ölüm, intihar, kara haber, terör, siyah, gece, karanlık

Eskişehir’de ambulans devrildi: 3 sağlık çalışanı yaralı!

Edindiğimiz bilgiye göre, Cemali Sağlam idaresindeki 03VS112 plakalı Afyonkarahisar 112 Acil Servis ambulansı, Eskişehir-Seyitgazi kara yolunun 10. kilometresinde şarampole devrildi.

Kazada yaralanan sürücü Sağlam ile sağlık görevlileri Naim Erdoğan ve Ayşegül Bulut, meslektaşlarınca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Eskişehir’de çoğu uzman doktora FETÖ üyeliği sebebiyle dava açıldı!

Eskişehir’de bazı özel ve kamu hastanelerinde görev yapan çoğu uzman doktor 14 kişi hakkında, FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla dava açıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bazı özel ve devlet hastanelerinde halen görev yapan çoğu uzman doktor ile diş hekimi 14 kişi hakkında, FETÖ üyeliği suçlamasıyla hazırlanan iddianame, Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in talimatının ardından, sanıkların Bank Asya‘daki hesaplarında artışlar görüldüğü dile getirilen iddianamede, örgüt toplantıları organize edip, bir araya geldikleri ileri sürülen sanıkların, halen tutuklu veya hükümlü FETÖ’cülerle daha önce iletişim kurdukları belirtildi.

İddianamede, Hayat kod adlı gizli tanığın ifadelerine yer verildi. Gizli tanık, şu bilgileri aktardı:

Bu kişiler hastane ortaklarından cemaatçi olarak bilinen grubu oluşturuyorlardı. Örgüt toplantılarını, önceleri toplantıya katılanların evlerinde yaptılar. H.B. ve O.T’nin örgüte her yönden çok desteği olmuştur. Toplantıya çağırırlarken ‘Maç var’ diyerek çağırırlardı. Ya da ‘çay içeceğiz’ gibi ifadeler kullanıyorlardı.

Kim kimin inine girecek göreceğiz

İddianamede, toplantıların eskiden dini sohbet olarak ilerlediğini, 2013 yılı itibarıyla siyasetin aktif hale geldiğini anlatan gizli tanık “Hayat”, şunları kaydetti:

Sosyal medya platformlarında bazı kullanıcıların takip edilmesi gerektiğini söylediler. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Onların inlerine gireceğiz.’ videosu bile izletildi. Osman hoca diye bildiğimiz kişi, H.B. ve O.T. ‘Kim kimin inine girecek göreceğiz.’ dediler. Hastanede işletme direktörü olarak çalışan O.T, hastanedeki yetkilerini kullanarak ve psikolojik baskı yaparak tüm hastane personeli ile doktorlardan Kurban Bayramında kurban parası ve aylık burs parası toplardı. Yoğun psikolojik baskılarla Zaman Gazetesi ve Sızıntı Dergisi‘ne üye yaptılar. Kurban parası verenlere makbuz verilmez, sanki bir kotaları varmış gibi ’10 tane daha kaldı, 5 tane daha kaldı’ gibi laflar ederlerdi.

Davanın iddianamesinde, A.R.A, A.Ç, C.Y, F.K, H.Y.K, H.B, H.A, İ.G, M.Ç, N.B, O.T, S.A, Y.Ö. ve Y.T’nin, terör örgütüne üye olmak suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Medimagazin
https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-eskisehirde-cogu-uzman-doktora-feto-uyeligi-sebebiyle-dava-acildi-11-681-79316.html

kiralık ev satılık daire anahtar

Eskişehir örnek oldu: “Bekara ev yok, diyene 15.000 ₺’yi bulan ceza kapıda!”

Dul bir kadına evini kiralamak istemeyen ev sahibine ayrımcılık yasağını ihlalden dolayı para cezası kesildi.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), medeni hali nedeniyle ayrımcılık yapıldığını belirterek, ev sahibine 2.000 ₺, emlakçıya da 1.000 ₺ idari para cezası kesti. Karar, ayrımcılık yasağının ihlali konusunda verilen ilk karar olarak kayda geçti. Emsal olan bu karardan sonra artık bekara, öğrenciye ev kiralamayanlara bin ile 15.000 ₺ arasında ceza kesilebilecek. Habertürk’ten Erdem Aktürk’ün haberi…

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), milyonlarca ev sahibini ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Dul bir kadına evini kiralamak istemeyen ev sahibine ayrımcılık yasağını ihlalden dolayı 2.000 ₺ idari para cezası kesildi. Kiralama işlemine aracılık eden emlakçıya da ihlal nedeniyle bin lira ceza verildi. Bu karar, ayrımcılık yasağının ihlali konusunda verilen ilk karar olarak kayda geçti.

