürünler arasından seçerek, sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Satış sonrası teknik servisimiz ve ürünlerimizin Türkçe kullanım kılavuzları bulunmaktadır. Firmamız yurt içi ve yurt dışı fuarlar, kongreler ve sektörel toplantılara katılarak teknolojik ve diğer gelişmeleri takip edip, bu konuda müşterilerini de bilgilendirecektir.

İnBody 570

Ürün kalitesi, satış ve satış sonrası destek, kaliteli hizmet anlayışı ile sizlere hizmet etmekten onur duyarız.

InBody570

InBody 570 Özel kampanya ve takas olanağı!

InBody 570 modeli ile eski ürünlerinizi takas yapabilir, veya Türkiye ye özel fiyatları ile üst düzey bir cihaza uygun şartlarda sahip olabilirsiniz.

inbody, inbody türkiye, in body, Inbody

 • Cihaz multifrekans akım uygular.
 • 500 kHz frekansa kadar ulaşır ve ödem tespiti yapar.
 • Yapmış olduğu ödem tespitini hiç bir PC veya yazıcıya bağlamanıza gerek kalmadan kendi ekranı üzerinden de gösterir.
 • Orijinal ürün yazılımı ile cihazdan gelmeyen hiç bir veriyi içinde barındırmaz.
BEBİS ikinci el mavi elma yazılım turgay papakçı diyetisyen

Mavi Elma Mağaza “İkinci el cihazları” incelediniz mi?

Mavi Elma Mağaza, kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği hizmetler sayesinde yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamıştır.
Bu başarının ve gelişimin arkasında nitelikli insan kaynağı, bilgi birikimi ve güvene dayalı iş ilişkileri yer almaktadır.
Bu anlayış çerçevesinde tutkuyla bağlı olan Mavi Elma Mağaza’da yer alan ikinci el ürünlerle beslenme ve diyet danışmanlık merkezinizi ya da bağlı olduğunuz sağlık kuruluşunu profesyonel ekipmanlarla tamamlayacaksınız…
manisa

Manisa’nın vücut analiz ölçümleri ücretsiz yapılacak

Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yunusemre Kent Konseyi ile birlikte vatandaşların hem doğru yaşam alışkanlığı kazanması hem de bunun yanına sporu da katmaları için vücut analiz protokolü imzaladı.

baskül kantar diyet tartı

Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü obeziteyle mücadele etmek amacıyla insanların vücut ölçüm analizlerini ücretsiz olarak yapacak. Bu kapsamda Halk Sağlığı Müdürlüğü, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yunusemre Kent Konseyi ile birlikte protokol imzaladı. İlk olarak Manisa’da görev yapan basın mensuplarının vücut analiz ölçümleri Dr. Sebile Cinali ve Diyetisyen Burcu Bayraktar tarafından yapıldı. Manisa Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Engin Yıldırım, halk sağlığı olarak kişilerin doğru yaşam alışkanlıkları ve doğru beslenmenin yanında hayatlarına hareketi ve sporu katmaları, sonrasında da bütün bu davranış değişikliklerinin ölçülebilir olması adına bir proje geliştirmek istediklerini söyledi. Bu projeyle Halk Sağlığı bünyesine katılan vücut ölçüm analiz cihazlarıyla projeye katılan herkesin vücut analizlerini yapacaklarını kaydeden Yıldırım, kas, yağ, su ve iskelet sistemiyle ilgili veriler elde edeceklerini belirtti. Yıldırım, “Aile hekimleri tarafından kişilerin hormon tahlilleri ve kan tahlilleri yapıldıktan sonra obezite birimindeki hekim ve diyetisyen kontrolündeki tüm paydaşlara kendilerine özel diyetler uygulanacak. Manisa’da yapılan tüm spor branşları üyelerimiz tanıtılacak. ” dedi.

TARTI Vücut analiz cihazı, yağ ölçüm cihazı, TANITA

Üç hedef

Yıl sonuna kadar yapılan çalışmanın sonunda belirlenen üç hedefi görmek istediklerini vurgulayan,

Birincisi biz bireysel olarak bu doğru davranışlarla kaç kilo verdik. Ama bu verdiğimiz kiloları nereden verdik. Kastan mı verdik, yağdan mı verdik. İkincisi bu davranış değişikliğinden sonra üyelerimizden kaç tanesi normalde kullandıkları şeker ilacını artık kullanmıyor, tansiyon ilacını artık kullanmıyor, kolesterol ilacını kullanmıyor, sağlıklı değerlere ulaştı. Bunu görmek istiyoruz. Üçüncüsü ve en önemlisi uzun yıllardır amatör olarak herhangi bir sporu yapmıyoruz. Acaba kaçımızı bu her branşta sporla tanıştıktan sonra tekrar spor yapmaya başlayacak. Bu üç faydayı yıl sonunda görmek istiyoruz, dedi.

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

Veriler raporlanacak

Ölçümlerin halk sağlığında haftanın üç günü ücretsiz olarak yapılacağını ifade eden Yıldırım, 6 cihazın bulunduğunu belirterek özellikle bunları 17 Nisan’dan sonra açılacak olan sağlık yaşam çadırlarında kullanacaklarını söyledi. Diyetisyenlerin ayda bir yaptığı çalışmaları müdürlüğe göndereceğini kaydeden Yıldırım, diyetisyenlerin başarı oranlarının ölçüleceğini ve döner sermayeden yüzde 20 civarında bir destek verileceğinin altını çizdi. Yıldırım, toplanan bütün verilerin bir rapor halinde bakanlığa sunulacağını vurguladı. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya ve Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan da birer konuşma yaparak projenin hayırlı olmasını diledi.

yenimanisa.com.tr/manisa-nin-vucut-analiz-olcumleri-ucretsiz-yapilacak/3401/
tanita vücut analiz cihazı, inbody body composition analiser

İnBody 570

InBody570, sağlığınıza ilk ve tek akıllı çözüm…

image

Ölçüm sistemi tahminsel veriye dayalı değildir. Yaş ve Cinsiyet sadece referans aralıklar için gerekli olup,ölçüm sonuçlarını değiştirmez. Cihazın software programı orjinal Inbody programıdır. Cihazdan gelen veri dışında,sonradan eklenen ve bilimsel olmayan hiç bir veriyi içermez.

image

İnBody 570 profesyonel kullanım için kullanıcı dostu ara yüzü

Kullanıcı dostu Türkçe arayüzü, Türkçe sesli rehberlik ile herkesin kolayca InBody Testi alabilmesini sağlar.

Vücut kompozisyonundaki ilerleyen değişimi izleyin.

Uygun çıkışları ileTürkçe InBody Sonuç Sayfasını özelleştirme.

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

İnBody 570 tıbbi tedavinin her türü için yararlı ve çeşitli analiz sağlar

Viseral Yağ Alanı (VFA), birçok yaşam tarzı hastalıklarına yol açan bağırsak obezitesini gösterir.

ECW Oranı, segmental tarafından su dengesini gösterir ve bireyin beslenme durumunu belirlemeye yardımcı olur.

Yalın segmental analizi, vücudun ayrı ayrı her kesimi için kas yeterliliğini gösterir.

İki farklı test modu

Bireysel kullanıcılar için kolaylık sağlayan Self Modu, sadece yükseklik (boy) girişi gerektirir. Profesyonel Modu, ekranında daha ayrıntılı danışmanlık bilgilerini sağlar.

Kablosuz bağlantı

Wi-Fi veya Bluetooth yoluyla Lookin’Body (veri yönetimi yazılımı)bağlayın.

Looking’Body ile InBody 570’ i uzaktan kontrol eder.

Lookin’Body Veri Yönetimi Yazılımı: En iyi yol PC’nizden yönetin.

InBody570 ile Kablosuz Bağlantı

Wi-Fi veya Bluetooth yoluyla InBody570’ i bilgisayarınıza bağlayın. Kullanıcı verileri PC’nizde listelenecektir ve bunu kullanarak InBody570’ i uzaktan kontrol edebilir, kullanıcının detaylarını kaydedebilir ve e-posta hizmeti ile randevuları yönetebilirsiniz.

tanita vücut analiz cihazı, inbody body composition analiser

Stratejik danışmanlık

Her kategorinin vücut kompozisyonu geçmişi grafiği bir bakışta vücut kompozisyonunuzdaki değişikliği görmenize yardımcı olur. Böylece, her danışman daha kişiselleştirilmiş bir sağlık için yorum yapabilir.

