Cumhurbaşkanı: “Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; sağlık bakanlığının hemşire, hekim, sağlık memuru başta olmak üzere sağlık personeli alacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanlığı personel alımı açıklaması bekleyen adayları yakından ilgilendiren önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir hastaneleri konusunda yeni adımlar atılmaya başlandığını, yakın zamanda 3.600 yataklı Bilkent Şehir Hastanesi’nin de hizmete sunulacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın personel ihtiyacı var

Bakanlığın personel ihtiyacı olduğunu bildiklerini söyleyen Erdoğan, sağlık memuru, hemşire, ambulans şoförü gibi unvanlarda alımlar yapılacağını belirtirken, ilgili hastanelerin teknoloji ihtiyaçlarının da giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan,

6.000’in üzerinde ambulansa sahibiz. Yatak kapasiteleri artacak. 3.00 yataklı bilkent şehir hastanesini açıyoruz. Vatandaşımızın çektiği çileler son bulsun istiyoruz. Ambulans servisleriyle ve her şeyiyle, doktor noktasındaki sayımızı daha da artırmak, sağlık memuru, hemşire tüm bunlarda sayı artacak. Sağlık Bakanımızın ifade ettiği gibi burada çok ciddi bir eleman alımımız olacak. Bunlarla beraber de bu şehir hastanelerinde güçlü ekipmanlarla, güçlü ekiplerle, teknoloji olarak ileri bir teknoloji kullanılıyor. İstihdam ayrı, teknoloji ayrı. Bu konularda her şeyi tepeden tırnağa, nerelerde, ne tür aksama varsa bu adımlar atılacak, dedi.

Personel Sağlık Haber
ttps://www.personelsaglikhaber.net/guncel/cumhurbaskani-saglik-personeli-alacagiz-h77229.html

🍏  PDC güncellendi! Hangi hastanede kaç diyetisyen görev yapacak?

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *