4 maddede tekrarlayan ağız içi yaralarla mücadele!

Ağız içi yaralarının azalması için kaliteli yaşam koşullarına sahip olmak çok önemlidir.

Oral aftla baş etmek için kural 1: Stresi azaltın

Stres bugün birçok hastalığın baş aktörü olarak gösterilmektedir. Tabii ağız yarasının oluşmasında da büyük etkisi olduğu bilinmektedir.

Oral aftla baş etmek için kural 2: Uykunuzu düzenleyin

Yine vücudu taşıyabileceğinden daha fazla yükle mücadele etmesi düzensiz ve kalitesiz uyku da ağız içi yarasını etkiler. Bu nedenle stresten uzak bir yaşam sürmek, yeterince dinlenmek ağzı içi yarasının oluşmaması için önemlidir. 

Oral aftla baş etmek için kural 3: Beslenmenizi düzenleyin ve bir diyetisyenle görüşün!

Kolalı içecekler, çok acı, çok baharatlı, çok sıcak besinlerden kaçının, ara öğünleri ihmal etmeyin ve tüketeceğiniz proteini ana öğünlere dengeli şekilde yayın. Bir beslenme uzmanından yardım almalısınız. Ayrıca mevsimiyse kara dut yiyebilirsiniz

Oral aftla baş etmek için kural 4: Ağız bakımına önem verin ve diş tabibi ile görüşün!

Altı ayda bir diş kontrollerinizi yaptırın. Yine eczaneden alacağınız gargarayla ya da evde hazırladığınız tuzlu suyla günde 3 defa gargara yapmakta ağız içi yarası için önerilmektedir.

🍏  Oral aftlar!

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *