işş,

Sağlık Federasyonu’ndan istihdam garantili eğitim!

Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de tıbbi cihaz ve ilaç üretimi alanlarında kalifiye personele ihtiyacın çok fazla olduğunu söyledi.

Bu ihtiyacı 2023 hedefleri doğrultusunda minimum seviyeye düşürmeyi hedeflediklerini belirten Dinç, tıbbi cihaz ve ilaç sektöründe yaşanan kalifiye eleman sorununa neşter vuracaklarını dile getirdi. Bu kapsamda istihdam garantili eğitimlere başlayacaklarını bildiren Dinç, muhtelif alanlardaki tıbbi cihaz ve ürün üretimi konusunda uzman yüksek mühendisler, akademisyenler ve hekimlerden oluşacak özel bir eğitim kadrosu kuracaklarını ifade etti.

10.000 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz

Dinç, eğitimlerin öncelikle Ankara’da başlayacağını, daha sonra diğer illerde devam edeceğini belirtti. Çalışanlar için hafta sonu ve akşam üzeri eğitim seçeneği olacağını anlatan Dinç, ayrıca çok daha çabuk bitirilmesi planlanan, hafta içi her gün yapılacak yoğunlaştırılmış program seçeneklerinin de bulunacağını dile getirdi. Eğitim konularının, ülke kaynaklarıyla üretim yapan çeşitli sektörlerdeki tıbbi cihaz üreticilerinin istihdam ihtiyaçlarına göre şekilleneceğini bildiren Dinç, şunları kaydetti:

İlk eğitimimizde kalp damar cerrahisi ve kardiyovasküler alanlarda kullanılan tıbbi cihazların üretiminin tüm aşamaları ayrıntılı olarak ele alınacak. Bir ürünün ham maddesinin işlenmesinden makinelerin kullanımı ve ürünün son aşamaya getirilip sevkiyata hazır hale gelmesine karar olan tüm süreç, ayrı ayrı programlarla anlatılacak. Eğitimlerde yetkinlik belgesi almaya hak kazananlara, tıbbi cihaz ve ilaç sektörünün ileri gelen yerli ve yabancı firmalarında istihdam sağlanacak. Ülkemizde tıbbi cihaz üretimi ve ilaç sanayinde istihdam edilmek üzere yetiştirilen personeli, federasyon bünyemizde vereceğimiz eğitimlerle Avrupa standartlarına taşıyacağız ve bu alanlarda teknik personel istihdamını garantileyeceğiz. Özellikle tıbbi cihaz üretimi alanında verilecek sertifikalı eğitimlerle bu yıl 10 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz.

Dinç, eğitim programları ve kursların en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

diyetisyen iş ilanları, diyetisyen iş ilanları 2016, diyetisyen iş ilanları istanbul, diyetisyen iş ilanları ankara, diyetisyen iş ilanları bursa, diyetisyen iş ilanı

(YARDIM) Eskişehir’de fizyoterapist

Merhaba,

Eskişehir’de gerçekleşecek bir çalışma için sağlık bilimleri lisansiyeri fizyoterapist aranıyor.

  • Tercihen alanında 2-5 yıl deneyimli,
  • Halihazırda herhangi bir kurumda çalışmayan,
  • Obezite ve ilintili hastalıklar konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ: Yapılacak görüşmede proje çalışmasına bir fizyoterapistin nasıl bir katkısı olabilir konusu irdelenecektir.

hemipleji, inme, parapleji, felç, stroke, felç hastalığı, inme beslenme tedavisi, felçli hasta beslenmesi

14.000 fizyoterapist iş arıyor…

Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin, fizyoterapistlik mesleğinin uygulanması ile ilgili standartlar ve etik kuralları oluşturmak, mesleğe ilişkin konularda danışmanlık yapmak, engelliliğin ve hastalıkların önlenmesi ve tedavisi konularında ulusal politikalar oluşturulmasına katkıda bulunmak, toplum sağlığı ile ilgili konularda çalışmalar yapmak ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Fizyoterapister sağlık ekibinin bir parçası

Sağlık insan gücünün ayrılmaz bir parçası, sağlık ekibinin daimi bir üyesi olan fizyoterapistler, kişilerin maksimum harekete ve fonksiyonel yeteneğine ulaşması için koruma, iyileştirme ve tedavi gibi sağlık hizmetleri sunmaktadır. Yaşamın herhangi bir evresinde; yaslanma, yaralanma, hastalık, rahatsızlık gibi çeşitli koşul veya çevresel faktörler bireyin hareket ve fonksiyonunu tehdit ettiğinde, fizyoterapistler önleme, tedavi/müdahale, habilitasyon ve rehabilitasyon hizmetleri ile katkı vermektedir.

Fizyoterapistler iş bekliyor

Günümüzde 50 üniversitede öğrenim görmekte olan 14.000 fizyoterapist adayı öğrencilerimiz ve halen alanda çalışmakta olan ya da iş bekleyen 14.000 fizyoterapist arkadaşımız bulunmaktadır. Fizyoterapistler Derneği, dünya standardında eğitim alan meslektaşlarımızın ve Haziran 2017 de mezun olacak 3.500 yeni arkadaşımızın hak ettiği değerde görev alma taleplerini dile getirmede aracı olmaktadır.

Yakın gelecekte herkesin bir fizyoterapisti olacak…