Habertürk’ten Erdem Aktürk’ün haberine göre ayrımcılık yasağının ihlalinin tespitinde TİHEK’in bin liradan 15 bin liraya kadar idari para cezası kesme yetkisi bulunuyor.

Mülteciler de şikayet edebilir

Ev bulma konusunda en çok zorlanan kesimlerden biri olan öğrencilerin sokakta kalma kabusuna da hukuk engel olacak. Bundan böyle, bekara, öğrenciye ev kiralamayan ev sahiplerini, vatandaşlar TİHEK’e, doğrudan ya da kaymakamlık ve valilikler aracılığıyla şikayet edebilecek.

Konuyla ilgili Habertürk’e değerlendirmede bulunan TİHEK Başkanı Süleyman Arslan, her türlü ayrımcılığa karşı olduklarını belirterek, Türkiye’de yaşayan mültecilerin de ev kiralayamaması durumunda şikayette bulunabileceğine dikkat çekti.

Süleyman Arslan, cinsiyet, ırk, renk, dil, din, inanç, mezhep, felsefi ve siyasi görüş, medeni hal gibi nedenlerden dolayı ayrımcılık yapılmasının önüne geçtiklerini söyledi.

Başvurular yapıldıktan sonra, tarafları dinlediklerini aktaran Süleyman Arslan,

Bizim ilk etapta para cezası vermek gibi bir tavrımız yok. Öncelikle tarafları uzlaştırmaya çalışıyoruz. Taraflar uzlaşma sağlamazsa, ondan sonra durumu değerlendirip ceza veriyoruz, açıklamasında bulundu.

Olayın gelişimi

Eskişehir‘de yaşayan bir kadın, dul olduğu gerekçesiyle kendisine ev kiralanmaması üzerine medeni hali nedeniyle ayrımcılık yapıldığını belirterek şikayette bulundu. TİHEK emlakçı ve ev sahibinden yazılı görüş istedi. Emlakçı, ev sahibinin bekar kişilere ev verilmesini istemediğini iletti.

Ev sahibi de söz konusu apartmanda 7 dairesinin bulunduğunu, apartmandaki aile ortamının bozulmaması için evinin bekar birine kiralanmasını istemediğini belirtti. TİHEK, inceleme ve görüşmelerin tamamlanmasının ardından “Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu”nun 3. maddesinde yer alan ayrımcılık yasağının ihlal edildiğine hükmetti.

Memurlar.net
https://www.memurlar.net/haber/764388/bekara-ev-yok-diyene-15-bin-tl-yi-bulan-ceza-kapida.html
diyetisyen iş ilanı, diyetisyen iş ilanları, diyetisyen iş ilanı, hastaneye diyetisyen iş ilanı, iş arayan diyetisyenler, işkur diyetisyen ilanları, beslenme ve diyetetik iş ilanları, sağlık bakanlığı personel alımları, diyetisyen iş ilanları 2017, gerçek diyetisyenler iş ilanları, kariyer.net diyetisyen

Kayseri diyetisyen iş ilanı

ISS SAĞLIK ve EĞİTİM TESİSLERİ A.Ş. Diyetisyen arıyor!

Dış kaynak hizmeti sağlama konusunda iki kez dünya şampiyonu olan ekiple tanışın…

ISS Türkiye olarak; 30.000’i aşan aile üyemiz ile İstanbul Genel Müdürlük, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir Şubeleri ve Adana, Gaziantep, Eskişehir, Denizli bölge ofislerinde 4.000’den fazla müşteriye, 5.000 noktada Temizlik, Güvenlik, Teknik Bakım, Catering, Çamaşırhane Yönetimi, Bitki Bakımı ve Haşere Kontrolü ve Destek Hizmetler hizmeti sunuyor ve sektördeki lider konumumuzla büyümeye devam ediyoruz.

ISS olarak bizi özel kılan pek çok şey var. Küresel deneyim, yenilikçi teknolojiler, endüstriye yön veren süreçler gibi… Ancak başarımızın gerçek sırrı, motivasyonu yüksek, esnek çalışma kapasitesine sahip, sıcakkanlı ekibimizde yatar.
Her gün, 530.000 kişilik ailemizin her bir üyesi, İnsani Dokunuşun Gücü ilkesinden aldığı ilhamla müşterilerin ihtiyaçlarını kavrıyor, onlarla empati kuruyor ve işlerin pürüzsüz yürümesi için var gücüyle çalışıyor. “

ISS Türkiye,

KAYSERİ ilinde Görevlendirilmek Üzere DİYETİSYEN aramaktadır.