Bir bakışta vücut kompozisyonunu değerlendirme ve beslenme bilgileri

 • Vücut Kompozisyonu Analizi: Vücut ağırlığı toplam vücut suyu, Protein, Mineraller ve Vücut Yağ Kütlesinin toplamıdır.
 • Kas-Yağ Analizi: Vücut ağırlığı, kas kütlesi ve yağ kitlesidir. Düşük yağ kütlesi ile yüksek iskelet kası kütlesi güçlü bir vücudu gösterir.
 • Obezite Analizi: Vücut kitle indeksi boy ve kilo ile obeziteyi belirlemek için kullanılan bir endekstir.
 • Segmental Yalın Denge: Kasların vücutta yeterince gelişip gelişmediğini değerlendirir. Alt bar olan mevcut ağırlığı gösterirken, üst bar ise ideal kilo- kas kütlesi karşılaştırmasını göstermektedir.
 • ECW Oranı: ECW Oranı – toplam vücut suyundaki hücre dışı su oranı- vücut su dengesinin önemli bir göstergesidir.
 • Vücut Kompozisyonu Geçmişi: Vücut kompozisyonu değişim tarihini takip ediniz. İlerlemenizi izlemek için periyodik InBody Testi’ne giriniz.
 • InBody Puanı: Bu skor vücutta kas, yağ ve su içeren vücut kompozisyonu değerlendirilmesini gösterir.
 • Kilo Kontrolü: İyi bir vücut dengesi için ağırlık, kas kütlesi ve vücut yağ kütlesinin tavsiye edilen ölçümüdür.
 • Vücut Dengesini Değerlendirme: Segmental Yalın Analizine dayanarak vücudun dengesini değerlendirir.
 • Segmental Yağ Analizi: Vücuttaki yağ miktarının yeterli bir şekilde dağılıp dağılmadığını değerlendirir.
 • Artış grafik ile özel olarak tasarlanmış sonuç sayfaları çocuklar için kullanılabilir.
 • Artış Grafik: Aynı yaş grubundaki çocukları akranları arasında boy ve kilo bakımından karşılaştırır. Büyüme Puanı

Daha iyi vücut kompozisyonları ile uzun boylu veya sağlıklı çocukların daha yüksek puanlara sahip olması daha muhtemeldir.

inbody, inbody türkiye, in body, Inbody

InBody 570 Vücudun her 5 segmentinde (sağ kol, sol kol, gövde, sağ bacak, sol bacak) 3 farklı frekans (5kHz, 50kHz, 500kHz,) kullanılarak 15 empedans ölçümü.
Elektrod yöntemi Tetrapolar 8-Nokta Dokunsal Elektrotlar
Ölçme Yöntemi Doğrudan Segmental Çok frekanslı – Biyoelektrik Empedans Analizi Yöntemi (DSM-BIA)
Vücut Kompozisyonu Hesaplama Yöntemi Ampirik Tahmin Kullanmadan Ölçme(Tahmine dayalı ölçüm yapmaz)
Boyutlar 522 (W) × 893 (L) × 1113 (H): mm
20.55 (W) × 35.16 (L) × 43.82 (H): inch
Ekipman Ağırlığı 24 kg (52,9 lbs)
Test Ağırlık Aralığı 10 ~ 250 kg (22 ~ 551 Ibs)
Test Yaş Aralığı 3 ~ 99 yıl
Yükseklik Aralığı 95 ~ 220cm (3 ft. 1.4in. ~ 7 ft. 2.6in).
Çıktılar (InBody Sonuç Sayfası) Vücut Kompozisyonu Analizi (Toplam Vücut Suyu, Protein, Yumuşak Yalın Kütle, Mineraller, Yağsız Kütle, Vücut Yağ Kütlesi, Ağırlık)

Kas-Yağ Analizi (Ağırlık, İskelet Kası Kütlesi, Vücut Yağ Kitlesi)

Obezite Analizi (Vücut Kitle İndeksi, Vücut Yağ Yüzdesi)

Yalın Segmental Analizi (Geçerli ağırlığa / ideal kiloya dayanarak; Sağ Kol, Sol Kol, Gövde, Sağ Bacak, Sol Bacak)

ECW Oran Analizi (Hücre dışı su oranı)

Vücut Kompozisyonu Tarihi (Ağırlık, İskelet Kası Kütlesi, Vücut Yağ Yüzdesi, ECW Oranı)

InBody Puanı

Vücut tipi (BMI / Vücut Yağ Yüzdesine dayanarak: Hafif Obez, Atletik Şekil, Obezite, Kas Şekli, Ortalama, Slim)

Kaslı, Slim Sarcopenic Obezite, İnce, Hafif İnce

Kilo Kontrolü (Hedef Kilo, Kilo Kontrolü, Yağ Kontrolü, Kas Kontrolü)

Obezite Değerlendirmesi (VKİ, Vücut Yağ Yüzdesi)

Beslenme Değerlendirmesi (Protein, mineraller, Yağ Kütlesi)

Vücut Dengesi (Yukarı, Aşağı, Yukarı-Aşağı)

Segmental Yağ Analizi (Sağ Kol, Sol Kol, Gövde, Sağ Bacak, Sol Bacak)

Segmental Çevresi (Boyun, Göğüs, Karın, Kalça, Sağ Kol, Sol Kol, Sağ uyluk, Sol Uyluk)

Araştırma Parametreleri (Hücre içi Su, Ekstrasellüler Su, İskelet Kası Kütlesi, Bazal Metabolizma Hızı, Bel-Kalça Oranı, Bel Çevresi, Viseral Yağ Seviyesi, Obezite Derecesi, Kemik Mineral içeriği , Vücut Hücre Kütlesi, Kol Çevresi, Kol Kası Çevresi), Kan Basıncı (Sistolik, Diastolik, Nabız, Arter Basıncı, Nabız Basıncı ortalaması)

Sonuçları Yorumlama QR Code

Empedans

Çıktılar (InBody Çocuklar için Sonuç Sayfası) Vücut Kompozisyonu Analizi (Toplam Vücut Suyu, Protein, Mineraller, Vücut Yağ Kütlesi, Ağırlık)

Kas-Yağ Analizi (Ağırlık, İskelet Kası Kütlesi, Vücut Yağ Kitlesi)

Obezite Analizi (Beden Kitle İndeksi, Vücut Yağ Yüzdesi)

Büyüme Grafik (Boy, Kilo)

Vücut Kompozisyonu Tarihi (Boy, Kilo, İskelet Kası Kütle, Vücut Yağ Yüzdesi)

Büyüme Puanı

Obezite Değerlendirmesi (VKİ, Vücut Yağ Yüzdesi)

Beslenme Değerlendirmesi (Protein, mineraller, Yağ Kütlesi)

Vücut Dengesi (Yukarı, Aşağı, Yukarı-Aşağı)

Yalın Segmental Analizi (Sağ Kol, Sol Kol, Gövde, Sağ Bacak, Sol Bacak)

Araştırma Parametreleri (Hücre içi Su, Ekstrasellüler Su, Bazal Metabolizma Hızı, Çocuk Obezite derecesi, Kemik Mineral İçeriği, Vücut Hücre Kütlesi) Kan Basıncı (Sistolik, Diastolik, Nabız, Arter Basıncı ortalama, Nabız Basıncı)

Sonuçları Yorumlama QR Code

Empedans

image

inbody 370 s, inbody 370s

İnbody 370S

 • Grafiksel analiz ile vücut kompozisyon gelişimi takibi
 • Bölgesel Yağ Kg. ve Kas Kg. analizi
 • Kişinin kilosuna uygun egzersiz planlaması
 • 7 inch LCD renkli dokunmatik ekran
 • Bilgisayara Wi-Fi yada Bluetooth ile veri aktarımı
 • USB ile bilgi depolama imkanı
 • USB sürücüsü ile kolay upgrade edebilme özeliği
 • Türkçe Bilgisayar Programı
 • Türkçe Cihaz Menüsü

inbody, inbody türkiye, in body, Inbody

Ölçüm parametreleri

Yetişkinler için

 • Toplam Vücut Sıvısı, Protein, Mineral, Vücut Yağ Kg.,
 • İskeletsel Kas Kg.
 • BMI, Yüzdesel Vücut Yağı, Bel-Kalça Oranı (WHR)
 • Bölgesel Yağ Kg., Bölgesel Kas Kg.
 • Kilo Kontrolü, BMR
 • Beslenme Değerlendirmesi
 • Fitness Skoru, Egzersiz Planlayıcısı
 • Her Frekans için Bölgesel Impedans Değerleri

Çocuklar için

 • Gelişim Tablosu (Boy/Kilo), Vücut Denge Tablosu
 • Toplam Vücut Sıvısı, Protein, Mineral, Yağ Kg., İskeletsel Kas Kg.
 • BMI, Vücut Yağ Yüzdesi
 • Obezite Derecesi, Kilo Kontrol, BMR
 • Beslenme Değerlendirmesi
 • Gelişim Skoru
 • Her Frekans için Bölgesel Impedans Değerleri

image
Teknik özellikleri

 • Boyutlar : 552 (W) x 874 (L) x 1059 (H): mm.
 • Renk : Beyaz
 • Ekran Ünitesi : 1024 x 600  7 inch Dokunmatik Renkli LCD
 • Frekanslar : 5, 50, 250 kHz
tanita vücut analiz cihazı, inbody body composition analiser

İnBody 270

İnBody 270’in ölçüm sistemi tahminsel veriye dayalı değildir…

image

Yaş ve cinsiyet sadece referans aralıklar için gerekli olup, ölçüm sonuçlarını değiştirmez. Cihazın yazılım programı orijinal Inbody programıdır. Cihazdan gelen veri dışında,sonradan eklenen ve bilimsel olmayan hiç bir veriyi içermez.

Profesyonel kullanım için kullanıcı dostu ara yüzü

 • Kullanıcı dostu arayüzü, sesli rehberlik ile herkesin kolayca InBody testi alabilmesini sağlar.
 • Bluetooth bağlantı ile kablosuz aktarım
 • Türkçe cihaz menüsü
 • Termal yazıcı ile bağlanarak küçük ve basit termal sonuçları yazdırabilirsiniz. (opsiyonel)

Bir kişi bilgileri kolayca yükleyebilir, taşıyabilir ve cihazı gizleyebilir

 • Montaj olmadan süreci kolayca yükleme ve kaldırma.
 • Cihaz sadece 14 kg ağırlığındadır ve bu hafifliği ile hareketlerinizi engellemez.

Şık tasarımıyla “Disinguished Tasarım Ödülü”nü kazanmıştır.

 • Benzersiz özel tasarım
 • Alanın ekonomik kullanımı için ultra-ince tasarım Müşteriler ile tasarlanmış, rahat ve verimli mekan organizasyonu
 • Termal Yazıcı ile her zaman ve her yerde test sonuçlarını yazdırabilirsiniz. (opsiyonel)
 • Taşınabilir çantası, InBody270’in elverişli ve güvenli taşınmasına yardımcı olur. (opsiyonel)
 • SD400, opsiyonel ekipmanlar ve InBody270 arasındaki, kullanım uyumluluğunu artırır.

Bir bakışta Vücut kompozisyonunu değerlendirme ve beslenme bilgileri

imageVücut Kompozisyonu Analizi: Vücut Kas Kütlesi ve Vücut Yağ Kütlesinin bar uzunluklarını karşılaştırın. Uzun kas kütlesi barı, yağ kütlesi ile karşılaştırılır, güçlü olan gövdedir.

Obezite Analizi: Vücut kitle indeksi boy ve kilo ile obeziteyi belirlemek için kullanılan bir endekstir. PBF, vücut ağırlığına kıyasla vücut yağ yüzdesidir. BMH izlenerek WHR değeri ve kontrol metabolizması ile abdominal obeziteyi kontrol edin.

