anadolü üniversitesi AÖF

AÖF Sınavsız ikinci üniversite lisans bölümleri (18 Program)

Açıköğretim Fakültesi İkinci üniversite başvuruları başladı. 

İkinci Üniversite İnternet Başvuru ve Kayıtları 11 Eylül 2018 itibarıyla başlıyor. 21 Eylül’e kadar Açıköğretim Fakültesi AÖF önlisans ve lisans programlarına başvuru yapabilirsiniz. İkinci üniversite lisans bölümlerinin tam listesini haberimizde bulabilirsiniz. Lisans bölümlerine başvurmak için şartlar ve tüm detaylar şu şekildedir. AÖF ikinci üniversite bölümleri: Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları, İktisat Fakültesi Lisans Programları ve İşletme Fakültesi Lisans Programları olmak üzere 18 farklı ikinci üniversite bölümü bulunmaktadır.

2018-2019 öğretim yılı İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek lisans programlarının tamamı şu şekildedir:

2018 Açıköğretim fakültesi lisans programları

 • Felsefe,
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık,
 • Sağlık Yönetimi,
 • Sosyoloji,
 • Tarih,
 • Türk Dili ve Edebiyatı,
 • Yönetim Bilişim Sistemleri

2018 İktisat fakültesi lisans programları

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,

 • İktisat,
 • Kamu Yönetimi,
 • Maliye,
 • Uluslararası İlişkiler (İngilizce), 
 • Uluslararası İlişkiler

2018 İşletme fakültesi lisans programları

 • Havacılık Yönetimi,
 • İşletme (İngilizce),
 • İşletme,
 • Konaklama İşletmeciliği,
 • Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi olmak 18 AÖF ikinci üniversite programı yer alıyor.

Havacılık Yönetimi Lisans Programı özel şart! İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi Lisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını gösteren belge ile bu mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı eksikliği vs.) bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporunu diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Konaklama İşletmeciliği özel durum!  Konaklama İşletmeciliği programında isteğe bağlı staj uygulaması bulunduğu açıklandı.

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim AÖF

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim kayıtları başladı!

AUZEF sınavsız ikinci üniversite kayıtları başladı.

İstanbul Üniversitesi AUZEF ikinci üniversite kayıtları başladı. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi tarafından yapılan açıklamada, sınavsız ikinci üniversite için kayıt sürecinin başladığı duyuruldu. Bu kapsamda üniversite mezunları ya da öğrencileri için lisans ve önlisans bölümlerine sınavsız olarak giriş hakkı veriliyor.

AUZEF ikinci üniversite başvuru şartları arasında lisans veya önlisans düzeyinde mezun ya da hala öğrenci olmak yer alıyor. Lisans mezunları ya da öğrencileri önlisans ya da lisans bölümlerine, önlisans mezunları ya da öğrencileri ise sadece önlisans programlarına kayıt hakkına sahip olacak. Hala AUZEF bünyesinde öğrenci olanlar ikinci üniversite başvurusunda bulunamayacak. Ayrıca mezun olunan ya da devam edilen üniversite programı ile aynı ikinci üniversite programına kayıt yaptırılamıyor. Sınavsız ikinci üniversite kapsamında coğrafya, çocuk gelişimi, felsefe, iktisat, insan kaynakları yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, işletme, sosyoloji, tarih, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi lisans açıköğretim programları bulunuyor. Önlisans programları ise adalet, hukuk büro yönetimi ve sekreterliği, kültürel miras ve turizm, sağlık kurumları işletmeciliği, sivil hava ulaştırma işletmeciliği yönetimi, sosyal hizmetler, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, yaşlı bakımı olarak açıklandı.

Kayıtlar internet ortamından alınacak. Aşağıdaki bağlantıda yer alan kayıt adımları izlenerek ikinci üniversite kayıt işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlanabilecek. Tüm bölümler için materyal ücreti 370 ₺ olacak. AUZEF ikinci üniversite kayıt kılavuzu için tıklayınız.

diyetisyen, beslenme uzmanı, beslenme ve diyet uzmanı, beslenme ve diyetetik, gerçek diyetisyenler sitesi

Diyetisyenler için formasyon eğitimi kadrosu açıldı!

Sağlık mezunları formasyon başvurularını kaçırmayın… Üniversiteler 2017 – 2018 dönemi için Pedagojik formasyon ön kayıtları için başvuru başlatmaya başladı. Bunlara bir örnek aşağıdan verilmiştir. Sağlık Mezunu olup formasyon almak isteyenlerin üniversitelerin web sitelerini takip edip başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Üniversiteler 2017 – 2018 dönemi için pedagojik formasyon ön kayıtları için başvuru başlatmaya başladı. Bunlara bir örnek aşağıdan verilmiştir. Sağlık Mezunu olup formasyon almak isteyenlerin üniversitelerin web sitelerini takip edip başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 2017-2018 Dönemi için pedagojik formasyon ön kayıtları için başvuru başlattı.

Sadece lisans veya ön lisans programlarıyla sınırlı kalmayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi yüksek lisans programlarından doktora programlarına, çeşitli eğitim seminerlerine, muhtar akademisi gibi yurt çapında ses getiren çeşitli eğitim programlarına kadar önemli çalışmalar düzenleyerek her tür eğitim çalışmalarına tam destek oluyor.

Ön başvuru için internet üzerinden kayıt yeterli oluyor

Önemli eğitim hizmetlerinden biri olan pedagojik formasyon için ilan veren HKÜ, yeni dönem için formasyon kayıtlarına hazırlanıyor. Verilen formasyon ilanına göre HKÜ Eğitim Fakültesinde, iki yüz öğrenci kontenjanlı pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı açıldığını bildirdi. Ön başvuru tarihlerinin 4-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacağı ve ön başvuru sürecinde internetten kayıtın yeterli olacağı açıklandı. Ayrıca kayıtların HKÜ’nün kendi ana sayfasındaki duyurular bölümünden yapılacağı belirtildi.

Belirlenen branşlar dışında başvurular kabul edilmeyecek

Kriterlere göre belirlenmiş asıl ve yedek listelerin 3 Ağustos 2017‘de, asıl liste kesin kayıt tarihinin 7 Ağustos 2017, yedek liste kesin kayıt tarihinin ise 8 Ağustos 2017’de yapılacağı bildirildi. Branşlarına göre,

 • hemşirelik,
 • ebelik,
 • sağlık memurluğu,
 • beslenme ve diyetetik,
 • psikoloji,
 • matematik, fizik, kimya, biyoloji,
 • işletme, iktisat, muhasebe, uluslararası ticaret ve lojistik

Olmak üzere toplam iki yüz kişiye formasyon eğitimi verilecek. Bu bölümler dışında yapılan ön başvuruların ise kabul edilmeyeceği belirtildi.

Personel Sağlık Haber
http://www.personelsaglikhaber.net/guncel/saglik-mezunlari-formasyon-basvurularini-kacirmayin-h68210.html