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (Beslenme ve Diyetetik),
 • Tercihen Hastane tecrübesi bulunan,
 • Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
 • İletişim ve prezantasyon yeteneği iyi,
 • Esnek çalışma saatlerine uyabilecek
 • Başvuru için lütfen buraya tıklayınız.
Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Bakan Akdağ: “Vatandaşın sağlık durumunu diyetisyenlerle takip edeceğiz”

Sağlık Bakanı Akdağ: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla sağlıkta dönüşümün ikinci döneminin, ikinci fazının stratejilerini çalışıyoruz. Çok yakın bir zamanda bunları kamuoyumuza da takdim edeceğiz

Ankara’dan Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Eskişehir‘e gelen Akdağ’ı Eskişehir Garı‘nda Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan ve Emine Nur Günay ile diğer ilgililer karşıladı.

Bakan Akdağ ve beraberindekiler daha sonra Eskişehir Valiliğine geçti. Valilik şeref defterini imzalayan Akdağ, burada yaptığı konuşmada, Eskişehir’in Türkiye’nin önemli kentlerinden olduğunu belirterek, adı eski olan kentin vizyonun geniş olduğunu söyledi.

Sağlıkta Dönüşüm Programı’na başladıkları 2002 yılının sonundan itibaren sahada özel bir çalışma şekillerinin bulunduğunu anlatan Akdağ, şöyle konuştu:

Arkadaşlarımız hemen hemen girmedik hiçbir sağlık kuruluşu bırakmıyor. Geniş bir değerlendirme yapıyorlar. Bize İl Değerlendirme Raporu hazırlıyorlar. Bugün bu raporu arkadaşlarımızla birlikte oturup genişçe tartışacağız. Yaklaşık 4 saatlik bir toplantı yapacağız. Çalışmaları bir iş takvimine bağlayıp valimize emanet ediyoruz. Bu çalışma bizim hızlı ilerlememizi sağlıyor. Arkadaşlarımız ‘klima eksiklikleri tamamlanmalıdır’a varana kadar ayrıntıyla çalıştı. Sağlıkta Dönüşüm Programı ile Türkiye, sağlık hizmetleri çağ atladı.

Fazla kilo, şişmanlık, hareketsizlik, sigara içme takip edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sağlıkta dönüşümün ikinci döneminin, ikinci fazının stratejilerini çalıştıklarını dile getiren Bakan Akdağ, bunların çok yakın bir zamanda kamuoyuna takdim edileceğini bildirdi.

Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yeni dönemin farklı özellikleri var; birinci sağlık hizmetleri olan aile sağlık merkezlerini, aile hekimliklerimizi ciddi ölçüde geliştiriyoruz. Bu merkezlerimizi ‘sağlıklı hayat merkezleri’ dediğimiz yeni merkezler kurarak, bunlarla ilişkilendiriyoruz.

Diyetisyenlerle hastalıkların risk faktörlerini takibe başlayacağız

Diyetisyenler, psikologlar, fizyoterapi uzmanları, egzersiz uzmanları, beden eğitim öğretmenleri, yetiştirilmiş hemşirelerle vatandaşlarımızdaki hastalık risk faktörlerini çok daha yakından takibe başlayacağız. Fazla kilo, şişmanlık, hareketsizlik, sigara içme gibi durumlar artık Sağlık Bakanlığımızın birinci basamak hekimleri ve sistemi tarafından çok yakından takip edilecek. Sağlık hizmetlerimiz, AK Parti döneminde süper lige çıkmıştır. 2017 ile başlayan 2023’e kadar devam edecek Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın ikinci döneminde süper ligin şampiyonluğuna oynayan bir takım olacağız. Hedefimiz budur.

Gelecekte, birkaç sene içerisinde Eskişehir’in Türkiye’nin bütün şehirlerinde olduğu gibi mükemmel hastanelere kavuşacağının altını çizen Recep Akdağ, Eskişehir’de bin yataklı şehir hastanesinin ve 600 yataklı Eskişehir Devlet Hastanesinin hizmete gireceğini kaydetti.

besin güvenliği, gıda güvenliği, güvenilir gıda

“Gıda Kaynaklı Hastalıklar” toplantısı Eskişehir’de yapıldı!

Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, “Gıda Kaynaklı Hastalıklar’ ile ilgili eğitim programı düzenledi.

‘Gıda Kaynaklı Hastalıklar’ toplantısı Eskişehir'de yapıldı

Programını açılışında konuşan Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Salih Söğüt,

Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün talimatları ve Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün işbirliği ile organize edilen ‘Gıda Kaynaklı Hastalıklar hizmet içi eğitim organizasyonun ülkemiz genelinde ilk olarak Eskişehir’de düzenleniyor. Bilindiği üzere, 2010 yılından itibaren gıda güvenliği alanında çok yönlü değişim ve gelişim yaşandı. 5996 sayılı kanun ve bu kanunla ilgili 102 yönetmelik yayınlanarak AB standartlarında gıda güvenliği denetim sistemi yeniden tesis edildi. Mevzuat AB gıda güvenliği politikalarıyla yüzde yüz uyumlu hale getirildi. Bu kanun ile parçalanmışlık ve yetki kargaşasına da son verilmiş oldu, ifadesini kullandı.