Kilo Kontrolü: İyi bir vücut dengesi için ağırlık, kas kütlesi ve vücut yağ kütlesinin tavsiye edilen ölçümüdür. ‘+’ Kazanmak ve ‘-‘ kaybetmek anlamına gelir.

Yalın Segmental: Kas miktarının vücutta yeterli bir şekilde dağılıp dağılmadığını değerlendirir. İdeali ile kas kütlesini karşılaştırır.

Segmental Yağ: Yağ miktarının vücutta yeterli bir şekilde dağılıp dağılmadığını değerlendirir. Her çubuk ideale göre yağ kitlesini göstermektedir.

İç yağlanma:   Viseral fat parametresi

Egzersiz Planı: Her birey için bazal metabolik oranı ve kilosu esas alınarak her biri farklı egzersiz için kaloriler belirlenir.

InBody 270 Vücudun her 5 segmentinde (sağ kol, sol kol, gövde, sağ bacak, sol bacak) 2 farklı frekans (20kHz, 100kHz) kullanılarak 10 empedans ölçümü.
Elektrod yöntemi Tetrapolar 8-Nokta Dokunsal Elektrotlar
Ölçme Yöntemi Doğrudan Segmental Çok frekanslı – Biyoelektrik Empedans Analizi Yöntemi (DSM-BIA)
Vücut Kompozisyonu Hesaplama Yöntemi Ampirik Tahmin Kullanmadan Ölçme(Tahmine dayalı ölçüm yapmaz)
Boyutlar 356 (W) × 843 (L) × 984 (H): mm
14.0 (W) × 33,2 (L) × 38,7 (H): inch
Ekipman Ağırlığı 14,5 kg (32 ıbs)
Test Ağırlık Aralığı 10 ~ 250 kg (22 ~ 551 Ibs)
Test Yaş Aralığı 3 ~ 99 yıl
Yükseklik Aralığı 95 ~ 220cm (3 ft. 1.4in. ~ 7 ft. 2.6in).
Çıktılar (InBody Sonuç Sayfası) Ağırlık, İskelet Kası Kütlesi, Vücut Yağ Kütlesi, Toplam Vücut Suyu, Yağsız Kütle

VKİ, Vücut Yağ Yüzdesi, Bel-Kalça Oranı (BKO), Bazal Metabolizma Hızı (BMH)

Kas Kontrolü, Yağ Kontrolü

Yalın Segmental (Sağ kol, Sol kol, Trunk, Sağ bacak, sol bacak)

Yağ (Sağ kol, Sol kol, Trunk, Sağ bacak, sol bacak)

Empedans

Egzersiz Planlayıcısı

İsteğe bağlı değiştirilebilir Türkçe rapor sayfası

Çıktılar (InBody Çocuklar için Sonuç Sayfası) Yükseklik, Vücut suyu, Protein, Mineral, Vücut Yağı

Ağırlık, İskelet Kası Kütlesi

Yalın Segmental Değerlendirmesi

Büyüme Tablosu (Boy, Kilo)

Hedef Kilo, Kilo Kontrolü, Kas kontrolü, Yağ Kontrolü

VKİ, Vücut Yağ Yüzdesi, Çocuk Obezite Derecesi, Bazal Metabolizma Hızı (BMH), Büyüme Puanı

Empedans

Raporlama örneği

image

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

Diyetisyenler Derneği ve İnBody işbirliğine başladı

24.01.2017 tarihi itibariyle InBody Medikal ile Türkiye Diyetisyenler Derneği, kurumsal anlaşma yapmış bulunmakta…

tdd nedir, türkiye diyetisyenler derneği, türk diyetisyenler derneği, diyetisyen vakfı, diyetisyen birliği, diyetisyen odası

Bu anlaşmaya göre Türkiye Diyetisyenler Derneği‘mizin asli ve fahri üyelerine, Inbody Medical hizmetlerinde %10 indirim uygulamayı ve üyeliği bulunmayan diyetisyenlerin beş yıllık üyelik ücretlerini ödemeyi kabul ve taahhüt etmiştir.

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

Anlaşmamız bir yıl boyunca devam edecektir. Camiamıza ve Türkiye Diyetisyenler Derneği’mize verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür eder hepinizi üye olmaya davet ederiz…

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body