2019 yılında Diyetisyen alımları nasıl olacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı tek seferde hemen hemen bütün branşlardan yapılmaktadır.

Yani Hekim dışı sağlık personeli alımları tek seferde neredeyse tüm branşlardan yapılmaktadır. Bu branşlar arasında en çok hemşire olmak üzere ve ebe; sonra diyetisyen, psikolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimcisi, sağlık fizikçisi, odyolog ve ergoterapist gibi branşlarda da Sağlık Bakanlığı alım yapmaktadır.

2019 yılı Sağlık Bakanlığı ne kadar diyetisyen alacağı ise şu anda belli değil. Bir çok branşta 20.000’den fazla personel alınacağı tahmin ediliyor.

Sağlık Bakanlığı hangi branşlardan personel alacak?

2018 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımı 2 parça olarak yapılmıştı. İlk alımlarda 8.000 personel, 2. alımlarda ise 17.000 personel alarak toplam 25.000 personel kadrosu açmıştı. 2019 yılında ise planlama ve istihdam sayıları daha belli değil fakat 20.000’den fazla personelin alınması bekleniyor. 2019 yılı Sağlık Bakanlığı ne kadar diyetisyen alacağı ise şu anda belli değil.

🍏  10 bin yeni personel hastanelerde iş başı yapacak

⚠ Önemli uyarı: Gercekdiyetisyenler.com web sitesi, 5651 sayılı kanunda tanımlanan içerik sağlayıcı olarak hizmet vermektedir; web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle web sitemiz uyarılar sonucu içerik kaldırma politikasını benimsemiştir. Yukarıdaki yazıyla ilgili şikayetiniz varsa lütfen buraya tıklayınız veya gercekdiyetisyenler@gmail.com mail adresimizden bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için aşağıdaki işlemin sonucunu sayılarla yazınız *