Söğüt, şunları kaydetti

Böylelikle Bakanlığımız ülkemizde gıda konusunda tek otorite olarak belirlenmiştir. Halkımızın tükettiği gıdanın güvenilirliğinin sağlanması için, AB ülkelerinde olmayan ve Ülkemizde 14 Şubat 2009’da açılan Alo Gıda 174 hattı kurulmuştur. Ayrıca kontrol görevlilerinin yetkileri genişletilmiştir. Gıda Güvenliğinin sağlanması Bakanlığımızın en öncelikli konularından birisidir. Bu çalışmalarımızın iyi bir şekilde yürütülebilmesini temin etmek, gıda denetçilerimizin Gıda Mevzuatı ve Avrupa Birliği Mevzuatı konularında bilgilerinin güncel kalması ve geliştirilmesini sağlamak için hizmet içi eğitimlerimiz ise aralıksız sürmektedir.

Eskişehir Tarım İl Müdürlüğü
diyetisyen Şenol Yıldız, diyetisyen Şenol Yıldız kimdir, Şenol Yıldız diyet listesi, Şenol Yıldız yağ yakan tarifleri, Eskişehir diyetisyen, Eskişehir en iyi diyetisyenler, Eskişehir diyet ve beslenme, Eskişehir zayıflama, Eskişehir diyetisyen listesi, diyet doktoru Şenol Yıldız, diyetisyen doktoru Şenol Yıldız, Şenol Yıldız muayene ücreti, diyetisyen Şenol Yıldız iletişim, diyetisyen Şenol Yıldız telefon, diyetsyen Şenol Yıldız adres, diyetisyen Şenol Yıldız yorumları, diyetisyen Şenol Yıldız ücreti, Eskişehir diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir beslenme ve diyetetik, Şenol Yıldız tarifleri, Eskişehir en iyi diyetisyen doktorları, Şenol Yıldız Eskişehirikipedi, Şenol Yıldız diyet programı, eskişehir diyetisyen şenol yıldız ve Eskişehir, diyetisyen Şenol Yıldız Gerçek Diyetisyenler Sitesi, diyetisyen Şenol Yıldız Gercekdiyetisyenler.com, diyetisyen Şenol Yıldız kaç kilo, diyetisyen Şenol Yıldız kaç yaşında

Eskişehir beslenme uzmanı önerisi

Diyetisyen Şenol Yıldız, 2015 yılından bu yana da Eskişehir’de görev yapmaktadır. 

Diyetisyen Şenol Yıldız kısaca kimdir?

 • 2014 yılında dünyaca ünlü besin takviye şirketinin Bursa bölgesinde “Sporcu beslenme ürünleri, balık yağları, vitaminler, mineraller, özel beslenme destek ürünleri ve bitkisel besin destekleri” üzerine danışman diyetisyenlik yaparak çalışma yaşamına başlamıştır. 
 • Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi – beslenme ve diyetetik bölümü mezunudur.
 • Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde bilim uzmanlığı eğitiminü sürdürmektedir.
 • Anadolu Üniversitesi sağlık yönetimi mezunudur. Ayrıca aldığı eğitimler sonucunda 2015 yılından beri bireysel koçluk ve NLP uygulayıcılığı da yapmaktadır. 
 • Lisans tezini 2014 yılında “Genç erişkin üniversite öğrencilerinde akademik stres ve şeker tüketimi ile yeme davranış bozuklukları ilişkisi” üzerine yapmıştır.

Diyetisyen Şenol Yıldız’dan “online diyet”

Uzaktan beslenme ve diyet danışmanlığı için uzman desteği almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Bize gercekdiyetisyenler@gmail.com adresinden değerli mailinizi ulaştırabilir ya da buradaki formu doldurabilirsiniz:

Mail aboneliğiSponsorlukSoruGörüş, öneri veya şikayetFizyoterapist başvurusu

Diyetisyen Şenol Yıldız’a ulaşın

Soru, görüş, reklam ve işbirlikleri için aşağıdaki formdan ulaşabilirsiniz.

Bize gercekdiyetisyenler@gmail.com adresinden değerli mailinizi ulaştırabilir ya da buradaki formu doldurabilirsiniz:

Mail aboneliğiSponsorlukSoruGörüş, öneri veya şikayetFizyoterapist başvurusu