botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks nedir ve nasıl yapılır?

Gelişen teknolojiyle beraber gelişmeler yaşanan botoksla tedaviler ve yaşlanma kırışıklık karşıtı tedaviler sayesinde en özel tedavi olan botoks sayesinde yaşla beraber gelen kırışıklıkları, yaşla beraber gelen istenmeyen çizgileri yok etmeye yakın hatta bazılarını tamamen yok eden bir uygulama halini almıştır.

En güvenli kırışık azaltıcı yöntem olarak bilinmektedir. Botoks iğnelerle doku yani kas içinde enjekte edilen bir ilaçtır ve aslında o kası felç geçirterek gergin durmasına sebep olarak oradaki kırışıklıkları sona erdirir.

Zamanın izlerini silmek için olmazsa olmaz bir yöntem olarak adı anılmaktadır. Sadece kırışıklı gidermek amaçlı değil bazı hastalıkların tedavilerinde de son günlerde kullanılarak en üst sıralarda botoksun adını duymaktayız. Çaresi bulunamayan migren hastalığı gibi bir hastalıkta birçok olguları ve sorunları geride bırakarak çare bulmaya devam ediyor.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks uygulaması nerelere yapılır?

Oluşmuş kırışıklık ve oluşan çizgilerin yerleri: mimikler, kasların hareketinden meydana gelmiş kırışıklıklar, iki kaşın arası, göz çevresinde oluşan ve kaz ayakları denen bölgelerde kırışıklık giderici olarak kullanılırken birde aşırı derecede terlemeyi tedavi etmek amaçlıda koltuk altı bölgesine, avuç içi bölgesine botoks uygulanabilmektedir. Uygulanan tedavi sayesinde terlemenin de azaldığı boyutlara ulaşmaktadır. Terleme konusunda özellikle botoks Mersin bölgesinde çok fazla uygulanmaktadır. Sıcak iklim insanları daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Migren ağrısını azaltmak ve yüz felcinin etkilerini azaltmak için kullanılmaktadır.

Çağın büyük hastalığı olan migreninde tedavisinde de kullanılan birkaç teknikten biri olması sayesinde önemli bir yere sahiptir ve migren durumunu ortadan kaldırmada oldukça başarılı bir yöntemdir. Botoks etkisini yaklaşık 4- 5 gün içerisinde gözle görülecek şekilde ortaya çıkarır ve etkisi yaklaşık olarak 4 – 5 ay kadar sürebilmektedir. Tekrar yaptırılmak istenirse aynı şekilde istenilen bölgeye uygulanır. Botoks Mersin fiyat olarak uygun fiyatların olduğu bölgelerdendir.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks uygulaması nasıl yapılır?

Botoks uygulanacak bölgeye yaklaşık 30 dakika öncesinden uyuşturucu bir krem sürülerek kısa süreliğine uyuşturulur çünkü uygulama iğne ile yapılacağından dolayı uyuşturulması gerekir. Uygulanacak bölge iyice temizlenir ve iğneyle enjeksiyon işlemine başlanır, işlem yaklaşık olarak 15 dakika sürer ve deri altına kullanılan iğneyle küçük dozlar halinde uygulanır. Uygulanan bölgede herhangi bir kızarıklık, dolgunluk veya şişlik görülmemektedir. Kadınlarda ve erkeklerde genelde kaz ayakları denen bölgeye botoks uygulandığı ve gözle görülecek düzeyde kırışıklığın giderildiği görülmüştür.

Botoks Mersin yaptığı çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını belirtmiştir. İğne giriş yerinde kişinin cildiyle alakalı olarak küçük morluk oluşabilir ama bu 10 hastadan sadece 2 sinde görülmektedir. Kullanılan iğneler oldukça ince uçlu iğnelerdir ve mutlaka deneyim sahibi doktorlarla çalışılması gerekmektedir. 18 yaşından sonra herkese uygulanabilir. Bayan ve erkeklere uygulanabilir.

Ayrıca botoks uygulaması yapan botoks Mersin kişide istemsizce oluşan tiklerden kurtulabileceğini söylemektedir. Kas kasılmalarını botoks yöntemiyle durdurarak tikleri hemen yok olmasını sağlamaktadır. Botoks artık her il de yapılabilmektedir bunların başında tabi ki botoksun merkezi olarak görülenlerin başında botoks Mersin ilk akla gelen yerlerdendir.

Gelişen teknoloji sayesinde birçok insan istemediği çizgilerden kurtularak yaşını hiçbir zaman göstermeden kendine olan özgüveni sayesinde hayatını daha mutlu yaşıyor. Özellikle tedavi amaçlı kullanılan botoks yöntemi de aynı şekilde kişinin kendine olan özgüvenini yerine getirmede birebir tedavi yöntemi olmuştur. Asla yapay bir görüntü sağlamayan doğal gösteren bir teknik olması sebebiyle de çok fazla tercih edilmektedir. Son zamanlarda kadın hastaların yanı sıra erkek hastalarında yoğun ilgi gösterdiği bilinmektedir. Botoks yaptırılan merkezler mutlaka dikkatli ve özenli şekilde seçilmelidir.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti (2)

“Botoks” hakkında bilinmesi gereken her şey!

Botoks, yüzünüzde bulunan kırışıkların azaltılmasında kullanılan ve yüzün hacim kazanmasının yanında yüze dolulukta sağlayan bir yöntemdir.

Botoks içeriğinin belirleyici maddesi, bir bakterinin meydana getirdiği zehirdir. Bu zehir, doğrudan bir biçimde değil; tıp camiası tarafından saf bir yapıya getirilerek zararsız bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Bu yöntemin temel mekanizması, kasları kısmi olarak güçsüz hale getirmektir.

Botoks geçmişine bakıldığında, ilk olarak bir göz rahatsızlığı olan şaşılıkta kullanıldığı ortaya çıkar. Kozmetik dünyasına adım atması çok sonraları gerçekleşmiştir; ancak şu an çok yaygın bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte birçok kişi tarafından tercih edilen güvenilir bir uygulama halini almıştır.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks nedir ve nasıl yapılır?

Botoks tedavisi sadece kırışıklık durumunun azaltılmasıyla sınırlı olan bir uygulama değildir. Bununla birlikte şiddetli baş ağrılarına neden olan migren rahatsızlığında, istemsiz tik ve kasılma durumlarında, terleme durumunun fazlalaştığı kişilerde, ağızda meydana gelen fazla tükürük salgısının iyileştirilmesi aşaması gibi birçok konumda botoks yer alır. Bu işlemde kullanılan etken maddenin yapısı zehir ismini barındırdığı için birçok kişiyi kaygılandırır. Ölümcül durumun gerçekleşmesi için aynı gün içerisinde 28 adet botoks şişesinin kişiye enjekte edilmesiyle ancak bu mümkündür.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoksun kişiye sunduğu hizmetler nelerdir?

Yanlış bilinen bir mit olan gençleştirme işlemi, botoks tedavisinde söz konusu değildir. Bu işlem, sürekli tekrarlayan bir mekanizma içerisinde bulunan mimik kaslarının, bu hareketler sonrasında meydana gelmiş olan kırışıklıklarınızı azaltmada etkilidir. Bu kırışıklıklarınızda azalma olması demek dolaylı yollardan zinde ve genç bir görünüm demektir. Botoks konusunda bilinen bir başka yanlış bilgi ise bu işlemin yüz germe işlevi gösterdiği, dudaklara dolgunluk kazandırdığı veya yüzde bir gerginlik sağladığı düşüncesidir; botoks, bunlar için kullanılmaz.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks hakkında bilinmesi gereken detaylar nelerdir?

Hastane koşullarında uygulanmasının zorunlu olmaması nedeniyle avantaj sağlar. Özel bir hijyenik mekan ya da özel bir alet gerektirmeksizin uygulanabilmektedir. Ayrıca işlemin gerçekleşmesi kısa sürer ve kolay güvenilir bir işlemdir. Bahsedilen bu kısa süre 5 dakikanızı ya da en fazla 10 dakikanızı almaktadır. Botoks işlemi sırasında minimal bir iğnenin kullanılması da ağrı eşiğinizi harekete geçirmez. Üstelik anestezi uygulanması da gerekli değildir. Sizinde isteğiniz doğrultusunda, cilt üzerine uygulanabilecek hisleri düşürücü özellikteki krem ve buz seçenekleri de mevcuttur. Bunlar ağrının zaten az hissedildiği işlemin daha da ağrısız gerçekleştirilmesinde kolaylaştırıcı etki gösterecektir.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks işleminin kişiye sunduğu avantajlar nelerdir?

İşlemeniz gerçekleştikten sonra 3 veya 4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. En geç etkinliğin hissedilmesi ise 4 ile 8 hafta arasındadır. Botoks tedavisinin bu etkinlik süresi 4 ile 6 ayı bulmaktadır. Hareketliliği az olan kas gruplarında ve bunun üzerine tekrar edilen botoks enjeksiyonları sonucunda bahsedilen bu etki 9 ayı görebilmektedir. Ancak bir noktada bilgilenmeniz de fayda vardır. Bu tedavinin etkinlik zamanı, bireyden bireye değişme gösterir. Her bir insan farklı sıklıkta yüz kaslarını kullanır; kimisi çok güler yanak çizgileri derinleşir; kimisi çok sinirli bir yapıdadır ve kaş bölgesi çizgileri bu doğrultu da şekillenir. Bu kasların aynı zamanda incelikleri ve boyutları da farklıdır. O nedenle botoks sonuçlarının da değişeceği bir geçektir ve yaptırmak isteyenlerin bu durumu göz ardı etmemesi gerekir.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks için nelere dikkat edilmelidir?

Botoks işlemi gerçekleştirildikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı durumlar mevcuttur. İşlemin ilk saatlerinde botoksun cilde fazla yaygınlaşmasını önlemek için bu gereklidir. Bu nedenle bu ilk sürede; uyumayın, uzanırken yan taraflara yatmayın, sizi zorlayacak derecede güç hareketler yapmayın, sıcak ortamlardan uzak durun. Bu bölgelerde rahatlatıcı etkisi için masaj yapmanız gerekli değildir. Uygulama tamamlandıktan sonra aynı şekilde yüz kaslarını yeniden kullanma şansınız mevcuttur. Eğer imkanınız dahilinde ise bu bölgelere soğuk jel uygulaması ile baskı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek olası morlukların önüne geçmiş olabilirsiniz.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti (2)

Botoks için neden bizi tercih etmelisiniz?

Botoks, güvenilir ve kısa bir uygulamaya sahiptir ancak bazı istisna durumlarında yapılmaması uygun görülür. Bu durumda olan kişiler arasında gebeler, bebeğine süt verenler ve sinirsel yani nörolojik bir hastalığı bulunanlara uygulanmasından; onların ve bebeklerinin ya da sinir sisteminin önemi açısından çekinilir. Bu nedenle, botoks tedavisi uygulanacak müşterilere özel bir önem ve dikkatle yaklaşılır; sağlıklı koşullar altında kişiye uygun hizmet sunulur.