Bitkisel destekler öksürüğe iyi gelir mi?

Bitkisel desteklerle ilgili çok sayıda bilimsel araştırma olmasına rağmen, bitkisel ürünlerin öksürükte etkili olduğuna dair sonuçlar içeren bir çalışmanın olmadığına dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Öğretim Üyesi, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.Ömer Özbudak, kendi hastalarına bitkisel ürünlerle tedaviyi önermediğini belirtti.

Aile hekimlerine öksürük şikayeti ile gelen çok sayıda hasta olduğunu ve bu semptomun aile hekimlerine en sık başvurma nedenlerinde ilk sırada yer aldığını ifade eden Prof.Dr.Özbudak, öksürüğün bir hastalığın habercisi kimi zaman da bir koruma refleksi olduğunu söyledi.

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *